Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Tudnál úgy élni egy házasságba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudnál úgy élni egy házasságban, hogy másba vagy szerelmes?

Figyelt kérdés
Megcsalás nélkül. Ki lehet így bírni egy életen át? A szerelem nem teljesülhet be, de akkor is mást szeretsz? És vannak gyerekek, akik miatt nem lehet mindent eldobni.

2018. júl. 3. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne, hogy nem tudnék így élni, vagy elválnék, vagy teljesen tudatosan elnyomnám magamban a szerelem érzését.
2018. júl. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Kezdjük az elején:

"Tudnál úgy élni egy házasságban, hogy másba vagy szerelmes?"

Igen.


"Megcsalás nélkül. Ki lehet így bírni egy életen át?"

Igen. A hűség egy döntés nem pedig érzelmi dolog. Sokan szeretik ráfogni, hogy nincs meg tűz, már nem foglalkoznak velem annyit... ez itt a rinya része a dolognak és aki ennyire keresi önön bukására az indokokat, az nyugtassa továbbra is a lelkét azzal, hogy nem vele volt a gond, hanem a "körülményekkel".


"A szerelem nem teljesülhet be, de akkor is mást szeretsz?"

Ez csak a tiniknél és a hősszerelmes típusoknak okoz gondot. Tudod a tubadúr hősöknek, akik szeretik a nyáluk egy "elérhetetlennek látszó" személyre csorgatni, és lekük mélyéről ódákat zengenek a halhatatlan szerelemről... pfff. Aki egy kicsit is földhözragadtabb ennél a szintnél az tudja, hogy a az ilyen "tiltott" szerelemnél pont a "tiltott" rész a "nagyon akarom" és "ennél jobb soha nem történhet velem az életben", "ez életem nagy szerelme"... és hasonló magasztos sallangokat maximálisan letojja. A szerelem elmúlik. Aki nem éli ki ezt a szerelmet és ésszel nem pörgeti át, hogy X év után az ő zoknija is ugyanolyan büdös lesz mint a mostani kedvesünkké, az persze évekig töpreng rajta, hogy "mi lett volna ha..." és úgy érzi kihagyott egy ziccert.


"És vannak gyerekek, akik miatt nem lehet mindent eldobni."

Az agyam ennél a mondatnál szállt el! Hogy te mennyire nem vagy tisztába egy család és még önön kölykeid működésével sem, az valami botrányos! Ez itt a kifogás része volt a dolognak. Erősen hajlok arra, hogy te "áldozat típus" vagy, aki feláldozza magát bármely oltáron amivel kicsit is lehet azonosulni. Na ezt a típust én semennyire nem tudom sajnálni, ellenben mindenki mást igen aki a szenvedő alanya a közvetlen környezetednek. Itt szenvednek a kölykeid, a házastársad, és a kiszemelt szerelmed is (már ha lehúzod a saját szintedre).

Te nem a gondolkodó típus vagy, hanem aki mindent "nagyon mélyen él meg". Neked az 1x nem a soha, az 1x igen a mindig.

Az élet közel sem ekkora dráma, a szerelmi háromszögek tök elcsépeltek és igazából baromi egyszerűen túllehetne rajta lépni, ha az ember nem gyáva és szembe néz a tényekkel, de mindenesetre nem a palotapincsijére és házi patkányára hivatkozik.

2018. júl. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szánalmas, megalázkodó, nulla önbecsüléssel rendelkező személyiségemnek köszönhetően tudnék így élni. Nyilván nem érezném jól magam, de valószínűleg minden erőmmel azon lennék, hogy ezt ne mutassam ki. A szerelmem sosem tudná meg, hogy bármit is érzek iránta, a férjemet soha nem csalnám meg, igyekeznék számára megfelelő társ maradni, ha már nem vagyok szerelmes belé és a gyerekeim számára igyekeznék a lehető legjobb anya lenni, csak belül, titokban szenvednék. Persze ha a férjem szerelmes belém és nem tudja elfogadni, hogy én már nem szeretem (soha nem vallanám be neki, hogy mást szeretek) és nem lenne hajlandó tovább velem maradni, akkor minden további nélkül elengedném, partner lennék a válásban.
2018. júl. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pont így él egy 40 éves 2 gyermekes feleség és anyuka.

Csak ő nem bírta sokáig és még is csak lefeküdt azzal a pasival.


Ez a gyerek dolog, hogy nem lehet mindent eldobni....mindig van mi mögé bújni...kifogásokat lehet találni.

2018. júl. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen.Én is így élek..Akit szeretek,az nem szeret viszont annyira, hogy lépne

Így muszáj így szenvedve élnem

2018. júl. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!