Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek az okosabb,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az okosabb, diplomás emberek (akik ugyanígy diplomás pl orvos vagy ügyvéd szülőkkel rendelkeznek) ugyanígy okosabb, diplomás nővel vagy férfival jönnek össze? Ti ezt hogy tapasztaltátok?

Figyelt kérdés
Aki kevésbé okos és nincs diplomája..nem is lesz hosszú távú kapcsolatuk? Talán össze sem jönnek?
2018. júl. 8. 00:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2018. júl. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 October15 ***** válasza:
48%

Tehát ha a szüleim nem diplomások ill. nem AJK-ra vagy AOK-ra jártam akkor már hülye vagyok? :D

Értem én, hogy a BTK büfé és ruhatáros de bakker. XD


Ha esetleg nem csak a jogászok és az orvosok számítanak értelmes emberi lénynek: Yep sokkal valószínűbbnek tartok egy hosszútávú kapcsolatot egy diplomás / egyetemista / főiskolás lánnyal/nővel. Nem a papír, az attitűd miatt. [Persze nyilván nem minden egyetemista, fősulis csaj felel meg annak a képnek amit én várnék tőlük.]


26F

2018. júl. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szép volt a videó köszönöm szépen Dexter Clarke
2018. júl. 8. 00:27
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Férfitől élőben még sosem láttam, hogy elvárásként mondta volna a diplomát, az oldalon sem nagyon láttam ilyen hozzászólásokat. Nőktől rengetegszer hallottam/láttam élőben és itt is.

Értelmes ember nem a diploma alapján választ társat.

2018. júl. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Rövid válasz: igen.

Hosszú válasz: elvi szinten nem kizáró ok, ha valakinek nincs diplomája, de a gyakorlatban még sosem találkoztam olyannal, aki megütötte volna azt a szellemi szintet, amit elvárok, és mégse végzett volna egyetemet. Ez annyit jelentene, hogy legalább egy nyelven ki tudja fejezni magát bármilyen helyzetnek megfelelő formában és stílusban, megbízhatóan megkülönbözteti a mindennapokban is az ekvivalenciát az implikációtól, készségszinten tud állításokat tagadni, és ért legalább egy valamihez annyira, hogy ahhoz hasonlítva észrevegye, ha valamihez nem igazán ért (és egyáltalán, nem gondolja azt, hogy valamihez érteni azt jelenti, hogy valamiről ismerni tényeket). Az első háromról még el tudom hinni, hogy megvan valakiben, csak nem volt lehetősége egyetemre járni, de az utolsóhoz effektíve évekig tanulni kell, szóval csak akkor fordulhatna elő, ha valakinek megvannak az anyagi lehetőségei felnőttként évekig nem dolgozni, ezt az időt tanulásra fordítja, de juszt se kell neki róla a papír.

2018. júl. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 October15 ***** válasza:
53%
4.: Nem a papír a lényeg. :D Barátnőnél [mert hát hasonló a hasonlóval] még nem volt ilyen gondom de haver / barát viszonylatban volt már olyan, hogy a lány effektíve hülyének érezte magát mellettem. Meg olyan is [egy másik lánynál], hogy én éreztem azt, hogy ilyen mélyrepülést már nem tudok összehozni.
2018. júl. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
8%
#6: Nálam is volt ilyen. Pont azt írtam én is, hogy értelmes ember nem papír alapján választ társat... :D
2018. júl. 8. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 October15 ***** válasza:
65%

7.: De azért sokkal valószínűbb, hogy egy diplomás csaj értelmes mint, hogy egy műkörmös. :D + Nem a józan paraszti észről beszélek, hanem az effektív kognitív képességekről, tájékozottságról, értelmiségi attitűdről.

Amihez maga a papír nem de a környezet nem árt.

2018. júl. 8. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
17%

"De azért sokkal valószínűbb, hogy egy diplomás csaj értelmes mint, hogy egy műkörmös. :D"

Egyetemre járva azt mondom, hogy... sajnos nem. Annyira átlagos lett már az egyetem, hogy pár szak vicc kategóriában van, más szakoknál meg sokszor a hagyomány megy. Ismerek pl. ügyvéd lányokat, akik tök jól megtanulták a szakmát, de egyszerűen buták. Van köztük megszállott rasszista, olyan, aki egy csekket nem képes befizetni és olyan is, aki mindenért hisztizik. Egyetem terén műszakira járok, ahol értelemszerűen több a srác. Hát, róluk sem sok ember mondaná meg egy sima beszélgetés alkalmával, hogy diplomások lesznek.

Fura helyzet, de az általam ismert 2 legértelmesebb csaj közül az egyik imádja a műkörmöket, a másik műkörmös.


"Nem a józan paraszti észről beszélek, hanem az effektív kognitív képességekről, tájékozottságról, értelmiségi attitűdről."

Az egyetem már nem erről szól :/ Nálunk pl. főleg a pénzről és a trükközésről, esetleg a szakmai háttérről. Más szakoknál is erősen látom ezt.


Én is erősen meglepődtem, amikor mondjuk a választások után egy csomó egyetemista ismerősöm azt mondta, hogy azért szavazott egy adott pártra, mert a szülei azt mondták. :/

2018. júl. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
42%

Ismerek diplomás nőt, akinek a férje érettségizetlen szakmunkás, viszont ők még akkor jöttek össze, amikor a csaj középsulis volt.


Vannak nők, akik kifejezetten élvezik, ha valaki felett dominálnak képzettségben és/vagy észben, szóval nem olyan biztos ez.

2018. júl. 8. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!