Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Létezik olyan, hogy valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik olyan, hogy valaki nem szerelmes típus?

Figyelt kérdés

23 éves nö vagyok. Volt már rövidebb kapcsolatom, volt már több éves hosszúságú, különböző típusú férfiakkal. Sajnálatos módon kijelenthetem, hogy a kapcsolataimban egyik férfi sem kavart meg úgy igazán, sosem éreztem azt a nagy valamit amiről mindenki beszél, és illene érezni. Azt, hogy valami nem stimmel, már a kapcsolat elején észreveszem, azért még reménykedem benne, hogy ha még próbálkozunk, előbb vagy utóbb, de beleszeretek a másikba. És nem... Ezeknek a kapcsolatoknak véget is vetettem emiatt, szerelem híján teher nekem amivel ez az egész jár, nem tudok így boldog lenni és a másikat sem tudom boldoggá tenni igazán, hiába volt rá példa, hogy a másik fél allítása szerint szerelmes volt. Ez így igen elszomorító... Azt hiszem jobban érzem magam egyedül, mint az ilyen kapcsolatokban, amikből eddig kijutott nekem, de egyszer szeretném, ha én is belebotlanék egy olyan férfiba aki miatt se éjjelem, se nappalom. Mostanában egy ideig hanyagoltam ezt a dolgot, próbáltam lefoglalni magam, sportoltam, utaztam, buliztam, sok könyvet olvastam valamelyest ezzel kapcsolatosan. Idő közben egy újabb kapcsolatom kezdett kialakulni, ami talán még az eddigieknél is rosszabb volt és eléggé elkeserített...


Olvastam másoknak is a kérdését hasonló problémával kapcsolatosan, és sokan írják, hogy szerelmet igazán nem éreztek sosem a kapcsolatukban, de szeretik a másikat mint embert és ez elég. Igazság szerint nem értem, hogy tudnak emberek a másik mellett boldogan megmaradni úgy, hogy csak elvannak a másikkal, hogy tudnak éveket leélni egymás mellett így, hogy sosem volt meg az a valami közöttük ami miatt tűzbe tennék a másikért a kezüket, nem értem mi a mozgatórugója az ilyen kapcsolatoknak...


Létezik, hogy én egyszerűen nem vagyok szerelmes típus és el kellene fogadnom, hogy nekem ilyen langyos kapcsolataim lehetnek csak? Mit tanácsoltok? Ha esetleg valami könyvet, akármit ami eszetekbe jut ezzel kapcsolatosan tudnátok ajánlani ami segíthet, ne tartsátok magatokban.


Köszönöm a válaszokat előre is :)


2018. szept. 10. 03:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kizárt,mindenki legalább egyszer szerelembe esik.
2018. szept. 10. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igenis létezhet. Én sem voltam szerelmes típus sohasem, nem is éreztem szükségét soha. Nékem jó ez így, elég csak belegondolni abba, hogy a szerelem mennyire deficites és kártékony. SZVSZ azok vannak igazán elátkozva, akik szerelmes típusok.
2018. szept. 10. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
23 évesen még sokan így gondolkodnak mint te, aztán pont ilyen helyzetben mint nálad, egyszer csak a semmiből elé toppan az, aki fenekestül felforgatja a dolgaidat, az egész addigi életedet. Akkor amikor abszolút nem számítasz rá-ha nem hajtod akaratosan, hogy szerelmet érezz.
2018. szept. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 peca1000 ***** válasza:

Örülj neki, hogy nem voltál még szerelmes, mert a viszonzatlan a legrosszabb.


De ha mégis találsz olyat akivel ezt közösen átéled, csak rövid ideig lesz, utána elmúlik és marad az a langymeleg valami,amit eddig is éreztél mások után. Szeretet.


Az a normális.

2018. szept. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
14%
A nők nem képesek szerelemre, mindig csak érdekből jönnek össze a férfiakkal. Ez lehet azért, mert a férfi gazdag, befolyásos, vagy egyszerűen azért, mert jól néz ki és így irigyelhetik érte a nőt. Te legalább észreveszed ezt magadon.
2018. szept. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Létezik olyan, hogy valaki nem szerelmes típus?" Már eleve a kérdés is disszonáns. Te így kategorizálod az embreket?


Egyébként van ilyen, igen. Viszont te nem ez a kategória vagy, mert te egyszer sem voltál még szerelmes. Valami lelki vagy testi gondod lehet, ami miatt nem tudsz megnyílni önfeledten, és emiatt nincsenek komoly érzelmeid. Szerintem egy pszichológushoz érdemes lenne elmenned.


Szüleiddel milyen a kapcsolatod? Esetlegesen biszexualitás belejátszhat a képbe?


F28

2018. szept. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan létezhet, hogy valaki könnyebben, valaki nehezebben esik szerelembe. Te szerintem ez utóbbi kategóriába esel. Úgy gondolom, hogy pusztán a párválasztásod volt rossz, és nem belőled hiányzik maga a képesség a szerelemre. Én szerelmes típus vagyok, aztán mégis voltak hosszabb-rövidebb kapcsolataim, ahol nem éreztem azt a lángoló szerelmet, amire vágytam. A férjemmel viszont még 12 év után is azt érzem, nem mondhatnám, hogy bármit is enyhült volna az idők során :) A megfelelő emberrel ezt nem nehéz elérni. Ha te nehezen nyílsz meg, nehezen adod át magad az érzéseidnek, akkor értelemszerűen nehezebben is talál rád a szerelem, de ez nem egy rossz dolog és nem is feltétlenül jelenti azt, hogy képtelen lennél rá. Neked is csak a megfelelő emberre van szükséged :) Kitartást, és sok boldogságot!
2018. szept. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen. Foglalkozz önismerettel, majd érzelmeid mélyítésével, érzelmi látásmódod szélesítésével.
2018. szept. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat.


Aki azt írja, hogy nem érzett sosem szerelmet, de nem is hiányzik neki ő nem érzi, hogy valami hiányzik? Én mindig azt érzem, hogy nem rossz nem rossz, de a jó nem ilyen.


Kedves utolsó válaszoló, ezen dolgozom...

2018. szept. 10. 12:14
 10/11 anonim ***** válasza:

Aki soha nem volt szerelmes, és azt mondja, hogy nem is hiányzik neki, én annak EL IS HISZEM. Hát hogy hiányozhatna egy ÉRZÉS, amiről fogalma sincs az illetőnek, hogy milyen.


De maximálisan megértem azt, aki igenis hiányolja. Ő nyilván beszélgetett szerelmesekkel, látta hogy mennyire el vannak varázsolva, milyen izgatottak, ha a párjukkal -vagy plátói szerelmükkel- találkozóra készülnek.

2018. szept. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!