Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért hiszi azt sok ember,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hiszi azt sok ember, hogy aki szerelmes belé, az ok nélkül, véletlenszerűen teszi ezt?

Figyelt kérdés
Az emberek nem hasraütésszerűen lesznek szerelmesek, kutatásokból az derül ki, hogy ez általában a két emberben lévő hasonlóságban gyökerezik, azaz a többség emiatt szerelmes, azaz jó esélye van az esetek többségében az érzés viszonzásának. De ez józan paraszti ésszel belátható. Én sosem értettem, miért lenne egy ember szerelmes olyanba, akihez nem illik, akire nem hasonlít. Magam is nagyon sok esetben az ellenkezőjét tapasztaltam. Szerintem általában amikor nem kölcsönös, akkor vagy a szerelmes téved, vagy a másikban valamiért nem alakulhatott ki az érzés, pl. nem töltöttek elég időt együtt, nem ismeri eléggé, van párja, már szerelmes valakibe, stb. Nem látom reálisnak azt, hogy belém szerelmes legyen egy 60 éves, 70-es IQ-jú, nem attraktív, igénytelen kínai férfi, ha én egy 20 éves magas intelligenciájú szép, csinos nő vagyok. Esetleg 1 a millió esetből, akkor is a másik tévedéséből, butaságából vagy a pszichiátriai betegsége miatt. És ez mindenkivel így van.

2018. szept. 23. 20:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

"Nem látom reálisnak azt, hogy belém szerelmes legyen egy 60 éves, 70-es IQ-jú, nem attraktív, igénytelen kínai férfi, ha én egy 20 éves magas intelligenciájú szép, csinos nő vagyok."


Miért nem? Pedig olyan szép pár lennétek :D (Vizuális típus vagyok :D)

2018. szept. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon buta vagy kérdező.
2018. szept. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönjük, Emese.
2018. szept. 23. 21:15
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

"Az emberek nem hasraütésszerűen lesznek szerelmesek, kutatásokból az derül ki, hogy ez általában a két emberben lévő hasonlóságban gyökerezik, azaz a többség emiatt szerelmes, azaz jó esélye van az esetek többségében az érzés viszonzásának." -írod az elején. Erre föl írásod további részében meg az ellenkezőjét ecseteled: "Magam is nagyon sok esetben az ellenkezőjét tapasztaltam. Szerintem általában amikor nem kölcsönös, akkor vagy a szerelmes téved, vagy a másikban valamiért nem alakulhatott ki az érzés, pl. nem töltöttek elég időt együtt, nem ismeri eléggé, van párja, már szerelmes valakibe, stb."


Most akkor mi van?! :))

2018. szept. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező, te vadidegen emberekről honnan tudod hogy milyenek? Nem véletlenszerűen derül ki róluk, hogy értelmes, tartalmas emberek, miközben beszélgetsz velük, bár amikor véletlenül melléd vetődnek, még fogalmad nincs, hogy kicsodák/micsodák..
2018. szept. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Természetesen nem mindig kölcsönös, az ilyen esetek miatt. Én is azt tapasztaltam, hogy nem a totál ellentétes emberek vonzzák egymást.
2018. szept. 23. 21:23
 7/21 anonim ***** válasza:
78%

Azt hiszem kezdelek érteni. Igen, hasonló a hasonlót vonzza. Bár, ezt az utolsó példádat nem értem: miért ne lehetne szerelmes beléd egy analfabéta öreg kínai? :)

Szereti a szépet, az okosat, a fiatalt. De, ez inkább vágy, vonzalom, nem szerelem.

2018. szept. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Mert semmi hasonlóság nem lenne bennünk, és kutatások na meg a józan ész szerint ez számít. A vonzalom és a szerelem két különböző dolog. A vonzalom sokkal gyakoribb, sokkal könnyebben létrejön, a szerelem ritka. Ha nem hasonló a hasonlót vonzaná, és szerelmes lennél, szinte esély sem lenne rá, hogy viszonozza az illető.
2018. szept. 23. 21:45
 9/21 anonim ***** válasza:
41%
Igen, ill. az öreg kínaihoz még annyit hozzátennék, h a szerelmesek a másik lelkével is szeretnének kapcsolódni, még a kínai papink sztem le se kakilná a lelked, az IQ-d, csak a friss csinos pipi husi érdekelné. :)
2018. szept. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
71%

józan ész = te véleményed

kutatások = britt tódosok? (különben sem fizikai tények csak sémák max, nem igaz mindenkire)


Sokan olyat szeretnek/szerettek, akiket főképp csak láttak, ők mind elmebajosok? Nah. Persze lehet elemezni, hogy csak projektálják az ideáljukat egy arra ráillő külsejű egyénre meg stb, de no.


A józan ésszel azt kéne inkább belátni, hogy más fejébe úgyse lehet belátni és hogy pár kutatás még nem spanyol viasz.

2018. szept. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!