Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit csináljak, hogy ne essek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, hogy ne essek “szerelembe” ilyen könnyen?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon könnyen, ha megtetszik valaki, szinte a rabjává válok. Tisztában vagyok, hogy azért ez nem egészen szerelem, de a lényeg az, hogy hamar kezdek ilyen erős vonzalmat vagy plátói szerelmet érezni. Nem tudom, hogy mi az oka ennek, de borzasztó idegesítőnek találom. Most abszolút nem hiányzik ez az életemből, nem is keresek kapcsolatot, de mégis utolér ez az érzés. Ha csak mással foglalkozok erőteljesen, akkor teljesen el tud múlni ez az érzés? És esetleg “megakadályozni” meg lehet valahogy? Szerintem nem, mert ez személyiségfüggő dolog lehet. Én kevés embert engedek magamhoz közel alapból, a baráti köröm is kicsi és szerintem ez az oka, hogy nem oszlik meg a figyelmem sok ember közt, s ezért sokkal több időt tudok fordítani arra, akire akarok?


Köszi a válaszokat, remélem, nem túl zavaros, amit írtam.



2018. szept. 23. 22:00
 1/8 A kérdező kommentje:
(21/L)
2018. szept. 23. 22:01
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem ez egy komoly ellentmondás: a "nagyon könnyen szerelembe esek" és a "kevés embert engedek magamhoz közel alapból". Aki könnyen szerelmes lesz, az túlságosan jóhiszemű és emiatt könnyedén enged magához közel másokat - te viszont egy körülötted lévő falról is írsz(kvázi így lehet értelmezni), ami ennek ellentmond. Nekem emiatt egy kicsit zavaros a sztori :D
2018. szept. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Azzal csak magadnak ártasz, ha elfojtod az érzéseidet.
2018. szept. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mintha szószerit én írtam volna. A kor is stimmel. :D

Majd felnövünk, megismerünk valakit, akibe tényleg szerelmesek leszünk és mindezt úgy, hogy meg is ismerkedünk vele valójában, nem csak plátóilag szeretjük... legalábbis én ezzel nyugtatom magam.

2018. szept. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jajj, ugyanilyen vagyok! :/ pl most egyetemen is kinéztem magamnak valakit, facebookját naponta többször megnézegetem, már "lenyomoztam" a családját is, és arról fantáziálgatok, milyen lenne ha bemutatna nekik, stb. Tudom, tök beteg dolog.

Én a szeretethiányomra tudom visszavezetni. 2 barátnőm van összesen, családom gyakorlatilag nincs, csak az anyám, akivel hullámzó a viszonyunk (kiskoromtól kezdve az). Vágyom a szeretetre, az elfogadásra.

Egyébként nálam is megvan az a dolog, hogy igazán közel nem mindenkit engedek magamhoz. Talán ha már lépéseket is tennénk egymás irányába egy sráccal, kritikusabb lennék vele, akkor elmúlnának ezek a plátói érzesek...

2018. szept. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, hogy mit tegyél, azt nem tudom. Csalódtam én már egy párszor amiatt, mert a valóság szépen lassan elhesegette a rózsaszín felhőket a szemem elől, de mindig beleesek ugyanabba a hibába. Talán a valóság majd egyszer csak kiábrándít ebből a rossz szokásból.
2018. szept. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Full ugyan ez vagyok csak fiúba, én féktelen csajozásokkal próbáltam kiölni ezt magamból hogy csak enyelgek a bulikban lányokkal aztán annyi és azt reméltem "immunissá" válok, de a fenéket így is képes voltam beléjük szeretni.
2018. szept. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szerintem is betegesek ezek a dolgok 😅 Én is úgy vagyok vele, hogy majd később, épp ezért nem akarok állandóan fűbe-fába beleesni, de legalább tudom, hogy majd az lesz a komoly, amikor lassan fognak kialakulni az érzelmek.

Persze én is túl vagyok már elég sok ilyen rózsaszín felhőn, épp ezeket akarom elkerülni, mert amúgy racionális ember vagyok, csak nem azon a bizonyos szemüvegen keresztül.


Az ellentmondást tekintve egyetértek, 1. válaszoló. Talán csak úgy tudom megmagyarázni, hogy kevés embert engedek közel magamhoz, jobban tudok kötődni hozzájuk.


Köszönöm az eddigi válaszokat (a privátokat is :D).

2018. szept. 23. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!