Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Voltatok már együtt nárcisztik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Voltatok már együtt nárcisztikus személyiségzavaros emberrel? Milyen volt bővebben?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokra lennék kíváncsi, mit éltetek át,hogyan viselkedett bizonyos szituációkban ...Stb.

Válaszkkat előre is köszönöm, hogy leírjátok!


2019. jan. 1. 20:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Nekem párkapcsolatban is volt ilyen és nagyon szoros barátságban is.


Mindkettőnél a nonverbális jelek egyértelműen azt adták, hogy neki csak önmaga a fontos, a saját igényei kielégítésére szolgáló eszköz vagyok csak, aki néha kap egy marék cukorkát, hogy maradjon.


Pl. a legelső barátnőm. Folyamatos érzelmi zsarolások (ő a sebezhető alfaj volt) hogyha szakítok, metró alá ugrik, stb. Mindig úgy kezelt mint a tulajdonát. Mindenen megsértődött. De pl sosem érdekelte, hogy úgy őszintén én mit szeretnék.


A barátom (bocsi, tudom, párkapcs kérdés, elnézést) nagyon bizalmas légkör, ő a grandiózus alfajt képviselte, azaz nem sértődött meg, nem jelenetezett, helyette csenddelvert, ha nem neki tetsző voltam. Minden program úgy volt, hogy neki legyen jó, kritizált, segítő szándékba csomagoltan érvénytelenítette az érzéseimet és semmiért nem vállalt felelősséget.

2019. jan. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
41%

Nem, de lehet én az vagyok. Bár nem nagyon biztos csak lehet. Az biztos, hogy énközpontú vagyok, de azt muszáj, mert a világon senki nem fog velem törődni, így magamnak kell.


Ezért van a "nem fogok másoknak hajlongani" dolog is az életemben.

2019. jan. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen.Énnekem ilyen barátom volt.Csakis önmaga volt a fontos,az ő élete az ő családja,az ő haverjai.Mindig kiharcolta a törődést,mert minden baja volt.Az ember bármit megtett neki nem volt elég,mert csak hibát kereste.Az é családomat az én barátaimat lehurrogta.Csak az ő igazsága létezett,amellett ostoba volt,ezért vitázni végképp nem lehetett vele,hisz mindig neki volt igaza.Egy önző,egoista nárcisztikus barom volt.
2019. jan. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen volt "szerencsém" hozzá..(bár ne lett volna)


A legrosszabb tapasztalatom az volt, amikor mellettem flörtölt nőkkel. Chaten, a szemem láttára egy bulin és a munkahelyén is, mint utólag kiderült. Amikor beszéltem róla neki, hogy ez milyen rosszul érintett, akkor csendben volt és nem szólalt meg.


Ha kitaláltam valami programot és ha az nem tetszett a számára, akkor azt csináltuk, amit ő mondott. Kompromisszumra egyáltalán nem is volt hajlandó.


Mikor a szemem láttára flörtölt később azt adta be, hogy de hát én voltam ott a bulin a leggyönyörűbb lány és, hogy én ezt hogyhogy nem vettem észre? Így mesterien manipulált és így akarta elérni, hogy elterelje erről a figyelmem.


Az emberekre csak eszközként tekint, azt lesi kiből hogyan lehet hasznot húzni.

Engem nem szeretett meg is mondta a kolléganőjének facebookon és így tudtam meg. Miközben a szemembe meg azt hazudta, hogy velem el tudja képzelni a közös jövőjét és majd lesz saját lakásunk vagy egy kis házunk.

Fél év alatt derültek ki ezek a dolgok. Az önbecsülésemet teljesen lerombolta. Azóta is gyógyulok

2019. jan. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
3-as válaszról jutott eszembe, hogy az én családomat is fikázta. Mikor meséltem neki, hogy anyagilag segítem a szüleimet, akkor teljesen meg volt botránkozva, hogy de hát felnőtt emberek és nem nekem kéne adnom pénzt. Ő otthon semmi pénzt nem adott, pedig otthon lakik a mai napig.
2019. jan. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Hozzá kell tenni marha jó arc volt, vicces, tényleg nagyon fel tudják dobni az embert ha akarják, de ugye ennek bőven megvolt az ára.


Nagyon negatív volt, mindenkiről volt valami válogatott gusztustalan vagy gonosz megjegyzése, már ez is elgondolkodtató volt... De alapvetően tényleg csak akkor tesz bármit barkiert is, ha neki kell valami. Minden erőfeszítés más irányába egy befektetés, hogy majd később ezzel lehessen kiharcolni dolgokat.


Egyébként mindenben hozzá kell igazodni és iszonyú tapintatlan.

2019. jan. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

#6


"Minden erőfeszítés más irányába egy befektetés, hogy majd később ezzel lehessen kiharcolni dolgokat."


Mintha a "normális" emberek nem ezért tennének meg bármit is. Köszönetért, háláért, későbbi viszonzásért, saját lelki boldogságukért stb.

2019. jan. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
7. Az a különbség, hogy ezek a nárcik csak kihasználják az adott embert és nem is szeretik. Egy normális ember pedig nem azért várja el ezeket a dolgokat, hogy viszonzásra leljen, hanem mert szeret.
2019. jan. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

#8


Én se szeretek senkit, mégis megteszek másoknak ezt-azt, ha nekem az nem kerül sok pénzbe vagy kell olyan helyre menni amit nem szeretek. De azt általában azért, mert "miért ne tenném meg, kedvelem az illetőt". Meg mert jó érzés, szóval önzőségből, mert jól érzem magam tőle.


És mások is ezért teszik szerintem, nem "szeretetből", hanem, mert jó érzés.


Most ez így pl. nárci vagy nem...? Én szeretek jót tenni, de szeretni másokat nem vagyok képes néhány múltbeli "trauma"(?) miatt.

2019. jan. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én is voltam ilyen,kár volt. Viszont rájöttem,hogy rossz emberekre ez tökéletes megoldás.
2019. jan. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!