Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Van értelme még folytatni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme még folytatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3 éve ismerem a barátom, ebből 2,5 éve alkotunk egy párt. Már a kapcsolat elején is távkapcsolatban voltunk, így volt időm megszokni, hogy csak hétvégén találkozunk. Én akkor még középiskolás voltam, azóta én is egyetemre járok (5 év van köztünk) és mind a lakhelyünk mind az egyetemünk elég messze van egymástól, így nem megoldható gyakrabb találkozás, de nem is ez adja a főbb problémát. Noha én nagyon szeretem a barátom mint embert, nemrégiben volt egy nehezebb időszakunk amikor nem volt egymásra időnk szinte egyáltalán 2-3 hónapig. és ez nagyon megviselt lelkileg. Bár minden nap beszéltünk Facebookon vagy Skypeon, nem szólt másról a beszélgetés, csak a tanulásról. (barátom most államvizsgázott) Olyan szinten, hogy az se került szóba, kinek milyen napja volt, és úgy éreztem egyre távolabb van tőlem. Nem is hasonlított arra a férfire akibe beleszerettem. Emellett voltak olyan dolgai amik szintén zavartak, például nem volt olyan udvarias mint ami szerintem elvárható egy kapcsolatban, és mondott pár olyan dolgot is amivel nagyon megbántott, de ezeket nem szeretném részletezni. Leültem megbeszéltem ezt vele egy hónapja kb, ahogy végzett az államvizsgával, azért ekkor, mert nem akartam neki olyan dolgokat mondani esetleg amivel rosszabb lehet az eredménye ha közben ezen kattog. Mondta, hogy igyekezni fog ezeket változtatni, és látom is az igyekezetet, mindig keres, tényleg jobban áll most ehhez. De úgy érzem teljesen kiszerettem belőle. Kedvelem mint embert, de nem tudok úgy gondolni már rá mint a szerelmemre. És szívem szerint szakítanék, mert leterhel ez, hogy ő azt hiszi, hogy nincs semmi baj a kapcsolatunkban, én pedig tudom, hogy nem így van, emiatt egyre nehezebben vagyok vele. Azonban nem szeretném azt, hogy teljesen eltűnjön az életemből, hiszen sokat jelent ő az első barátom, és nem akarom, hogy egycsapásra megszűnjön részese lenni az életemnek. Illetve ennyi idő alatt én is a tagja lettem az ő baráti társaságának, és nagyon jó kapcsolatot ápolok a barátaival/barátainkkal, nyilván ha szakítanák nagyon leredukálódnának a közös programok, és az is nagyon hiányozna. Így most be kell látnom magamnak is, hogy azért vagyok még vele, mert így kényelmesebb. Nem akarom magam padlóra küldeni egy szakítással, meg őt sem. És amúgy jól elvagyunk, egy veszekedés nem nagyon volt köztünk soha, és ha vele vagyok élvezem a társaságát, a szex sem rossz köztünk, csak egyáltalán nem érzem szerelmesnek magam.. És nyilván ez így nem fair vele szemben, de nem tudom mit tegyek. Ehhez még hozzátartozik az, hogy amikor jóformán egyáltalán nem beszéltünk/találkoztunk, akkor sokat beszéltem erről egy nagyon jó fiú barátomnak, aki mindig meghallgatott és segítőkész volt bármiről is legyen szó. Tudom a szóban forgó barátomról, hogy kedvel engem, és ha nem lenne kapcsolatom akkor ő szeretne velem lenni, ezt így kerek perec megmondta, de nyilván tiszteletben tartja, hogy nem vagyok elérhető perpillanat. Azonban ezidő alatt, hogy vele többet és bensőségesebbet beszélgettem mint a saját barátommal, elkezdtem iránta érezni valamit, amit nagyon igyekeztem elnyomni, de sokáig úgy éreztem két tűz közt vagyok. Mert sajnos vagy sem, a párommal sok dologban nagyon különbözünk, és emiatt valahol tudom, hogy nem lesz egy örök életű ez a kapcsolat, mert túl sok különbség van köztünk, de nem szeretném még elveszíteni, azonban ez a szerelmi háromszög is csak szenvedés mindenkinek..



2019. febr. 13. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért még jó, hogy a végére bebökted, hogy más is van a képben. Nem tudom, de nem vagy valami gerinces ember, téged sem kell félteni. Nagyon "szépen" játszol 2 fele. Írod, hogy a pároddal mennyire nem vagy jóba stb. és közben olyannak panaszkodsz, akiről jól tudod, hogy hogy érez irántad. Őszintén, az milyen barátság, ahol a másik többet érez?! Semmi, elmondom. Azért vagytok még most is "barátok", mert te is vonzódsz hozzá, csak a lelkiismereted miatt nem lépsz, mert most így a kényelmes. Természetesen ez a "barátod" azért hallgat meg ennyire és tudsz vele beszélgetni, mert jól tudja, hogy ő ezzel pontot szerez nálad, ami már be is igazolódott. Akárkivel is kezdesz ki, most vagy később, az évek elteltével "kopik" a szerelem érzet. Ezzel jobb ha most vagy tisztában, hogy hiába cseréled le a párod erre a "kedves, megértő" barátra, vele is ugyanez lesz majd évek után: nem olyan lesz mint az elején! Egyébként szerintem a magánügyed csak rátok tartozik. Én még a barátaimnak sem panaszkodom, hogy éppen mi a probléma, mert AZ A MI ÉLETÜNK, senkinek semmi köze sincs hozzá!!!
2019. febr. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az első apróság után kiszeretsz belőle akkor ez eddig sem volt egy nagy szám kapcsolat jah igen távkapcsolat.Szerintem semmi értelme ezt tovább folytatni.Te már eleve a harmadik félre koncentrálsz miközben a barátod a te kívánságaidnak próbál éppen megfelelni.Nem tudnád mégjobban megalázni valahogy?Gondolkozz hátha.
2019. febr. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ácsi. :D Azt tisztázzuk, hogy igen kedvel engem a szóban forgó barát, és meghallgat, de én már az elején letisztáztam azt vele, hogy semmi nem lehet köztünk se most, se később, mert nem tartok rá igényt. Ő ezt tudomásul is vette, és ugyan úgy beszélgetünk mint akkor amikor ő nem érzett többet irántam. A párommal szeretném rendbehozni a kapcsolatunk, de uram bocsá' amikor két hónapig egyáltalán nem foglalkozott a kapcsolatunkkal, és én hívtam meg én kerestem az esetek 90%-ában, akkor igen beszélnem kellett erről valaki olyannak akiben megbízom, és aki ismer. Ekkor kezdtem el iránta valamit érezni, de ez azóta teljesen elmúlt részemről irányába, mivel ez az egész vonzalom abból adódott, hogy az a férfi aki a párom, nem volt ott mellettem egyáltalán ebben az időszakban.. De ettől függetlenül nem vagyok egy gerinctelen köcsög, senkinek nem játszottam az érzéseivel, mindenkivel egyenes voltam és megmondtam, hogy hányadán áll a kapcsolatunk. Az más kérdés, hogy ez az egész érzelmi jégkorszak a párom miatt alakult ki, meg amiatt, hogy észre se vette magát, hogy mennyire bántó, és féltékenykedő, és bukó volt velem. Aztán ahogy megbeszéltem vele rögtön kapcsolt, hogy hogy viselkedett, de magától le sem esett volna neki úgy érzem. Szóval légyszi ne égess már el egyből máglyán, amikor nem hiszem, hogy most ebben a szituációban én hibáztam volna, azért mert egy olyan kapcsolatban megingott a hitem ahol a másik fél a tanulásra hivatkozva magasról tesz rám. :) És igen, ekkor érzelmileg nem tudtam másra támaszkodni csak a "barátomra", de nem tudom ez miért olyan elítélendő. Nem égetem két végén a gyertyát, szimplán egy rosszabb időszakban amikor én is rosszabb passzban voltam, volt valaki aki segített, és emiatt megkedveltem, akkor, több mint 3 hónappal ezelőtt.
2019. febr. 13. 11:30
 4/9 anonim ***** válasza:

Jó lenne kitalálni, hogy most akkor jelen esetben beszélünk a szerelmi háromszögről, vagy lezártad a "haverral" és csak fellángolás volt? Mert a kérdésedben jelben beszélsz, a válaszban pedig múltként értelmezem...

Ne haragudj, de véleményem szerint olyan NINCS, hogy a haver közben elkezd irántad érezni. A tetszés/párkapcsolat gondolt már az elején kialakul. Nekem is vannak férfi haverjaim, akik tényleg haverok és még ha megerőltetném magam sem tudnék irántuk az idő múlásával sem többet érezni. Ezt képtelennek tartom, hogy egyszer nem bánná ha lenne köztetek valami, aztán vált és megelégszik a barátsággal. Inkább megerőlteti csak magát.

Inkább picit gondolkodj ezen. A párod tud erről az állítólagos barátról? És arról, hogy tetszel/tetszettél neki? Mit szólt hozzá? Lehet nem is ok nélkül féltékeny

2019. febr. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elnézést, pontatlanul fogalmaztam. Körülbelül novemberben volt az, hogy nekem tetszett a szóban forgó haver, de semmi több, ez is kb két hétig tartott. Igen, ismerik is egymást a párom és a haverom, és elsősorban nem is rá féltékeny, hanem úgy mindenki másra. A saját baráti társaságában levő srácokra is, az én kollégiumi ismerőseimen keresztül elég sok mindenkire, már nem is mondom neki ha mondjuk beszélgetek egy szinten lakósráccal két szót a konyhában, mert abból is csak a baj van. Engem mostanra teljesen hidegen hagy a haver mint potenciális partner, az részemről valóban csak egy fellángolás volt, nem több. :)
2019. febr. 13. 11:49
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A pároddal kapcsolatban meg annyi, hogy vannak emberek igen, akiknek kerek perec meg kell mondani, hogy neked mi esne jól és mi nem. Ebben nincs semmi fura, van aki ilyen, ugyanis senki sem gondolatolvasó. A problémát van, hogy nem elég 1x megbeszélni, hanem többször kell. De ha nem javul a helyzet, akkor is fair játszmát játssz! Gondolom neked is rosszul esne, ha a párod egy olyannak mondaná el a bántatát, aki oda van érte :)
2019. febr. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És ha úgy érzed, hogy többszöri próbálkozásra sem sikerül megbeszélni, akkor kalap kabát és tovább lépni. De méltó módon tedd ezt :)
2019. febr. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :) Végre valaki aki félinformációkra nem egyből támadólag ír. Még várok egy pár hónapot, aztán ha nem lesz érdemben változás akkor nyilván inkább a szakítás felé hajlok én is. Csak ebben a párhónapban annyira kiábrándultam belőle, hogy nem tudom azt helyre lehet-e hozni.
2019. febr. 13. 12:11
 9/9 anonim ***** válasza:
Persze, többször is beszélgess erről vele, próbáld megfejtei, hogy benne mi zajlik. Lehet ő is szenved, csak van, aki nem tudja elmondani, hogy mi a baja :) Lehet meglepődsz és olyan választ kapsz, hogy ő is érzi, hogy valamin változtatni kell
2019. febr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!