Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Azt hiszem, szerelmes vagyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt hiszem, szerelmes vagyok az orvosomba. Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Amikor 18 éves voltam (most 22 leszek) egy balesetben nagyon csúnyán megsérültem, ami a külsőmön a mai napig látszik, valószínűleg életem végéig fog is (a bőröm több, mint 10%-a égett meg, főleg a két karom). Nemrég pszichológushoz kezdtem járni, mert nagyon félek a tűztől (egy gyufát sem merek meggyújtani), illetve a magas hőtől és még sok más hasonló dologtól (pl. villámlástól is).

Tudni kell, hogy anyukám egyedülállóként nevelt fel, sosem volt tartós apafigura az életemben - amíg meg nem ismertem a mostani orvosomat, és itt kezdődik a probléma.

Egy nagyon kedves és intelligens férfi. Először idegenkedtem tőle, jobban szerettem volna, ha nő kezel, de nagyon hamar megkedveltem őt. Nagyon humoros. Mindig végighallgat. Szóval, azt hiszem, olyan, amilyennek egy jó pszichológust elképzel az ember. A gond az, hogy én egy ideje többet érzek. Próbáltam azzal áltatni magamat, hogy csak egy apafigurát keresek (említettem neki, hogy nem ismerem a vér szerinti apámat), de most már inkább azt hiszem, hogy beleszerettem.

Tudom, hogy ez kb. majdnem annyira tabu, mint egy tanár-diák viszony, mert én az orvossal szemben "alárendelt" viszonyban állok. Nem is szeretnék kezdeményezni, csak tanácsokat várok, hogy mit tehetnék most. Nem szeretném abbahagyni a kezelést vagy másik pszichológust választani (holott ez lenne a helyes, igaz?), mert mellette jobban érzem magamat. Ő sosem bizalmaskodik velem, csak egy-két dolgot tudok róla, de az épp elég: nem házas, tudtommal sosem volt, nincs gyereke sem. Tudom, hogy miket szeret. Egyszer, még nyáron, amikor szép idő volt, nem a rendelőben fogadott, hanem sétáltunk egyet, és vett nekem fagyit...

Össze vagyok zavarodva. Szóval, tudnátok tanácsot adni, és kérlek, ne oltsatok le! :)


2019. márc. 18. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak amiatt vonzódsz hozzá, mert végighallgat téged, melletted van a bajban. De neki ez a munkája... Szerintem váltanod kellene másik orvosra.
2019. márc. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10%
Egy 16 éves tinilány álmodozásai... szerezz valami pasit, nehogy becsavarodj. Több sebből vérzik a sztori, legközelebb jobb mesét találj ki.
2019. márc. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%
Anyukádnak ezt elmesélted? Ha nem, sürgősen mondd el neki. Lehet, h 22 éves vagy, de nagyon gyerekes. Még hogy nem bizalmaskodik veled... sétára invitál, fagyizkodunk... Szépen visszaél a hatalmával, mint férfi és mint kezelő orvos. Te csak nagyon fiatal és sérülékeny vagy, nem is veszed észre az apró jeleket, amikkel behálóz (a fagyizáson és a sétán kívül). Azonnal keress másik orvost!! És beszélj anyuddal, ő felnőtt nő, segíteni fog, ne szégyeld magad.
2019. márc. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Pszichologus miota orvos?
2019. márc. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#2 mekkora egy ócska szemét vagy, legalább sérült embereken ne viccelődj már. Féreg!
2019. márc. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Bence_ ***** válasza:

Jó, hogy jól erzed magad vele hiszen egy jó pszichológus.

Keress egy masik szakembert és utána beszélj vele.

Azt gondolom ha érezne valamit akkor lezárná, hiszen egy olyan embert képtelen kezelni akihez érzelmileg kötődik.

2019. márc. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tutira kamu, ha még azt sem tudod, hogy pszichológushoz jársz (nem orvos), vagy pszichiáterhez (orvos). :)
2019. márc. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!