Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért késik az esküvőnkkel,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért késik az esküvőnkkel, gyermekvállalással? Anyagilag is?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt. 1,5 évesek voltunk mikor eljegyzett, akkor én még tanultam, neki már volt állása. Azóta együtt élünk, én is munkába álltam. Én sokat tettem félre, bár többet is kerestem, mint ő, de nem olyan nagyon nagy összeggel. Vannak megtakarításaim a későbbiekre, pl. esküvőre, lakás előlegre, stb. Ő sosem tett félre, a pénzét az utolsó fillérig elkölti minden hónapban. A rezsi, bérleti díj, kaja, mindent felezünk, van hogy én veszek itthonra enni, van hogy Ő.


Azt érzem, hogy megrekedtünk. Szoktunk beszélni a jövőről, ő is sokat beszél róla, hogy el akar venni, de inkább a hobbijára költ havi 10-20 ezreket, mitnhogy félre tegyen.


A kérdésem az, hogy szerintetek ennek így lehet jövője? Akárhányszor felhozom témának ezt, hogy takarékoskodjon, akkor azzal jön, hogy ő nem keres annyit mint én, ő nem tud félretenni, és mindig eléri, hogy egy szemétnek érezzem magam, amiért elvárom tőle, hogy ne más dolgokba fektessen pénzt, hanem a jövőnkbe.


Én nagyon sok mindenről lemondok, hogy félretegyek, de ő semmiről...


Azt érzem, hogy amíg én szeretnék tervezni, nemsokára babát, stb, addig őt csak a hobbija érdekli.


Voltatok már ilyen helyzetben? Mi a fenét kellene tennem?



2019. márc. 23. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
11%

"Miért késik az esküvőnkkel, gyermekvállalással?" rizsarizsarizsa "őt csak a hobbija érdekli" rizsa


A kérdésed és a válaszod közé túl sok rizsa került, kedves kérdező. A sok rozsa nélkül hamarabb összeolvashattad volna a két tagmondatot.

2019. márc. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeret téged és mindent megtesz érted, a hibája csak annyi hogy nem tesz félre, akkor azt mondom még változhat. Ha magának való és nem veszi figyelembe mit kérsz tőle, akkor csak elvan veled. Nekem az is sokatmondó hogy 5 éve vagytok együtt, több mint 3 éve jegyben, de nem fogja fel hogy már ideje lenne komolyra venni a figurát.

Beszélj vele és ha ellenkezik akkor nem ő a te embered. Csak húzza az idődet.

2019. márc. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%

Tegyünk félre havi 30 ezret, ami sokkal több, mint az általad írt összeg.


Egy év alatt 360 ezer ft (ha a párna alatt tartod, berakhatod bankba is és akkor talán az inflációt kihordja a saját popóján).

Tegyük fel, hogy az ismerkedésetek kezdete óta minden hónapban félre tett ennyit. Szóval 5*360 000=1 800 000 ft.

Tegyük fel, hogy neked is van ennyid. Szóval 3.6 millió ft.


Egy kis esküvő is 500e-1m ft körül kezdődik. Tehát ezt kitudnátok fizetni nászúttal együtt. És maradna 2.5 millió kb.


Egy pesti 1.5 szobás lakás 20-25 misinél kezdődik. Vidéken ez legyen 10-12.


20% önerő alatt nem kaptok hitelt. 10 milliós háznál ez 2 millió ugye. Ami megvan, de nem szabad ám elfelejteni az egyéb köktségeket. Ügyvéd, adózni kell a vásárolt ingatlan miatt (ha első ingatlan, akkor kedvezmény jár rá) és egyéb kötelező kifizetendő díjak. A fél misi ki sem futja.

Tehát már hitelt se kaptok, mert nincs önerő.


Most egy 10 millió ft-os kis semmi lakásról beszélünk. Amibe gyermeket vállalni nem egyszerű, sőt badarság.


Pénzt spórolni kell. Viszont ahogy látod, havi 10-20(20-40 hisz ketten raktok félre) ezer forintjával 5 év alatt sem jön össze annyi, hogy az esküvő és a lakáshitel meglehessen. Az esküvőre lenne pénz, de még távolabb kerültök a lakáshiteltől (amit fizetni is tudni kell 10 éven át kb).


Tehát ütheted a fejét, hogy miért nem rak félre, de az általad kitűzött célokhoz csak jóindulattal mondva lennétek közelebb.


Ez a valóság. Ezzel kell megbírkózni.

2019. márc. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mások a céljai. Ily egyszerű
2019. márc. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebből nem lesz esküvő, csak kaptál egy gyűrűt, hogy nyugton legyél pár évig.
2019. márc. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Hát tudod, szerintem az sem élet, hogy mindenről lemondasz, aztán meg ezen görcsölsz, és a másik szemére veted, hogy bezzeg te, a mártír... Mások a prioritások, te döntöttél így, nem ő kényszerít.


Tudod, a külön kassza meg a felezgetés pont arról szól, hogy nem szólsz bele, hogy a másik mire költi a pénzét, amíg a kötelezőket kifizeti. Te nem szólsz bele, hogy hobbija van, ő nem szól bele, hogy bezzeg te tudsz félretenni _magadnak_.


Ha KÖZÖSEN akartok gyűjteni KÖZÖS célokra, akkor a teljes pénzügyi helyzetet újra kell gondolni, példának okáért elfelejteni a centizgetést. Kiszámolni, hogy mennyibe fáj a közös élet, számlák, kaja, mennyi a plusz kiadás, és a maradékot lehet félretenni. Nem neked vagy neki, hanem együtt.

2019. márc. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a benyomásom hogy nem akar elvenni. Kényelmes vagy neki, megengedheti magának hogy azzal foglalkozzon ami igazán érdekli - vagyis a hobbijával. Te komolyabban veszed ezt a kapcsolatot mint ő és ez így nem jó.

Mondd el ezzel kapcsolatos érzéseid, próbáljatok valami határidőféleségben megegyezni. Ha nem megy, akkor tényleg csak az idődet pazarolja.

2019. márc. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

Én nem maradnék együtt egy ilyen emberrel. Szerintem ne pazarolj rá több időt. Ebből se esküvő se gyerekvállalás nem lesz.


31N

2019. márc. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy elöttem irták kaptál egy gyürűt,hogy nyugton maradj,húzza az idödet.Tudom hogy nehéz ezt elfogadnod,de ez az igazság..
2019. márc. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!