Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Érdemes így belevágni/vele...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes így belevágni/vele lenni, hogy nem érzem, amit kellene?

Figyelt kérdés

Mindketten fiatalok vagyunk. Én 19 éves lány, ő 22 éves srác.

A helyzet az, hogy nemrég jöttem ki egy nagyon rossz kapcsolatból, 1 hónapja is alig van még. Itt a fiú érzelmileg, anyagilag és testileg is kihasznált, majd egyszerűen szó nélkül ignorált mindenhonnan. Buta voltam, magányos és nagyon szerelmes, még nem is tudtam magam ezen túltenni.

Viszont nemrég jött ez a másik fiú az életembe, aki a tökéletes pasi archetipusa is lehet (ne ) : kedves, megértő, romantikus, aggódós, intelligens.

Viszont ezeket leszámítva az ellentétem teljesen.

Igényli a társaságot, sok barátja van, és szeret eljárni ide oda,viccelődő, bulizós típus viszonylag, és mindenkivel hamar megleli a hangot. Engem inkább a nyugodt, harmonikus programok, az olvasás, művészetek kötnek le, jobb szeretek otthon ülni és nagyobb társaságban kellemetlenül érzem magam, emellett komoly vagyok, nincs humorom és nehezen oldódom fel.

Eddig csak olyanokkal voltam, akik hozzám hasonlóak voltak ( vagy annak tűntek eleinte ) és ott többségében megvolt a harmónia és az összetartozás érzete.

Ezt a fiút is kedvelem, nagyon jól kijövünk. A második találkozó után már kicsit össze is gabalyodtunk egy kis ivás után, ami ugyan jól esett, de utána... Nem is tudom, nem éreztem pillangókat a gyomromban, vagy azt a klasszikus majd kiugrom a bőrömből érzést. A fiú viszont szerelmes belém, mert minden nap ír, személyesen erre utaló jeleket ad, fogja a kezemet, aggódik értem. Én azonban nem tudom iránta ugyanezt érezni. Megbeszéltük még most az elején hogy nem ígérünk a másiknak semmit se előre, de rajta látom hogy nagyon belémszeretett. Viszont nálam mindig hirtelen jött a szerelem már az elején... És most semmi, nem tudok rá úgy nézni valamiért, mint egy férfira. Ugyanis hiába tűnök dominánsnak és hatarozottnak, én azért szeretem, ha egy férfi titokzatos és kicsit küzdeni kell érte, illetve ha ő is tud terelgetni és nem csak én őt. Viszont itt nem érzem hogy ez a helyén lenne, de tényleg egy nagyon kedves és helyes srácról van szó, és rosszul esik hogy én nem tudom az ő érzéseit viszonozni. A közvetlensége, a humora, a kedvessége bár jól esik, de nagyon meg is ijeszt, mert ezelőtt senki sem viszonyult így hozzám, ráadásul ilyen hirtelenagy és ettől kellemetlenül érzem magam. Szerintetek nagy baj, ha valakik így eltérnek? Érdemes így belevágni egy kapcsolatba? Nem bírom csak úgy összetőrni a srác szívét, de mégis csak az őszinteség lenne a legjobb, de nem tudom, hogyan közöljem finoman az aggályaimat. Kialakulhat később a szerelem, vagy ez a fentieket tekintve mindenképp bukta?



2019. ápr. 1. 20:32
 1/4 A kérdező kommentje:
Ilyen hirtelen *
2019. ápr. 1. 20:37
 2/4 anonim ***** válasza:

Bukta. Ne menj bele ilyen kapcsolatba. Úgy sem fogsz megmaradni mellette hosszú távon ha nem is olyan amilyen férfit te keresel és nem is vagy belé szerelmes. Van pár ismerősöm akik elkövették ezt a hibát, az lett belőle, hogy tengődtek boldogtalanul max 1 évig, aztán végül rászánták magukat és szakítottak. Ezzel sokkal jobban megsebezték a másik felet is, meg nekik is rosszabb volt a lelkiismeretük.

Te most csak azért vagy ezzel a sráccal, mert nem vagy jól lelkileg. Csak gyógyszernek használod hogy érezd, hogy van melletted valaki. Hogyha jót akarsz neki (és igazából magadnak is) akkor már most megmondod neki, hogy nem tudod ezt így csinálni.

2019. ápr. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ÚRISTEN MINTHA SAJÁT MAGAMRÓL OLVASTAM VOLNA:DD


Mármint amúgy én valahol az extrovertált és az introvertált között vagyok, és nem érzem kellemetlenül magam új társaságban, de ahogy írsz, a stílusod, meg az aggályaid... Magamra ismertem. :D


A tapasztalataim azt mondják, hogy hogyha valaki megfog, az megfog. Ha csak szimpatikus, akkor csak szimpatikus, de valahogy belemászik az agyadba. Mondták nekem, olvastam is, hogy az igaz szerelem lassan alakul ki. Ezt el is hittem, meg nem is, belementem kapcsolatokba, mondván, hogy majd úgyis jön a szerelem... :D Aha... Hát sokkal több kell annál.

Vagy az van, hogy nagyon instant érzéseid lesznek, felrobbansz, vagy az van, hogy kellemes, kvázi csiklandós érzéseid vannak, és sokkal mélyebb. Amikor ránzel a másikra, és egyszerűen gyönyörködsz benne, ahogy beszél, amit mond, ahogy látja a világot.


Én is azt hittem, hogy kell az az érzés, hogy küzdjek egy srácért. De aztán rájöttem, hogy a franc akar taktikázgatni... Persze, kell az izgalom, de az annyiban is meg tud nyilvánulni, hogy lassítotok a folyamaton, de amúgy sokkal jobb érzés, amikor hagyod, hogy a srác "meghódítson". Valójában amúgy teljesen odavagy érte, de a nőies tartásoddal, kedvességeddel megmutatod, hogy "ki kell érdemelni" téged. :D Ezek szerintem nagyon cuki dolgok, ártatlanok, és izgalmasak. Nem játszadozásra gondolok... Deeee azt hiszem egy kicsit elkalandoztam.

Szóval amúgy ha tudod, hogy pontosan mit keresel a másikban, mik azok a tulajdonságok, amiket igényelsz, mik azok, amiket meg nem tudsz elviselni, nagyon egyszerű lesz az ilyen kérdéseket eldönteni. Szerintem ha ilyen erős kétségeid vannak, akkor nem hozzádvaló a srác. Vannak esetek, amikor egy nagyon introvertált ember passzol egy kifejezetten extrovertálthoz valamilyen csoda folytán, de engem nagyon zavart, amikor valaki mellettem folyton pattogott, és új emberek, és menni ide oda, kebelbarátságok, bbrrrr... De az is zavart, amikor valaki nagyon otthonülős volt, mert míg engem érdekelnek a művészetek, a pszichológia, és el tudtunk volna szöszmötölni bőven, beszélgetni, ilyenek, azért vágytam arra is, hogy néha kimozduljunk, és az nagyon ritkán valósult meg.


Szóval egyrészt érzem, hogy azért tisztában is vagy magaddal, meg nem is; tudod te is, hogy ez a fiú nem hozzád való. Ráadásul egy lelkileg megterhelő kapcsolatból léptél ki... Hagyj időt magadnak, vázold fel pontosan, hogy mit vársz el egy kapcsolattól, és ha ezt megtalátad, akkor olyan világosan fog virítani előtted, hogy "IGEN, NEKEM Ő KELL", hogy nem fogod nem észrevenni. A megfelelő időben, a megfelelő helyen, de hidd el, jönni fog, és tudni is fogod, hogy ez olyan.


Bocsi a regényért :D


22/L

2019. ápr. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Határeset.

Nagyok ezek a különbségek, de eddig mindig rosszat választottál.

Szerelem nélkül mondjuk nem kéne erőltetni, meg ilyen friss sebekkel sem, de kicsit nyithatnád a konfortzónád határait, ha megy!

2019. dec. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!