Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Amikor az egyik fél halálos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amikor az egyik fél halálos beteg? Hogyan lehet ezt jól kezelni?

Figyelt kérdés
A történetünk a következő: 29 évesek vagyunk mindketten. 5 éve ismerjük egymást. Legjobb barátok voltunk. Pár hónapja komolyabbra fűztük a szálakat. Együtt vagyunk. Nagyon sok mindent tudok róla, de a legfontosabb az, hogy gyógyíthatatlan beteg. Az orvosok 5 maximum 10 évet ígérnek még neki. Közben hamarosan sajnos ő tolókocsiba fog kényszerülni. Azt mondta nem akarja, hogy végignézzem, ahogy a betegség elviszi. Én kitartok mellette mindenáron. Számomra ő a legcsodálatosabb ember. Nagyon jó lelke van, és szinte ugyanazokat élte át az évek alatt, mint én. Teljes az összhang. Ő egyre jobban mondja, hogy nem leszek képes végigcsinálni, hogy jobbat érdemlek, olyat, akivel családot alapíthatok, aki nem kényszerül tolókocsiba, aki fel tudja nevelni a leendő gyerekeket. Nem mondhatom azt neki, hogy minden rendben lesz, meg fog gyógyulni. Sajnos nem egy nátha az egész. Viszont nagyon hálás, hogy mellette vagyok, és támogatom. Csak néha annyira magába roskad, hogy lehetetlen vele beszélni. Nem figyel csak néz maga elé. Orvosokhoz járunk, megteszem, ami tőlem telik. Szeretném, hogy boldog legyen, mert csodálatos ember. Amikor ellök, illetve magába folytja a fájdalmait csak csendben ülök mellette. Mikor elkezdeném vigasztalni csak annyit mondd kérlek ne, tudod úgyis, hogy mi lesz. Már nem tudok mit mondani. Jobb napjain, vagyis a hétből 6 nap meg tartja magát nagyon, és pozitív. Csak heti egyszer jön rá ez. És ez pont ma van. Hogyan segítsek neki? Azt mondja a fizikai fájdalmait nem tudja elnyomni. Látom rajta sokszor, hogy zihál, de ő csak mosolyog odajön hozzám, és átölel, megköszöni, hogy mellette vagyok, és árad belőle a szeretet. A három kutyám (kutyánk)meg én vagyunk a mindene. Családja/ testvére nem áll mellette. Mindig mondja menjünk, menjünk ki a szabadba, sétálni egy nagyot. Közben meg látom rajta, hogy fáradt, látom, hogy nem bírja. Nem tudom hogy csináljam, hogy neki jó legyen? Ha elviszem egyedül a kutyákat, akkor mégjobban összeomlik, hogy már velünk sem tud lenni. Ha jön velünk, akkor meg szenved. Persze halkan csendben, de látom, ahogy lesápad, ahogy meg megáll. Csodálja a természetet, hogy pihenjen. Pedig lassan megyünk, lassabban az átlagnál. Hogy lehet ezt jól kezelni? Az utolsó percig mellette fogok maradni. Csak néha már nem tudom mi a helyes, hogy csináljam, hogy az érezze ő is képes rá, és nem miatta van átvariálva minden. Csak remélni tudom és hinni azt, hogy egy nap egy jó hírrel szolgál az orvos, és azt mondja lelassíthatjuk, vagy megállíthatjuk a folyamatot. Sajnos ez a nap még nem jött el. Rettenetes érzés közben nekem is, de soha de soha nem hagynám ott, és hiszek abban a napban.
2019. máj. 16. 15:11
 1/5 piroska és a farkas ***** válasza:
93%
Kérdezd meg tőle, hogy ő magadra hagyna - e téged fordított esetben. És ha azt mondja, hogy ez szóba se jöhetne, akkor megmondhatod neki, hogy akkor mostmàr értheti, h ez benned ugyanígy evidencia. Nagyon sajnàlom egyébként, hogy ilyen szomorú helyzetben vagytok.
2019. máj. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sajnos már elment a párom...- mi azt hiszem igy utólag - teljesen ignoráltuk hogy halálos beteg, pedig igy józan ésszel egyértelmű volt :-( Nalunk nem voltak ennyire letargiás napok, pont mivel fel se fogtuk hogy ez lesz, de sokszor mondta, hogy mi lesz velünk ha ő elmegy... ő volt a mindenem, bármit megcsinaltam, pelenkáztam a végén, es meg ugyis szerettem. Amit en tennék, ne kerdezd hogy mi a baj, ha rossz a kedve tegyél be egy kellemes mediációs zenét, kicsit próbald ne feltűnően elterelni a gondolatait. Azt meg se kell hallani hogy keress mást, szerintem ez egyfajta "önvédelem" de ők se gondolják komolyan (én párom is mondta párszor mit keresek mellette...). Kitartást és sok erőt kívánok, nem könnyű egyikőtöknek se :-(
2019. máj. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Bence_ ***** válasza:
100%

Fene tudja, hogy lehet ezt "jól" kezelni.

A legfontosabb, hogy te tudd miért csinálod, legyél magadban biztos így vele is nyugodt maradsz.

2019. máj. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Néha kocsival (ha nincs akkor rokontól kérjetek) menjetek ki természetbe ahol szeret lenni de nem tud odáig elmenni mert elfárad. Van a közeletekben ilyen hely? Ami kb 10-15 perc kocsival, vagy kicsit több. Onnan rövidebb távokat sétálhattok és bármikor vissza lehet menni a kocsihoz. Ha más nincs akkor néha-néha taxival. Ha nem tud odáig elmenni ameddig szeretne,de kisebb élményekre van szüksége. Remélem fejlődik az orvostudomány a betegségében!
2019. máj. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is elveszítettem a párom idén, mindketten 25 évesek vagyunk. Betegségben, nálunk fennállt abszolút a gyógyulás esélye, de sajnos nem volt biztos, és nem is jött el. Igaz, ő nem kérte tőlem, hogy hagyjam el, de ha kérte volna se lettem volna rá képes. Egyszerűen ő volt a mindenem, és még most is az. Amikor nagyon rosszul volt, akkoris mindig engem akart, hogy ott legyek a közelében, tőlem érezte biztonságban magát, és én is úgy éreztem, hogy bármitől meg tudom védeni. És hiába elképesztő fájdalom volt látni a szenvedéseit és azt, ahogy kezdett leépülni, tudtam, hogy mellette van a helyem, bármi is történjék. Nem tudnék magamnak megbocsájtani soha, ha nem így tettem volna. Mi nem beszéltünk a betegségről, sem annak a lehetőségéről, hogy nem fog sikerülni. Lehet ez kicsit szőnyeg alá söprésnek tűnik, de nem akartuk hagyni, hogy eluralkodjon felettünk, és ne legyenek boldog pillanataink/napjaink. Én nem éreztettem vele soha, hogy beteg, nyílván azért másfajta bánásmódot igényel ilyenkor az ember lelke, de például, ha valamin összekaptunk (azt tudd, hogy az ilyen helyzetek a feszültségből adódóan gyakran vezetnek konfliktusokhoz), ugyanúgy elmondtam a véleményem mint előtte. Az én szememben őt nem változtatta meg a betegség, ugyanolyannak láttam, mint amikor belé szerettem. Nem hagytam, hogy elengedje magát, sem azt, hogy sajnálja magát. Sokat beszélgettünk a gondolatairól, lelki állapotáról, de sosem hagytam, hogy eluralkodjon rajta. Én ismertem a legjobban, tudtam, mire van szüksége.

Éreztesd a pároddal, hogy szereted, és mellette állsz, ne sajnáld! ez nagyon fontos.

2019. máj. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!