Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » 20-as éveikben járó fiatal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

20-as éveikben járó fiatal pároknál mennyi figyelmesség, apróság várható el a másik féltől?

Figyelt kérdés

Mondjuk akkor, amikor még a kapcsolat elején vannak, és majd utána 1 évvel.

Elvárható, hogy névnapon, születésnapon, Valentin napon, nőnapon, esetleg hónapfordulón legalább felköszöntsék egymást (szóban vagy nagyon apró ajándékokkal)? Ha nem találkoznak, telefonon vagy Facebook-on minden nap keressék egymást? Bókok, dicséretek terén mennyi túlzás már? Milyen időközönként jó, ha tudnak tipikus randira menni, elmenni mondjuk vacsorázni vagy csak sétálgatni a városban? Ha már komolyabbnak tűnik a kapcsolat, kb. mennyi idő az, amikor be lehet mutatni családnak, barátoknak a párunkat?


Lehet, érzelmi analfabétának tűnök, de nagyon sokat segítenétek a válaszokkal, még ha tudom, nem lehet általánosítani, de kíváncsi vagyok, hogy veletek hogyan alakultak/alakulnak a dolgok ilyen téren. Előre is köszönöm!


2019. máj. 25. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát a hónapforduló meg a nőnap túlzás, a Valentin-nap és a bókolás ízlés és megállapodás dolga, a többi szerintem elvárható.
2019. máj. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez nem csak fiataloknál, nem csak friss kapcsolatban és nem csak alkalmakkor kell. És nem, nem elvárható, hanem KÖTELEZŐ ahhoz, hogy értelmes párkapcsolat legyen hosszú távon. Ezeket minden egyes nap csinálni kell, nem csak valentin napkor meg ilyen-olyan kamuünnepekkor.

Csak azok a kapcsolatok lesznek jók, azokban lesz 20 év után is szerelem ahol ezek a dolgok folyamatosan jelen vannak mindkét fél részéről. Ez a titka mindennek. Minél több energiát raknak a kapcsolatba annál jobb lesz, egyenes arányosság.

Ez nem korhoz vagy a kapcsolat komolyságához kötött dolog. Maga a kapcsolat is attól lesz komoly, hogy ezeket megteszik. Magától nem lesz az.

Néhány konkrétum (bár ez annyira szubjektív, hogy nincs ilyen):

Azokon az ünnepeken kell felköszönteni, amik nektek fontosak. Én például szó nélkül rúgnék ki bárkit aki engem valentin napon köszöntgetni akar. Ajándék akkor kell, ha a másiknak ez fontos. Mi például soha semmilyen ünnepre nem ajándékozunk. De a hétköznapokban folyamatosak a szép gesztusok, az apró meglepetések.

Egy komoly kapcsolatban a folyamatos kommunikáció alap. Nyilván nem kell folyton egymás nyakán lenni, de ha valakit szeretek akkor úgy sem birom ki, hogy ne beszéljünk napi többször, mindent vele osztok meg.

Őszinte bókból vagy dícséretből nincs olyan, hogy sok. Nálunk ezek is minden napos, folyamatos dolgok.

Randi minimum heti 1, de minél több annál jobb. Legyen az egy romantikus közös fürdő este vagy egy egész randinap. Mi heti 2-3 ilyen alkalmat mindig beiktatunk, ezért vagyunk szerelmesek 9 év után is.

Bemutatni szülőknek meg csak a szülőkkel való viszonytól függ. De egy komolyan gondolt kapcsolatban minél hamarabb. Nem attól lesz komoly egy kapcsolat, hogy mennyi ideje tart, hanem attól, hogy ti mennyire gondoljátok annak és mennyit dolgoztok azon, hogy komoly legyen. Ez elhatározás kérdése. Ehhez pedig hozzátartozik az, hogy mindenki előtt felvállalod.

2019. máj. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Na most az alap hogy nőnapon, valentinnapin, szülinapom, karácsonykor, újévkor, (elso honap forduló, utána év forduló) fel köszöntitek egymást! 1-1 apróbb ajándék pl hónapra honap/évfordulóra bőven elég, Valentin napra rozsa+csoki, szülinap, karácsony ra meg azert lehet ajándékot venni! (Friss kapcsolatban max 10-12, 3+évtől meg azert min 15-20ezer) és igen ha nem tudtok minden nap talalkozni akkor a napi video chat/üzenet elengedhetetlen! Nem muszály egyszerre 3 órát beszélni hanem elosztani reggel 8tol éjfélig az időt...


Dícséretek Bokok??! Szeretem a baratnomet és nem tudom nem mondani neki mindig hogy mennyire szeretem, mennyire csinos mindig és hogy milyen gyönyörű!


És randi heti 1x muszály! Ha meg mar külön éltek akkor ugy 3-6 honap amikor a szülőknek is be lehet mutatni


És nálunk hogyan alakulnak mivel nem tudunk minden nap talizni sok a munka és most fejeztem be a sulit de közben dolgoztam is...

Én meg a szülőkkel élek de az ő szulei nagyon vidéken Élnek

Meg tartottunk az elso honap fordulót, évfordulót, Valentin-nő-szülinapokat, karácsonyt ujévet, randit mindig meg tervezünk mert nem tudunk minden nap talizni ezért mindig elmegyünk nagyon sok helyre pl:vacsora, mozi, vagy vidámpark, állatkert, elmegyünk közös barátokkal iszogatni meg enni, minden nap video chatelünk, üzenetünk a másiknak, szülőkkel ugy volt a helyzet hogy olyan 5 honap után mutatott be énis ennyi ido körül kb, D ez nála kicsit feszültebb volt mert meg nem mutatott be senkit sem a szüleinek... de nálam meg cikisebb volt mert anyám szeret viccelődni... 😓😅

2019. máj. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!