Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ez szerelem, esetleg rajongás,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez szerelem, esetleg rajongás, vagy már valami beteges mánia?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég felborult az életem, azon belül is az öt éve tartó kapcsolatom egy régi szerelmem felbukkanása miatt. A történet nagyjából az, hogy gimnáziumban én három évig voltam szerelmes egy bizonyos fiúba, alig beszéltünk, én csak távolról imádtam, figyeltem. Volt közös óránk is, évfolyamtársak voltunk. 15-18 éves koromig ment ez így, sosem mertem lépni, szégyellős voltam. 18 évesen megtetszett egy másik fiú, akivel a mai napig együtt vagyunk. Eleinte nagyon nehezen indult be a kapcsolat, de nagyon szoros barátság alakult ki köztünk, mély és fontos kapocs van köztünk. Pár hete azonban több alkalommal is láttam a régebbi szerelmemet, azóta folyton ezekre a találkozásokra gondolok, azt is tudom, hogy merre lakik, pár megállóra tőlünk és egyszerűen ott van bennem a tudat, hogy bármikor összefuthatok vele és ettől nagyon boldog vagyok. Megint úgy érzem, szerelmes vagyok belé, noha leszámítva ezt a pár alkalmat, érettségi óta, azaz több mint három éve nem láttam. És mégis, egész nap csak rá gondolok.

A páromnak mindezt elmondtam, szerinte nem gond, erről nem tehetek. Nekem viszont bűntudatom van és össze is vagyok zavarodva. Hagyjam itt azt az embert, aki ennyire megért engem évek óta, bár szerelem nem igazán van köztünk, vagy maradjak és álmodozzak egy olyan férfiról, akivel még barátok sem voltunk soha? Ti mit tennétek a helyemben?

Ha mindezt végigolvastátok és még válaszoltok is, akkor nagyon sokat segítetek nekem, minden külső gondolat jól jön most.

Köszönöm előre is!



2019. máj. 30. 16:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az a baj,hogy nem szereted a barátodat,csak mint valami jó pajtást.Ha otthagynád akkor ne a gimnáziumi ideálért,aki most a közelben lakik.Ő egyenlőre arra jó,hogy tudatosodjon benned fontos e a mostani párkapcsolatod,vagy nem.


Mondjuk fura,hogy a párodat valamilyen oknál fogva,de nem is érdekli,hogy valaki másról ábrándozol.Vagy ismer,ezért nem igazán vette komolyan az ezzel kapcsolatos vallomásodat.Ezt már Te tudod.

2019. máj. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Érdekelni érdekli, picit bántja is, de nem akartam titkolni előtte, ő pedig nem akart emiatt haragudni rám, hiszen tényleg nem direkt alakult így. Ugyanúgy folyik minden, ugyanúgy sokat nevetünk és jól érezzük magunkat, egyszerűen csak sosem volt még köztünk ez az intim szerelem, sem a szenvedély. Nem tudom, hogy ki hogy van ezzel, még fiatal vagyok, de annyit már én is tudok, hogy sokan házasodnak olyan kapcsolatba, ahol barátság,szeretet van, de nem szerelem. De nem tudom, hogy melyiket bánnám meg később.
2019. máj. 30. 16:50
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól megfogalmazta valaki, ami ide is illik. :)


"Ha házasságban élsz, honnan tudod, hogy életed szerelmével találkoztál?! Ahhoz azért több mindennek kell történnie, és elég sok időnek kell eltelnie, hogy valakibe szerelmes legyen az ember....


15 évesen még megértem, hogy össze-vissza szerelmes(nek hiszi magát) valaki, de egy felnőtt nő hogy lehet ilyen birka?!


Én a helyedben keresnék egy értelmes hobbit magamnak, vagy a szerelmeskedésre pazarolt időt a családommal tölteném. Egy bizonyos kor fölött CIKI holmi fellángolást szerelemnek nevezni."

2019. máj. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem semmiképp ne hagyd el a párodat. Én legalábbis nem rúgnék fel egy biztos kapcsolatot egy bizonytalanért. Az a másik fiú már az iskolában közeledett volna feléd, ha szeretett volna valamit tőled. Tudom, baromi nehéz, de próbáld túltenni magad a múlton, és a mostani párkapcsolatodra koncentrálj! Próbáljatok minél több közös programot szervezni a pároddal. Menjetek el moziba, étterembe, kirándulni, stb. vagy találjatok közös hobbit. A mostani párkapcsolatodat erősítsd. :)

2019. máj. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az eddigieket!
2019. máj. 30. 17:05
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Hát igen ha mindenki egy ilyen kis vonzódásért elhagyná a párját, férjét feleségét akkor 2 havonta cserélgethetne mindenki.


Inkább tényleg fel kéne nőni és magadba nézni, hogy ez csak egy buta vágy. Visszatérni a szép elmékekhez.. Kényelmes iskolai időszak, ahol semmi más gond nem volt, mint hogy tetszett ez a fiú...

Szerinted mennyi az esélye, hogy ezzel a pasival olyan jó, bensőséges kapcsolat jönne létre, mint a mostani pároddal? Elárulom, nem sok....

2019. máj. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%

Mennyi negatív ember van...

Ennél szebb érzés nincs is, mint amikor szárnyalsz, szerelmes vagy. A jelenlegi párod ezt nem tudta/tudja kihozni belőled. Sajnos. Én megkérdezném magamtól, h ma is ilyen szégyellős vagyok? Tudnál kezdeményezni? Muszáj lenne megismerned, h léphess. Ha még mindig csak plátóin tudsz hozzáállni a szerelmed/szerelemhez, akkor hagyd, szállj le a földre. De, ha érzel magadban erőt, akkor lépj! Nem szabad arra gondolni, amit a legtöbben mondanak, h a langyos víz is jobb, mint a semmi. Legyen forró az a víz, de akkor szedd össze magad!! :)

2019. máj. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%

"Ennél szebb érzés nincs is, mint amikor szárnyalsz, szerelmes vagy."

Hát nem tudom, kapásból 15 dolgot fel tudnék sorolni ami legalább olyan jó érzés, ha nem jobb.. Szerintem borzasztóan üres lelkivilágú embernek kell ahhoz lennie valakinek, hogy a szerelem legyen az élete legnagyobb örömforrása, de kinek mi.

2019. máj. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Jó hosszú kapcsolataid lehetnek/lesznek neked is Ágnyesz :D


Fel kéne nőni, vagy átmenni a tini kategóriába. :)

2019. máj. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%
@7 Nem zavar téged, hogy egy olyan nőt küldesz oda egy ismeretlen pasihoz ismerkedni kezdeményezni, akinek párja van? A pasiról semmit nem tud, csak azt hogy vonzó. És akkor szakítson rögtön? Hát ez ovóda esküszöm. :'D
2019. máj. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!