Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért nem tudom elfelejteni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudom elfelejteni az exem?

Figyelt kérdés

Már három éve szakítottam vele, másfél évig voltunk egyûtt. Nekem ő volt az első nagy szerelmem,de nem vett teljesen komolyan, nem ugy viszonyult hozzám, ahogy én hozzá és tudtam, hogy így nem lehetek boldog. Akkor meghoztam a döntést, szakítottam vele, mindent kitöröltem/elraktam, ami rá emlékeztet, nem nèzegettem a facebookját soha, mindent megtettem hogy elfelejtsem, de nem megy. Rendszeresen róla álmodom, mikor az utcán megyek mindig arra gondolok, hogy lehet összefutunk. Az igazság az,hogy egyáltalán nem csillapodtak az èrzéseim felé és emiatt új párkapcsolatba se tudok kezdeni(próbáltam).Ha valaki volt ilyen helyzetben, az hogyan oldotta meg ? Hogy sikerült túltenni magát rajta ?

22/L



2019. jún. 21. 12:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Közhely,de az idő majd mindent megold..majd idővel enyhül a fajdalom és egy szép napon arra ébredsz,hogy már nem is fáj

Tudom,ezt a poklot én is átéltem.Ja és ha már nem fáj,jön valaki akit sokkal jobban szeretsz majd

2019. jún. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

"Miért nem tudom elfelejteni az exem?"


Ezért:


"egyáltalán nem csillapodtak az èrzéseim felé "


Na most azt célszerű felülvizsgálni, hogy őt szereted, vagy az érzetet amit okoz neked.Nagyon sok szerelmi csalódás abból fakad, hogy nem szeretet van mögötte, hanem projekció.Mindent amire vágyom és tetszik azt kivetítem egy projekciós felületre és gyakorlatilag azt jelenti, hogy nem a partnert szeretem, hanem a saját illúziómba, az az magamba vagyok szerelmes.


Vizsgáld meg, hogy te a valódi férfit látod-e, vagy egy projekciót, amilyennek látni akarod.

2019. jún. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én tudom, hogy idő, de azért kétségbe vagyok esve, hogy több mint három év után se változott semmi, nem szeretnék 8-10 évig ebben a helyzetben lenni :(
2019. jún. 21. 12:46
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem másítom meg az emlékeimet és új szituációkat se kèpzelek el a fejemben róla "hogy viselkedbe", tehát nem ilyen plátói, én igyekszem vele kapcsolatban az összes negatív élményt felsorakoztatni, de mikor vele voltam, akkor is tökéletesnek láttam mindenét , holott tudtam agyilag, hogy nyilván nem az. Engem ezek az álmok gyötörnek a leginkább, úgy érzem nem igazán hagynak gyógyulni, mindig felszakad minden bennem.
2019. jún. 21. 12:51
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Szó sincs emlékmegmásításról és képzelgésről, projekcióról beszélek.


Minden emberben van egy archetipikus kép a tudattalanban az ellenkező nemről, mikor valaki olyannal találkozunk aki ennek megfelel akkor megvalósul a projekció, ami nagyon intenzív élményt eredményez és nehéz belőle kijózanodni.


Tehát arra célzok, hogy ez szeretet-e vagy projekció, mert könnyű összekeverni.

2019. jún. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Aaaa ez a fránya szív.Én is nehezen léptem át az első szerelmemen.

Próbálj meg nem rá gondolni.Éld az életedet és ismerkedj.De tényleg.Ha úgy érzed,hogy nem tudnál egy komoly kapcsolatot kialakítani,akkor is legyél társaságban.Kezdj el sportolni,utazni,új dolgokat próbálj ki.

Sajnos el kell őt engedned.Ami nekem ebben segített,az a facebook.Láttam,hogy milyen hülyeségek alá kommentál a haverjaival(rám vonatkoztak),hogy milyen lányokkal volt dolga és most kivel van kapcsolatban.Rájöttem,hogy mennyivel többet érek a srácnál(csúnya kapcsolat volt,én akartam helyre hozni,ő nem engedte)és legyen boldog,élje az életét,de nélkülem.

2019. jún. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem biztos, hogy megtudnám neked mondani, vagy eltudnám határolni a kettőt lelkileg, de nekem ő sose volt az a tipikus tökéletes fèrfi, régebb óta ismerem, láttam a hibáit is, nem mondanám az ideálomnak, amikor igazán megismertem a szenélyiségét , akkor szerettem bele ès attól fogva mindene megszépült. Lehet projekciorol van szó, lehet csak az emlékekbe meg a jó érzésekbe kapaszkodom nem belé, nem tudom, csak azt, hogy kifejezetten rontja az életminőségem a mindennapokban, konstans. Úgy érzem , hogy tele van ezzel az érzéssel a lelkem és nincs helye másik ferfinak benne.
2019. jún. 21. 13:13
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát sajnos ezeken mind túl vagyok, koncentrálok a tanulmányaimra, kirándulok a barátaimmal, igyekszem nem otthon egyedül lenni, de mégis úgy èrzem mintha egész végig motoszkálna a fejemben. Ő már 29 éves, nem is igazán aktiv facebookon és tudom ,hogy olyat èrdemlek, aki megtesz értem legalább annyit, amennyit én érte, felfogom agyilag, hogy nem lehetnék vele boldog, hogy nem olyan jó ember...de mégis
2019. jún. 21. 13:19
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

Kicsit ássunk le a pszichédbe ha megengeded, ez jó kihívás.


Szóval:


Apáddal való kapcsolatod?

2019. jún. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nincs vele kapcsolatom, parszor lattam, nem kötődöm hozzà
2019. jún. 21. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!