Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Azok az emberek, akik huszas...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azok az emberek, akik huszas éveik közepére sem találtak párt maguknak, mitől lesznek magányosak valójában? (többi lent)

Figyelt kérdés

1.Attól lesznek magányosak, mert velünk született dolog az, vágyunk a szerelemre, szexualitásra, de sehogy sem jön össze a dolog, ezért feladják, mert nem látják értelmét a további próbálkozásoknak?


Vagy


2. Azért lesznek magányosak, mert azt látják, hogy csak az a normális a mai világban, ha az ember 15 éves kora óta él rendszeresen nemi életet, és 20-22 éves korára már minimum túl van 6-7 párkapcsolaton, meg 10-20 egyéjszakás kalandon, és görcsösen próbálnak ehhez alkalmazkodni, holott a nevelésük, vagy saját értékrendjük miatt ezt elképzelhetetlennek tartják, és ebbe őrülnek bele, hogy akkor biztos velük van a probléma? Illetve ez miatt teli vannak görcsökkel, szorongásokkal, hogy már annyira szégyenlik, hogy félnek ha kinevetik miatta, vagy furcsálják, ezért már nem is járnak társaságba ismerkedni?



2019. aug. 9. 13:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ki ettől, ki attól.
2019. aug. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
1.
2019. aug. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

Első, egyértelműen, de az nem igaz, hogy feladják.


A második hülyeség. Társadalmi elvárás miatt nem leszel magányos.

2019. aug. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
60%
Azért lesznek magányosak, mert nem sajátítják el gyerekkorukban (óvoda, általános iskola, középiskola idején) az alapvető szociális készségeket. Ehelyett inkább befordulnak, és a saját kárán tanulós helyett a sérülésmentes utat választják gyávaságból. Valószínűleg az ilyeneknek a szülei is teljesen fogalmatlanok gyereknevelésből és alapszintű, hétköznapi pszichológiából, és csak a gyerek fizikai szükségleteinek a kielégítésével foglalkoznak.
2019. aug. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk valószínűleg te is teljesen fogalmatlan vagy általános, hétköznapi pszichológiából.
2019. aug. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Mert olyanok is vállalhatnak gyereket, akiknek az ember a szendvicsét sem bízná rá.
2019. aug. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
#5-ös, ezt alá is támasztanád valamivel, releváns érvvel esetleg? Mert így anélkül csak sima személyeskedő beszólás, nem több.
2019. aug. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Nem attól magányos valaki, mert nincs társa.


Attól magányos valaki ha egyedül érzi magát.


Se rokonok, se szülő, se testvér, se barátok, se kollégák. Illetve ha ezek az emberek mind megvannak de még is magányos, ez azt jelenti, hogy csak vannak de nem számíthat rájuk, és valójában sz**ärnak rá a fejére. Illetve kiközösítettnek érzi magát.


Vannak emberek akik akkor is magányosak van társunk ha együtt élnek valakivel.

2019. aug. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
52%

Teljesen természetes, hogy a legtöbb embernek onnantól hogy eléri az ivarérett kort erotikus vágyai vannak. Ha ezeket nem tudja kivel megélni az frusztrációhoz, magányosság érzéséhez vezethet,abban persze már van eltérés hogy ezt ki hogyan tudja kezelni. Tehát ez egyértelműen nem a társadalmi elvárásokról szól, bár való igaz hogy ez a tényező még egy plusz szorongást válthat ki egyesekben. Ezt a “mai világ” szlogent ne keverjük ide, mert a történelmünk során pont olyan általános volt hogy serdülőkorban már szexuálisan aktívak az emberek mint ma. Hogy 20 évesen valaki 7 párkapcsolaton és 20 egyéjszakás kalandon van túl, pedig legfeljebb egy szűk csoportra igaz és ezt általánosítani pont olyan értelmetlen mintha azt mondanád a mai világban 20 évesen mindenki szűz.


#4/6 A kérdés inkább az, hogy te hoztál-e bármi olyan érvet amit nekem komolyan cáfolni kéne. Bajosan fogsz találni akár egy modern szakirodalmi munkát is, ahol a mélylélektani okfejtésben a “gyávaságot” jelölik meg valami okaként. Ez egy komolytalan, megbélyegző és egyáltalán nem tudományos fogalom. Éppen ezért neveztem oktalannak ezt is, csak a megértés hiányából fakad. Ez sajnos Európának ezen a felén teljesen általános, sok ember fejében él valami tévképzet hogy aki visszahúzódó az csak gyáva, az öngyilkosok méginkább, a depressziósoknak pedig semmi bajuk csak sajnáltatják magukat, egy munkatáborbán pillanatok alatt helyreraknák őket.

Gyávaság helyett érdemes inkább félelmekről beszélni, amik mindenkiben benne vannak és szükség van rájuk csak egyes esetekben irreálisak. Vannak emberek akik az emberi kapcsolatokban élnek meg ilyen nem normális félelmeket, szorongást. Lehet sok oka, megfelelő szocializáció hiánya, traumák, bántalmazó környezet, rossz családi minta stb. Lehet hogy egy adott viselkedés az ember egy bizonyos életszakaszában szükségszerű és normális volt. Például hogy féljen, tartson az emberektől mert családon belüli erőszak áldozata, vagy hogy szorongjon, megfelelési kényszere legyen mert apu-anyu ráerőltetett egy életkorának nem megfelelő viselkedést. A baj az hogy ezek a viselkedésformák aztán beépülnek és viszi tovább az ember akkor is amikor nincs szükség már rá. És felnőttkorában mindenki elmagyarázza neki hogy nincs mitől félni, szorongani de ez nagyjából annyit ér mint egy fóbiás betegnek magyarázni hogy alaptalan a félelme. Ezeket a rögződéseket átprogramozni csak kőkemény terápiával lehet.

2019. aug. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Ezeket a rögződéseket átprogramozni csak kőkemény terápiával lehet."


Konkrétan milyen típusú terápiára gondolsz?

2019. aug. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!