Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogy lehet problémák nélkül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Exelant kérdése:

Hogy lehet problémák nélkül beépülni egy családos ember életébe új társként?

Figyelt kérdés
Most ismerkedtem meg egy férfival. Távkapcsolat van kettőnk közt, csak hétvégente tudunk majd találkozgatni. Viszont ő meg hétvégi apuka. Egy hónapban 3 hétvégén vannak nála a gyerekek, egy hétvégéje szabad mindössze. De az is mikor hogy jön össze, labilis, van úgy azt mondja, mikor arra a hétvégére is átadja neki az anyuka a gyerekeket, ha épp más dolga akad neki. Azon az egy hétvégén tudnánk mindössze úgy találkozni, hogy az együtt töltött idő csak a kettőnké legyen, amelyik elvileg szabad, de ki tudja. Most hétvégén voltam náluk először, a gyerekek is épp nála voltak. Többször hangoztatta a párom, hogy neki a gyermekei az elsődlegesek, a legfontosabbak. E mellett a gyerekektől is állandóan szinte azt hallgattam egész hétvégén 5 percenként: Apa! Apa! Apa! Apa! Apa csináld ezt, apa csináld azt, de még éjjel is, ha felébredtek, őt hiányolták, hol van, hiába 12 évesek a gyerekek, az első ott töltött éjszakán is az apukának velük kellett aludni, az ő szobájukban,s ha át is osont kicsit hozzám, már keresték pár perc múlva, hova lett. Nem tudom hogy tudom ezt elfogadni hosszú távon. Mennyire lesz elfogadható hosszúságú,minőségű, ha találkozgatunk a párommal a magunkra szánt MI időnk... és ne azt érezzem, hogy egy mellékes szereplő vagyok az ő életükben, illetve azt is érezzem, hogy az apukának ÉN is fontos vagyok érzelmileg, nemcsak a gyerekek pusztán, s engem nem csak a szexuális igényeinek kielégítésére fogadott fel maga mellé... össze vagyok törve, nehezen látok kiutat...nekem nincs gyerekem, az én oldalamról így ez nincs és nem is lesz viszonozva, mint amit ezen a téren ez az úr így most elém tárt, s amit így nekem el kell fogadnom... más közületek ezt hogy dolgozta fel, aki ilyen helyzetbe került, hogy sikerült beépülni egy ilyen családba, hogy minden rendben menjen, és mindenki a maga kiérdemelt helyén érezze magát, s minden minden oldalról gördülékenyen menjen hosszú távon?Eddig ez az úr lenne pedig a legtökéletesebb férfi az életemben úgy érzem, de ezt így meg hosszú távon nem tudom, hogyan lehet elfogadni, feldolgozni. Illetve egy átlagpár is hogy tudja elfogadni azt, ha gyermekei születnek, hogy az után már a párjukkal kettejükre szánt idő nagyban megváltozik, s semmi sem megy már a régi mederben? Hogy lehet a tüzet fenntartani, hogy ne hunyjon ki?

2019. dec. 9. 11:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem fog menni, most megsúgom. Ha lesz közös gyereketek, nyilván több ideje lesz a közös dolgaitokra, de amikor már gyerek van, az nem a lángoló szerelem ideje. Ettől függetlenül a gyerekei hamarosan tinédzserek lesznek, 15-16 éves koruktól jóval kevesebbet fognak az apán lógni, de addigra pont a legboldogabb időszaknak annyi, nem leszel már olyan szerelmes.
2019. dec. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ez olyan mértékű alkalmazkodást és lemondást kíván tőled, ami biztosan konfliktusokhoz vezet
2019. dec. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de ez távkapcsolatban hosszú távon nem fog működni. Hiába fogadod el a gyerekeket, a helyzetet, állandó hiányérzeted lesz. Ha nem tudja úgy alakítani, hogy hétköznap legyenek nála a gyerekek, vagy te odaköltözni, akkor nem fog fejlődni közösen töltött idő hiányában a kapcsolatotok.
2019. dec. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nekem nem lehet gyermekem, emiatt közös gyermeket-családod én ettől a férfitól nem fogok elvárni soha. De ettől is félek egyben,amit írtál, hogy hamar félbeszakad a lángolás elég hamar kettőnk közt, mert még nem most lesz, hogy ezek a gyerekek már önálló tinédzserek legyenek. S mindig zavaró, hogy a gyerekeire kell figyelnie, annyira elvárják úgy látom a mindennapokban. Épp emiatt kértem volna tőletek tanácsot, mert nem látok kiutat, s úgy érzem nem fog menni a dolog, hiába akarom...tényleg épp a legszebb közös éveinket veszik el így a gyerekek tőlünk, még ha nem is tehetnek róla.
2019. dec. 9. 11:54
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Amikor egy szülő azt mondogatja az új párjának, hogy neki a gyerekei a legfontosabbak, azt értsd úgy, hogy csak ők a fontosak neki. Te majd akkor leszel maximum érdekes (nem pedig fontos), ha épp ráér. Ezért lenne kár erre időt pazarolni.
2019. dec. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Én sajnállak, de van gyerekem és belegondoltam a válásba, hidd el, az az ember, aki a kedvedért hátra sorolná a gyerekeit, az nem jó ember. Viszont így meg nem fog működni. Szerintem ne görcsölj rá erre az egészre. A helyedben ragaszkodnék ahhoz, hogy legyen 1-1 szabad este csak vele, ha nem akarja megoldani, akkor keress mást. Emellett megpróbálnám elfogadni és részese lenni azoknak a hétvégéknek, amikor ott vannak a gyerekek, de ez nagyon nehéz lenne. Az nem megoldás, hogy elmarod őket egymástól, mert borzalmasan nehéz időszak ez mindenkinek, a gyerekeknek és az apának is. Mi is úgy vagyunk, hogy életünk a gyerekünk, csak egymással nem jövünk már ki.
2019. dec. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Van egy jó hírem: nem kell elfogadnod ezt a helyzetet. Kereshetsz gyerektelen pasit. Még csak most jöttetek össze, de már panaszkodsz, hogy neked milyen rossz, és hogy nincs kompenzálva, hogy te eltűröd a gyerekeit, és azt hajtogatod, hogy te ezt így nem tudod elfogadni. Itt az ideje továbblépni. A férjemnek 3 gyereke van az előző házasságából, nem mondom, hogy mindig könnyű volt, de én akkor hagytam volna el őt, ha elhanyagolja, háttérbe helyezi a gyerekeit.
2019. dec. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Annyit akartam csak, hogy segítsetek valahogy ebben, a nekem még szokatlan, új helyzetben. Nem panaszkodni akartam, de új helyzet, új szituáció van. Lesz e ebből megoldás. Aki volt már ilyen helyzetben, hogyan kezelte, s mit mond, érdemes volt belekezdeni, vagy szinte veszett fejsze.. Maradhatunk együtt, és lehet e ez több mint barátság, s némi kellemesen együtt töltött idő, vagy itt még két gyerekkel a vállán ettől az apukától várható e el valami kis láng,, s hogy ne a gyerekek legyenek mindig feltétlenül a világ közepe...csak ezek szerint nem mindenkinek megy át, mit akarok mondani, s kérni segítségként...
2019. dec. 9. 15:51
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

"s hogy ne a gyerekek legyenek mindig feltétlenül a világ közepe...csak ezek szerint nem mindenkinek megy át, mit akarok mondani, s kérni segítségként..."


Szóval arra vársz tippeket, hogyan mard el a gyerekei mellől. Havi 6 napot van velük, ezt is sajnálod tőle?

2019. dec. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#9: nem elmarni akarja a gyerekeket, hanem szeretne kettesben eltöktött időt. Erre nekem is van igényem, pedig közös gyerekeink vannak a férjemmel.

Kérdező szerintem beszélj vele, és ha nem partner a kettesben eltöltött időven, akkor ne pazarolj rá tovább egyetlen napot sem

2019. dec. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!