Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az orvostan/ joghallgatók nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az orvostan/ joghallgatók nem akarnak komoly kapcsolatot az egyetem alatt?

Figyelt kérdés

A környezetemben azt látom, hogy alig, max. 1-2 embernek van komoly párkapcsolata ezeken a szakokon. A többiek egyáltalán nem akarnak kapcsolatot vagy csak egy éjszakások jönnek náluk szóba.

Az első évben, nagyon sokaknak szétment a kapcsolata, a sok tanulás és időhiány miatt. Később könnyebb lesz? Van itt olyan, aki össze tudja ezt a két dolgot egyeztetni, ha igen, mégis hogyan, a párotok is ugyanazt tanulja? Vagy itt jellemzően, mindenki a lazább kapcsolatot szeretne? Ne is próbáljak a környezetemben olyat találni aki komolyan gondolja?

(Azért ezt a két szakot írtam, mert én is az egyiken tanulok, emiatt pedig olyannal képzelnék el kapcsolatot aki szintén az említett szakok valamelyikén tanul.) 21/L



2019. dec. 19. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Én jogra jártam, és sok embernek volt, vagy alakult ki komoly kapcsolata az egyetemi évek alatt. Mindazonáltal ennyire leszűkíteni a lehetséges jelöltek körét szerény véleményem szerint hülyeség, de mindenki a maga szerencséjének (és szerencsétlenségének) kovácsa.
2019. dec. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
99%
Nálunk az évfolyam nagy része komoly kapcsolatban van, többen vannak, akik már házasok is. Azok a kapcsolatok szoktak szétmenni kezdetben, amik még gimiben kezdődnek, aztán az egyik fél elkerül koliba és rájönnek, hogy sem idejük, sem kedvük több száz kilométereket utazgatni egymáshoz minden hétvégén. Aztán végül aki akar, az talál magának a szakról (akár a sajátjáról, akár más évfolyamról), vagy legalább az egyetemi városából párt magának. Aki szeretne, az fent tud tartani egy normális kapcsolatot, attól még lehet komoly egy kapcsolat, ha nem egymáson lóg a nap minden percében a két fél, hanem a dolgukkal foglalkoznak, pláne, ha egy cipőben járnak és segítik, motiválják is egymást.
2019. dec. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%

... mert ugye minden orvos, meg minden joghallgató ugyanolyan, ugyanazok érdeklik, ugyanaz tetszik nekik...

Nem elég, hogy felszínes vagy, még akkor logikád sincs. És te jársz egyetemre... kérlek, mondd, hogy nem orvos leszel!

2019. dec. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

az egyik barátnőm jogi karon tanult és ő azt mesélte egyszer, hogy ott a szaktársai legalább fele tartós kapcsolatban van és srácok közül meg nincs senki, aki tetszett volna neki és még szabad

aztán nem sokkal később neki is lett barátja, csak másik szakról (azóta is együtt vannak és jó ideje együtt is élnek)


úgyhogy szerintem ezt így nem lehet kijelenteni, hogy itt ne lennének komoly kapcsolatok (bár az orvostanhallgatóknál nem tudom mi a helyzet) és bár tényleg könnyebb szaktárssal összejönni, hiszen velük találkozol és több a közös téma, de azért ne zárj ki mindenki mást

2019. dec. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Orvosisra jártam, egész egyetem alatt ugyanaz volt a párom végig. A csoporttársaim szinte kivétel nélkül komolyan kapcsolatban éltek, egy részük már az egyetem alatt osszeházasodott.


Viszont nem igazán értem, hogy miért az alapján szelektalsz, hogy a másik milyen szakra jár... Sosem volt orvos pasim. És a csopprttarsaim jó részének sem orvos a párja (persze van olyan is).

2019. dec. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi logika nincs abban, hogy ezt a dolgot a tanult szakkal hozod összefüggésbe.
2019. dec. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én jogra járok és szinte mindenki kapcsolatban van, már elsőévben is :D Ennyit arról, hogy egyetemen könnyű ismerkedni :D
2019. dec. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jogon, orvosin fele embernek már gyűrű is van az ujján, de minimum komoly kapcsolat.
2020. jan. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Várd ki amíg szétmennek a középiskolás kapcsolatok legkésőbb a 3-4. évfolyam idején, és tarold le a piacot. Amúgy tényleg idegesítő, hogy a legtöbb jó nőnek pasija van.
2020. jan. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A jogászlányoknak megvan a hírük, a srácok többsége meg látja, hogy milyen pörgős életet kaphat. Voltak haverjaim erről a szakról és mérnökiről is. Mérnökin durván többen voltak komoly kapcsolatban, mint a jogászok és a jogász ismerőseim is azt gondolták, amit most leírtam.

Orvosisokat nem nagyon ismertem, csak párat, szóval róluk fogalmam sincs.

2020. jan. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!