Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Jófiú és Rosszfiú. Tulajdonkép...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jófiú és Rosszfiú. Tulajdonképpen melyik mit jelent pontosan? Nők! Kérlek definiálnátok, hogy ti kiket értetek a jó- és rosszfiúk szó alatt?

Figyelt kérdés

Természetesen nincs jó vagy rossz válasz. Mindegyiket elfogadjuk. Ez szubjektív kérdés, mindenkinek a saját látásmódjára van bízva.


Te (mint nő) mit értesz az alatt, hogy Jófiú? És mit az alatt, hogy Rosszfiú? (kérlek írjátok le az életkorotokat is)


Melyik a vonzóbb? És miért?



2019. dec. 27. 23:59
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Mint írtam elsősorban nők válaszára vagyok kíváncsi. Így kérem kíméljük egymást és ne veszekedjünk. Köszönöm!
2019. dec. 28. 00:01
 2/23 anonim ***** válasza:
62%
Mi van, ha nő vagyok, de számomra egyik fogalom sem létező?
2019. dec. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
52%
Mármint számomra sem a jófiú, sem a rosszfiú fogalma nem létezik.
2019. dec. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%

Ismered Freud elméletét? Ha igen, akkor röviden a rosszfiú az ösztön-én, a jófiú pedig a felettes én. Egyik sem jó, csak az egyik az állati szélsőség, a másik meg a morális.


Egyik sem vonzó. Az egyik a legyet is megkurja röptében és egy lekötözhetetlen szrházi, ugyanakkor kis mértékben ettől ember az ember, ettől van benne szex és szenvedély. A másik meg egy tipikus apáca, aki csak ítélkezni tud és a mintaemberségétől, az alázattól és a csicskaságtól érzi magát valakinek. Viszont kis mértékben az ember gerincét, hűségét és tiszteletét adja.


Ettől király a normális fiú, ami Freudnál az Ego, az én. Aki önmaga és egyensúlyt tart a két oldal között tudatosan. :)

2019. dec. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
15%
Az ego nem egoista phasz? Azzal nem vitatkozom mondjuk, hogy normává vált egoistának lenni. A felettes én meg nem csicska, egyszerűen mások a motivációi, mint az id-nek vagy az egonak. A "jófiú"-nak pont id és ego alapú motivációi vannak, amihez hibásan felettes én megoldásokat választ, így az egész fickó egy képzavar.
2019. dec. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
95%
Ja pont a lényeget hagyom ki. A normális nem az ego, hanem, ha a három lenne egy teljes egész.
2019. dec. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%
5: ahelyett, hogy hülyeségeket beszélsz, inkább keress rá... Az ego az én latinul. Az egoista ezért énközpontú. Egyébként meg nincs benne semmi negatív
2019. dec. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%
Az elmélet szerint pedig az ego szabályoz és integrál. De magyarázhatom ezt a saját agyszüleményeiddel...
2019. dec. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
62%

Szerintem


Vagyis az én gondolkodásom alapján

A jó fiú az:

- aki csinál ágyba reggelit

- segít takarítani

- van rendes munkája

- meg lep ajándékokkal

- nem balhézik ( nem azt mondom hogy papucs és ha valaki be szól neki nem áll oda).

- programokat szerveztek együtt

- mindent meg beszeltek

Szerintem ez a jó fiú


És ez a rossz


- haza jön a munkából és szarik bele mindenbe

- vagy még munkája sincs

- rendszeresen othon hagy inkább el megy a barátaival mint hogy veled lenne

- nem segít takarítani se semmit, mondván hogy ez a te dolgod nem az övé

- elvár mindent de semmit se ad

- szanaszét csal...


Ez a különbség és mindig a rossz fiút válaszuk.. nem tudom miért...

Aztán siránkozunk hogy nem becsül meg minket és nem tölt el velünk elég időt...

Nem tudom miért van ez

Ja es mondjuk hogy inkább a jó fiú kellene

De amint el jön a jó fiú ő már túl jó ő már nem kell... És vissza szaladunk a rosszhoz

Vagy egy másik rosszhoz...


Na ez a gaz:D de én is sajnos és sok lanytarsam ugyan ebben a cipőbe van, még ha be se merik vallani:D


20/l

2019. dec. 28. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

"Mókuskám", ha ismernéd az elméletet, nem szorulna magyarázatra. Úgy látszik 3 év és egy diploma a végén ennyivel többet adott pszichológiából ahhoz a kettőhöz képest... Pedig úgy emlékszem, ezt még az elején beseggeltetik minden hallgatóval, amellett, hogy alapműveltség. Na mindegy, ezek szerint vergődni arrafelé még mindig vagányabb, mint beírni két szót a keresőbe.

Puszi

2019. dec. 28. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!