Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi a tapasztalatotok világnéze...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a tapasztalatotok világnézeti hasonlóság/különbség terén a párválasztásban/együttélésben?

Figyelt kérdés
Baj, ha más? Viszonylag türelmes vagyok, és elviseltem, hogy a párom feminista, inkább ő volt az, aki nem viselte el az én nézeteimet. Sok mindenben nem értettünk egyet, sőt, talán emiatt össze se illettünk, de azt látom, hogy vannak olyan párok is, ahol nem számít a különbség, elvannak vele, illetve van, ahol hasonlóak, mégis szakítanak, persze ez lehet más okból is.
2020. jan. 2. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Ez egy nagyon összetett dolog.

Nem mindegy hogy milyen jellegű dolgokban tér el a véleményetek. Ha valami olyasmiről van szó ami érinti a mindennapjaitokat és hatással van rá ott nagyon nem mindegy hogy van-e egyetértés. Pl gyereknevelésnél is, nem jó ha az egyik nagyon ilyenre a másik nagyon olyanra akarja, kell hogy egyetértés legyen az értékek, nézetek kialakításában.

Vagy ha mondjuk az egyik mélyen vallásos a másik meg ateista, nem baj amíg elfogadják a másik nézeteit és megoldják az életüket úgy hogy senkinek ne kelljen rákényszerülni arra hogy olyat tegyen amit nem akar. De erre nem sok ember képes.

Én azt gondolom (aztán ezzel nem kell egyetérteni) hogy alapvető, hétköznapi, olyan dolgokban aminek van jelentősége a hétköznapok során , stb fontos az egyetértés, a hasonlóság. lehet itt szó épp a házimunkáról, tanulásról, női-férfi szerepekről, kábítószerekről (pl én kábítószer-ellenes vagyok és nem jönnék össze olyannal aki használ kábítószereket vagy nem gondolja rossznak a dolgot, lebutítva most), stb stb.

Ilyen egyéb intellektuális beszélgetőtémákban mint filozófia pl ott nem feltétlen szükséges az egyet értés.


Vagy még ami konkrétum eszembe jutott hogy én vagyok rasszista, (a szélsőséges dolgokat nem kedvelem) és ezért nem jönnék össze egy kegyetlenül rasszista emberrel. na ezekben sztem fontos hogy egység legyen.

2020. jan. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
Nalam kizaro ok ha valaki homofob, rasszista es akkor is ha nem annak vallja magat de megis olyan megnyilvanulasai vannak. Ugyanigy ha harcos kereszteny/harcos ateista, harcos vegan stb szoval az extremitasokkal nem tudnek mit kezdeni. En feministanak vallom magam a mostani parom szerint amit en kepviselek az nem feminizmus egyszeruen humanizmus. Mondjuk o nem magyar es nem erti meg h itt nem a genderspecifikus wc a legmagyobb problema. Szoval ja antifeministak sem feminista utalokkal se tudnek egyuttlenni. Plusz sose leszek boldog olyannal aki szerint nokent a gyerekszules es a hzoasszonykodas a dolgom.
2020. jan. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Mi öt év után szakítottunk mert már semmi nem működött.

Ő elvárta az "otthon melegét" én viszont nem vagyok az a típus aki boldog lesz attól hogy egy "férfi állatot tart". Mert onnantól had ne legyen felnőtt ember hogy főzök mosok takarítok rá. Ezt szívesen megteszem egy gyerekért vagy a háziállataimért. Valaki aki alkalmas az önellátásra vegye ki a részét.

Aztán a gyermek vállalás kérdése is ütköző pont volt. Ő nem feltétlenül akart bár nem volt kifejezetten ellene se én tudom hogy akarok. Ő úgy vélte jó apa lenne én ezzel sem értettem egyet.

Én olykor infantilis vagyok ami kell is a munkámhoz és pozitívan látom a dolgokat. Ő az a típus akinek a B tervének is van egy b terve mert bármi tönkre mehet és mindig mindenre fel kell készülni. Olyan ami elromolhat el is romlik típus.

Én elfogadó vagyok a mássággal szemben ő mindenről határozott véleménnyel volt. Az az így van mert így gondolom típus volt.

Én nem vagyok törtető ő a pénz és munka megszállottja.

Gyakorlatilag a végén már tényleg semmi nem működött. Szóval legközelebb össze sem jövök olyannal aki nem egyezik a főbb dolgokban.

2020. jan. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez kb a legmeghatározób faktor párválasztásnál. Ha ellentétes a világnézetetek, akkor mégis mi marad?
2020. jan. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!