Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért nem szeretnek manapság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem szeretnek manapság ismerkedni, társalogni az emberek?

Figyelt kérdés

Miért vannak manapság elidegenedve az emberek?

Miért nem alakítanak ki közvetlenebb, személyesebb kapcsolatot egymással?

A múltban talán könnyebben ment mégsem volt ennyire gépesítve modernizálva körülöttünk a világ?

Miért romlik ennyire ez a tendencia?



2020. febr. 26. 19:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Minek? Mi értelme?
2020. febr. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Te is itt vitatod meg a vilaghalon ahelyett hogy a barátaiddal belülnel egy sörözőbe megvitatni ezt a magvas gondolatot a szociális kapcsolatok elcsokevényesedeserol
2020. febr. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Mert lusták kimozdulni,gép előtt könnyebb beszélgetni.
2020. febr. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Barnabas333 ***** válasza:
100%
De én azt vettem észre még emailezni is lusták az emberek nagy része...
2020. febr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Kivel? Sok ember rá van kényszeredve 8-10 órát bezárva a munkahelyére az ottaniakkal társalogni, akár kedveli őket, akár nem. De sokaknak vannak barátaik, partnereik és a nagyon szociálisak utaznak össze-vissza ismerkedni mindenféle emberrel. Idegennel a buszon nem nagyon akar ismerkedni senki csak azért, mert egy légtérben vannak.
2020. febr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
GDPR, személyiségi jogok, önrendelkezési jogok, egyéb jogok mentén (nem)gondolkodnak sokan, így sokan nem akarnak/nem mernek a másikkal kapcsolatot teremteni. Meg a sok csalódás, válás miatt is, és sokan azt gondolják, hogyha már 2× megszívták, nem akarják 3×-a is megszívni (csak azon nem nagyon gondolkodnak el sokan, hogy lehet, hogy velük van baj).
2020. febr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Szívesen társalognék, de a férfiak ismerkedni akarnak, én meg nem. Ők meg nem akarnak társalogni nővel, ha előbb-utóbb nem láthatják a punciját.
2020. febr. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon felgyorsult a világ; mindenki rohan. Hogyha találkozol valakivel, az többnyire rohan. Mert szó szerint még ezer dolga van, tehát, ha fölül valaki a buszra, az többnyire a dolgára megy vele időre, és nem pedig szórakozni. Meg egyébként is , tényleg online intézik az emberek a dolgaikat, interneten gyorsabb, meg talán izgalmasabb is, hogy egy kütyün pötyögöd be, ez tök menő. Meg mostanában sokmindenkinek pl irodai munkája van, és nem megy ki pl kaszálni, meg ilyesmi. És ott úgy irodában el vannak zárva , falazva az emberek egymástól, kerti munka közben meg még pl tudnának sokat beszélgetni. Meg még a legszemélyesebb dolgaikat az emberek megtartják saját maguknak, szeretnek magukba burkolózni, nemmegnyílni, elzárkózni. Nem mernek, nem akarnak ilyen bennsőséges, mélyebb kapcsolatokat fenntartani, mert ha annyira megnyílnak valakinek , az elfecsegheti az ő belső kis személyes dolgaikat, és ettől félnek. Ezért inkább a felszínes kapcsolatokat részesítik előnyben.
2020. febr. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
29%

Kérdéseidre válaszolva, gondolom férfi vagy.

Miért vannak manapság elidegenedve az emberek? - Mert saját magukon kívül és az önös kicsinyes érdekeiken kívül semmi más nem érdekli.

Miért nem alakítanak ki közvetlenebb, személyesebb kapcsolatot egymással? - Mert saját magukon kívül semmi más nem érdekli

A múltban talán könnyebben ment mégsem volt ennyire gépesítve modernizálva körülöttünk a világ? - Nem volt ennyire elgépiesedve a világ, jól látod könyebben is ment, mert akkor még társat kerestek, nem pedig bankot/pénzeszsákot/villogó matchót/autót/bohócot a saját szorakoztatásukra.

Miért romlik ennyire ez a tendencia? - Mert egyre önzőbben az emberek.


Az is lehet, hogy csak veled nem akarnak ismerkedni. Nézd, itt ez a kérdés (friss):

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__egyeb..


Itt a kérdező nőt még az se érdekli h valaki párkapcsolatban van, eszik vagy isszák, tök mind1. Fegizzott, neki kell és kész.

2020. febr. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is tapasztaltam. De ez valamennyire talán társadalom és kultúra függő is. Ileltve város méret függő.

Amikor pl Angliában vagy Spanyolországban jártam akkor ott azt tapasztaltam hogy egy csomó ember tök közvetlen és vevők voltak egy beszélgetésre. Nyilván itt nem a komoly ismerkedésre gondolok hanem csak egy kis csevegésre/beszélgetésre egy kávéről, állatokról, stb.

Itthon ezt kevésbé tapasztalom. Illetve (én vidéki nagyvárosban élek) amikor Budapesten járok akkor ott azt tapasztalom hogy mindenki rohan, mindenki mogorva, senki nem néz a másikra, nem beszélgetnek csak úgy. Nem köszönnek el csak úgy udvariasságból még 3x-ra is.

Ahol én lakom, ott azért sok helyen igyekeznek az emberek közvetlenek lenni, főleg a fiatalabbak (20-as, kora 30-as korosztály) illetve az idősek. A kettő közötti kevésbé. En pl amikor úgy alakul szívesen beszélgetek csak úgy egy pár szót az emberekkeo ha tudok. Múltkor pl egy boltban egy idős nénivel töl jól eldumaltunk vagy amíg vártam a kávémra egy kávézóban addig egy nővel, akivel ott volt a kutyája aki aranyos volt és beszéltünk egy pár szót.

Nyilván velük nem úgy ismerkedés szempontjábol:D

2020. febr. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!