Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ateista, vagy kevésbé vallásos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ateista, vagy kevésbé vallásos lányok, mennyire fogadnátok, vagy utasítanátok el egy keresztény fiú közeledését?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy manapság nem népszerű, de én keresztény vagyok, és örülnék, ha sikerülne olyan párt találnom magam mellé, akinek ez fontos. Nem a nagyon bigott, hanem inkább nyitott kereszténynek tartom magam. De fontos, hogy hetente részt vegyek az Istentiszteleteken, hogy imádkozhassak, szeretem az egyházi zenéket, énekeket, és ezt szeretném megismertetni a gyerekeimmel is, és örülnék, ha a feleségemnek is jelentene ez valamit. Viszont azt mondom, hogy egy kedves lány kedvéért el tudok ezektől tekinteni, ha ő nem akadályoz engem a hitem megélésében (elfogadja, hogy én vasárnap templomban vagyok, és nem csak utána fogok más programot szervezni vele), illetve nem nevet ki, nem néz le, vagy nem néz hülyének a hitem miatt, hanem megbecsül érte, hogy én erőt tudok belőle meríteni, ha ő nem is tud. Illetve, ami még fontos lenne, hogy értelmesen tudjak vele az ilyen dolgokról is beszélni, és ne az első Istenről szóló mondat után szakítson félbe. Azt gondolom el tudnám viselni, ha ő sosem tér meg, de ő se próbáljon engem az én utamról letéríteni. 27/F

2020. ápr. 11. 13:30
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
89%

Egyszerűen nem illenénk össze. Vannak hívő barátaim, teljesen elfogadom őket, de egy párkapcsolatban ez túl könnyen és túl gyakran vezet(het)ne ellentétekhez. Főleg a gyereknevelés terén.

23/N

2020. ápr. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
83%
Mivel én egyáltalán nem vagyok vallásos, ezért nem illenénk össze. A gyerekemet se akarom majd vallásosan nevelni, emiatt sok probléma lenne a kapcsolatban.
2020. ápr. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 Mcgalagony17 ***** válasza:
64%

Szia, mielőtt válaszolnék leszögezném, hogy foglalt vagyok, tehát kizárólag a kérdésre fogok reagálni. :) Én ateistaként ismerkedtem már vallásos fiúval, és maximum azt verte ki a biztosítékot, amikor azt mondta, hogy szex csak a házasság után. Nekem, ha egy pasi azt mondaná, hogy "drágám elmegyek templomba, majd jövök", de nem akarna megtéríteni, szerintem el tudnám fogadni.A gyerekek, ha később lennének tőlem eldönhetnék, hogy érdekli-e őket a vallás vagy sem. Én el tudom fogadni a másságot egészen addig, amíg az életemet nem befolyásolja.


25/N

2020. ápr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
75%

Alapvetően nincs bajom a hittel sőt tisztelem aki tud valamiben hinni. De hogy velem Istentől mint létező lényről és a bibliai mesékről beszélgessen valaki főleg rendszeresen az esélytelen.

El tudom fogadni valamilyen lény létezését de a keresztény hitvilág Istene nem szimpatikus és nem realisztikus a számomra.

A gyerekeim mindenképp fognak hittanra járni ha lesznek de nem fogom őket templomba cipelni ha nem vágynak rá és egyetlen tanítást se vagyok hajlandó lenyomni a torkukon. Az egyének hite és annak tisztelete fontos (minden hit legyen az keresztény mohamedán wicca vagy akarmi) de kényszerből nem lesz hívő a gyerekem.

Innentől gondolom egyértelmű a válasz.

Soha nem kezdenék olyannal akinek tényleg fontos a hite. Mert se a szertartásokkal se a szokásokkal se az egyéb csinnadrattával nem értek egyet.

2020. ápr. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Én nem vagyok annyira vallásos, nem járok templomba és Istentiszteletre, de meg vagyok keresztelve és hiszek Istenben és Jézus Krisztusban is. Bibliát is szoktam olvasni, az Újszövetséget főleg. A kérdésedre válaszolva, én személy szerint nem utasítanék el egy hívő keresztény férfi közeledését (Van párom ő szintén hívő) és nem is akadályoznám a mindennapi hitéletében.

2020. ápr. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem ne add lejjebb a várakozásaidat, mert te is akkor tudnál tökéletesen kiteljesedni és megélni a elgbelszőségesebb szerelmet, ha vallásos lánnyal állapodnátok meg egymás mellett.

Én agnosztikus vagyok, és nem kezdenék el ismerkedni ilyen gondolkodásmódú férfival, mert nekem más világszemlélet vonzó.

2020. ápr. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
77%

Nem értem a kérdésed. Az a kérdésed, hogy probléma-e nekünk-e ez, aztán 8 sorban azt taglalod, hogy te amúgy igazán keresztény vagy, meg a gyerekeid is annak nevelnéd, aktívan éled a vallásos életed, és hogy ez neked FONTOS. Szerinted kinek fontos a kereszténység, és akarja ezt tovább vinni? Valószínűleg egy másik keresztény ember. Miért nem lenne jobb akkor egy ilyen lányt találni?

Aztán az utolsó mondatod így teljesen fölös. Most szépen elolvasod azt amit írtál, és belátod az igényeid.


Ahogy neked ez fontos, nekem meg az volt fontos, hogy a férjem magába higgyen és önnön erőből oldjon meg mindent, ne pedig égi csodára várjon, és számomra oltári nagy hülyeségekben higgyen, és járkáljon heti 2x templomba, ott hagyva mindig egy ezrest a papbácsi zsebébe.


Tehát nem. Suba subához...

2020. ápr. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
63%
Te nem vagy vallásos kérdező, különben eszedbe sem jutna nem vallásos lánnyal kezdeni..
2020. ápr. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:
Vallásos vagyok, csak nem szemellenzős begyöpösödött ember.
2020. ápr. 11. 14:11
 10/45 anonim ***** válasza:
89%

Én nem értem, keresztény férfiként miért kifejezetten ateista vagy kevésbé vallásos lányokat kérdezel? :o

Én hiszek Istenben, bár vallásos nem vagyok, templomba alkalmakkor jàrok, imádkozni szoktam. Kimondottan szívesen beszélgetek ilyen témákról (bát nagyon laikus vagyok benne, szóval inkább úgy mondom, szívesen veszem, ha valaki beszél nekem Istenről, vagy a hit hasznáról), de mélyen bele nem ásnám magam. Tiszteletreméltónak tartom, ha egy fiatal foglalkozik vele.

2020. ápr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!