Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Autoimmun beteg férfiként...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Autoimmun beteg férfiként hogy tudnék bármilyen (akár hasonló problémával küzdő) nővel ismerkedni? A krónikus beteg emberek hogy találnak párt maguknak?

Figyelt kérdés
Nem érdekelnek az olyan válaszok, hogy sehogy meg nem kellesz senkinek (mert autoimmun pasiknak is van családja). Nem csinibabára vágyom meg bulizgatásra, hanem egy normális neveltetésű, jövőben gyereket tervező nőre, aki saját magamért szeret. Elhiszem, hogy a nőknek ilyen téren könnyebb, feléjük nagyobb a kompromisszum, de mint írtam tök átlagos, beteg embereknek is vannak gyerekeik. Én huszonéves vagyok (közelebb a 30-hoz), nem úgy gondolkodom, mint a kortársaim akik habzsolják az élvezeteket, mert én ezt már annyira nem tehetem meg, a betegségem megköveteli a komolyságot. De arra lennék kíváncsi, hogy hasonló férfiak mily módon és hol tudnak olyan nőkkel ismerkedni, akik nem felszínesek és igazi társként tekintenek a másikra? Mert biztos van ilyen...

2020. máj. 12. 16:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne fogd a betegségre, hogy nem úgy gondolkodsz, mint a kortársaid.

A bátyámnál 19!!! évesen diagnosztizáltak autoimmun betegséget, amit először félre is kezeltek, majdnem belehalt, több nagy műtéten is átesett, 2 évig sztómazsákkal élt, mégis volt komoly kapcsolata huszon pár évesen is, és 26 évesen jött össze a feleségével, akivel már 2 gyerekük is van.

Attól hogy beteg, még ugyanúgy eljárt bulikba és ment fesztiválokra, nyilván vigyázott magára és a betegsége miatti "kritériumokat" betartotta, de azért fiatalnak megfelelően élte az életét. Mai napig eljár a barátaival 1-1 napra fesztiválra vagy összeülni, koncertre, és nyilván vigyáz magára, pedig a gyógyszereit ugyanúgy szednie kell minden nap és ügyel az egyéb dolgaira is (pl speciális étrend).

Ő a munkahelyén ismerkedett meg a feleségével, a nő kb a főnöke volt, mindketten rövid időn belül munkahelyet váltottak (nem egymás miatt, a munkahely volt sz*r), aztán összejöttek, és azóta is minden rendben, fesztiválozni jártak együtt meg nyaralni, kirándulni, aztán jött az első gyerek, ahogy nagyobbacska lett vele is kirándulni jártak, és most januárban jött a 2. gyerek.

2020. máj. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Milyen betegségben szenvedsz, ha megkérdezhetem?
2020. máj. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#2: Bechterew-kór a neve.
2020. máj. 12. 16:32
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt aki önmagadért fog szeretni, nem az alapján fogod megtalálni, hogy az illető beteg vagy sem. Vagy téged kielégít egy olyan kapcsolat, amikor valaki azért van veled, mert a saját nyomora miatt nem talál nálad jobbat? Miért ne lehetnél te a legjobb valaki számára? Amúgy evolúciós szempontok miatt is azok a törekvések az életképesek, amik arra irányulnak, hogy a legjobb génkombinációk szülessenek. Nem hiszem, hogy jó ötlet a betegségvonalat erősíteni.
2020. máj. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Nekem pikkelysömöröm van. Sokkal inkább pszichésen hátráltatott, mint bármilyen más módon. Elfogadtam, hogy van, próbálok odafigyelni rá, és mellette boldogan élni.
2020. máj. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#5: Jó azért a pikkelysömört vicc kategória az enyémhez hasonlítani. xD


#4: Kicsit ambivalens a kommented első és második fele. Egyrészt nem feltétlenül beteg barátnőt akarok magamnak, azonban ők lennének a legmegértőbbek velem másrészt a genetika nem úgy működik, hogy 2 krónikus beteg szülő=krónikus beteg gyerek. Az én kínom egy 0,5%-os előfordulású betegség, ami a családban senkinél nincs meg másrészt 20%-os eséllyel örökölhető, de az is csak akkor jön elő, ha olyan rossz életet él, mint én éltem fiatalon (stressz, táplálkozás). Ennyi erővel csak a vadászpilóták és sportolók vállaljanak gyereket, de ott se lehet tudni semmit biztosra (nemrég halt meg agyvérzésben egy 19 éves olasz focista).

2020. máj. 12. 17:18
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Simán találhatsz magadnak párt, élhetsz normális életet.


Nekem is van, több is, nem kell ennek túl nagy figyelmet fordítani.

2020. máj. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

1. Befejezed az önsajnáltatást

2. Ha nem megy, elmész pszichológushoz, ő majd segít

3. Ismerkedsz nőkkel

4. Ismerkedésnél nem úgy kezdesz, hogy "szia, Pista vagyok, krónikus autoimmun beteg"

5. Ha kedvel egy nő, akkor valószínűleg a betegséged ellenére is kedvelni fog

2020. máj. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

Azért amikor már komolyabb gondot okoz a Bechterew, akkor gyakran már az 50-en is túl van az illető. Neked huszonévesen ez még inkább csak kellemetlenség, de ilyen korban pl. egy inzulinos cukorbetegség sokkal nagyobb macera minden téren és ők is találnak párt. Aztán ismerek szintén huszonéves SM-es és lymphomás embereket, na ott kezdődnek a gondok. És még nekik is sikerült párt találni... Te pedig tudsz segítség nélkül járni, sőt azon sem kell gondolkodnod, hogy pl. 5 év múlva vajon életben leszel-e.

Szerintem nagyon nem eköré kellene építeni az életed. A siránkozás mindkét nem számára taszító.

2020. máj. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ő gyerekeket akar, hogy legyen, aki gondozza majd, ha vén szaros lesz.


"nem úgy gondolkodom, mint a kortársaim akik habzsolják az élvezeteket, mert én ezt már annyira nem tehetem meg"


Tehát nem azért nem gondolkozol így, mert jó az értékrended, nem, hanem mert már nem teheted meg, hogy habzsikázd az életet.


Minden egyes kérdéseddel szánalmasabb vagy, és ennek zéró köze van a betegségedhez.

2020. máj. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!