Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért lesz feltétlenül alkalma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lesz feltétlenül alkalmatlan valaki párkapcsolatra attól, hogy még nem volt korábban kapcsolata?

Figyelt kérdés

Előre kérek mindenkit, hogy kulturált vitát folytassunk, mellőzzük a lúzerezést, selejtesezést, szüzezést és egyéb személyeskedést.

Na szóval a kérdés, hogy miért elképzelhetetlen sokaknak, hogy valaki ne valami mélyen sérült, (minimum) mentális beteg legyen attól, hogy mondjuk huszonéves koráig nem volt kapcsolata? Nem azokról az emberekről beszélek, akik mondjuk 14 éves koruk óta hetente más nőre/pasira nyomulnak és egytől egyig mind lekoptatja őket, mert egyértelmű, hogy az ilyenekkel valami gond van. Hanem azokról, akiknél csak simán nem volt annyira az előtérben párkapcsolat téma fiatalon, mert másba ölték az energiájukat, mondjuk tanultak, dolgoztak, az idős rokonukat gondozták, a családjukat segítették. Esetleg azokról, akik fiatalon egy kicsit magukba fordultak, a gyerekkori traumáik feldolgozásán dolgoztak és csak ezután, egészséges emberként szeretnének kapcsolatot. Ha egyébként normális, értelmes emberek, akiknek vannak emberi kapcsolataik, minimum átlagos szociális készségeik, képesek és hajlandóak problémákat megbeszélni és megoldani, akkor miért kizárt velük a kapcsolat?

Ha valakinek korábban volt kapcsolata, akkor miért lesz sokak szerint alkalmasabb, mint akinek nem? Mi van, ha azért volt több kapcsolata, mert senki nem bírta mellette pár évnél tovább? Mi van, ha megcsalta az összes eddigi párját?



2020. máj. 28. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Az egyik lehetséges ok szerintem, hogy az emberi fejlődés, érés, felnőtté válás egyik természetes velejárója, hogy kamaszkorban elkezdünk érdeklődni a másik nem iránt és megpróbálunk kapcsolatot kialakítani, vágyunk a másik nem társaságára. Ha ez semmilyen szinten nem megy, akkor valamilyen szinten joggal gondolják az emberek, hogy az illetővel valami nem stimmelhet. Az butaság szerintem, hogy mert másba ölte az energiáját, hiszen mindenki tanul, dolgozik, van családja, vannak kötelességei, tennivalói.
2020. máj. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Ez még önmagában nem akadály, mert még nem volt kapcsolatod.

Nálam legalábbis

2020. máj. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Huszon évesen még nem baj. Negyven évesen már az.
2020. máj. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
66%

Kortól is függ.

Az a baj ezzel, hogy aki kb. 30 év körüli korig nem teszi meg, mert vagy nem tudta vagy nem akarta eddig, akkor kiesik egy tapasztalati folyamatból. Pl. ha van egy nő és 2 ffi szimpatikus neki, az egyik tapasztalatlan, a másik meg nyomul és tudja hogy kapja meg, akkor őt fogja választani.

2020. máj. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Huszonéves korosztályra gondoltam, mert sokan írnak ki erről kérdéseket és sokszor megkapják, hogy a tapasztalat hiánya kizáró ok. Viszont szerintem tapasztalat és tapasztalat között is van különbség.

Egy tapasztalatlan ember miért ne nyomulhatna, udvarolhatna, ha tetszik neki valaki?

2020. máj. 28. 14:41
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy 21-22 vagy 28-29 évesről van szó.

25 alatt szerintem nem akkora gond.

Összeségében arról van szó, hogy a nők nem szeretnének náluk tapasztalatlanabb férfivel együtt lenni. egy huszonpár éves nő általában már túl van min. egy-két kapcsolaton, és magához hasonló partnert keres

2020. máj. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Alapvetően nincs kizárva, hogy legyen sikere, 20X évesen meg pláne van még,nem kell mások hülyeségeivel foglalkozni. Vannak itt olyqnok, akik így élik meg, de ez nem ilyen egyértelmű.
2020. máj. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Sose értettem hogy aki ék mondjuk 25 éves koráig volt 10 kapcsolata de mindegyikben ugyanazt csinálta (vagy semmit) és mind ugyanúgy ment tönkre akkor ez az illető miért számít tapasztalatnak, akinek még nem volt ezidáig senkinek az tapasztalatlannak. Semmi logika nincs ebben. Attól még hogy én valahogy elmegyek kőművesek mondjuk, de csak kontár munkát adok ki a kezemből meg nem lesz tapasztalatom. Vagyis kész de semmire sem való.

Ezért baromság ez alapján megítélni valakit. Lehet hogy a "papíron" tapasztaltabb ember sokkal bénább, mint az akinek soha nem volt senkije. Megeshet, hogy az utóbbi többet tudott foglalkozni önmagával, jobb az önismerete és ez által sokkal kiegyensúlyozottabb.

2020. máj. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Természetesen számít az is, hogy milyen az illető, mert ha nem tanul az előző kapcsolatokból, hibákból és nem változik, akkor megette a fene.
2020. máj. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!