Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért aggódok az igazi miatt?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért aggódok az igazi miatt? 21/F

Figyelt kérdés

Még sohasem volt barátnőm, mert nem is igazán éreztem, hogy szükségem lenne rá. Cikinek se érzem (részemről), mert úgy vagyok vele, hogy nem a mennyiség a lényeg. De az utóbbi időben viszont (és a karantén is rávilágított), hogy jó lenne, ha mellettem állna valaki a barátaimon kívül. És most jön a lényeg. Korábban ismerkedtem pár lánnyal, de mikor éppen, de csak éppen komolyra fordult a helyzet, megijedtem és eltűntem. Tudom, tudom ez nagy szemétség és borzasztóan is érzem emiatt magam... De mindig az volt bennem , hogy ők nem az igazak voltak. Lehet hülyeség, lehet nem, de mintha nem éreztem volna azt az érzést, hogy "Igen, érted bármit megtennék." Inkább szerintem azért foglalkoztam velük, hogy ne érezzem magam vesztesnek, hogy lányokkal nem vagyok képes ismerkedni... Ez normális, ha mindenkiben az igazit akarom keresni?


Ha arra gondolsz, hogy "de lehet valamelyik lett volna az igazi, de te nem hagytad érvényesülni, mert az elején leléptél."


Biztos, hogy egyik sem volt / lett volna az igazi, mert mindig voltak kisebb... Hmmm... Kitünések (?), amik nem tetszettek.

Értem itt, hogy az egyik azt élvezte, ha gúnyolhatja az osztálytársait, a másik azt hitte ő a világ közepe, stb. stb. stb.



2020. jún. 2. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkori serelmeidet el kene engedni. Egy kapcsolatban bizalmon alapul, megadnia az esélyt, ha ugy erzed barmikor kilephetsz belole, de igy borzasztó butaság volt a reszedrol.
2020. jún. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire lett volna jó ötlet olyan kapcsolatra építeni, ahol a lány lekezelően nézett majdnem mindenkire, de magát nem vette észre. Vagy arra, aki abban látta örömét, hogy osztja az osztálytársait...
2020. jún. 2. 22:50
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom, de teljesen ugyanebben a helyzetben vagyok, és megint van egy lány aki miatt nálam is aktuális. De én azon gondolkozom, hogy most már mindenképp belemegyek és kipróbálom és nem érdekel az az 1-2 apró dolog ami nem tetszik. Most nem fogok elmenekülni.
2020. jún. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan lány sosem fog veled szemben jönni, aki "az igazi".

Hanem csak majd azzá vállhat melletted valaki. Szerintem.


Ha vannak kizáró okaid, elvárásaid, amik zavarnának (pl. ne láncdohányos legyen, vagy külsőre valami számodra nem vonzó tulajdonsága van, túlsúly, extrém tetkó-piercing stb). Ezekből ne engedj alább.

Lehet sok mindent tolerálni, de megalkuvással kár kapcsolatba kezdeni.

Kompromisszumokkal viszont talán nem jár senki rosszul.

2020. jún. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek elég jelentős részében tényleg van valami (párkapcsolati szempontból) elrettentő, ami vagy már felszínes ismeretségnél is feltűnik, vagy hosszabb-rövidebb kapcsolatban veszed csak észre.


De! Amíg nem kerültél közel senkihez, addig képes vagy a hibákat felnagyítva látni, az emberek jó oldalát pedig kevésbé észrevenni. A két példa, amit hoztál, gondolom a két legszélsőségesebb, talán volt olyan lány is, akinek nem volt semmi főben járó bűne, csak "olyan izé".


Szerintem túl régóta vagy egyedül, elszoktál, illetve hozzá sem szoktál a közelséghez, az emberek különbözőségéhez. Ez olyan, mint mikor kiesel a nyeregből, és ahogy telik az idő, egyre inkább nehezedre esik visszaülni, csak te eleve ki sem próbáltad a nyerget.


Azt javaslom, hogy ha olyannal találkozol, aki vonzó neked, csak van egy nem tetsző (viszont elviselhető) tulajdonsága, ne dobd félre miatta, hanem menj bele a kapcsolatba. Persze nagy esély van rá, hogy nem fog sokáig tartani (hiszen a legtöbb kapcsolat szakítással végződik :P, főleg az elsők), de valószínűleg jó hatással lesz rád. Nem fogod olyan fekete-fehéren látni a lányokat. Meglátod, hogy a tökéletlenségük mellékes lehet a bennük lévő jó mellett, és hogy nem tökéletesre van szükséged, hanem olyanra, akinek a "hibái" kompatibilisek a tieiddel. (A barátaidnak is megvannak a maguk hibái, mégis szereted őket, igaz? A párkapcsolat is hasonlóan működik.) Nem fog így aggasztani az sem, hogy mi van, ha valaki nem lesz az igazi. Mi lenne? Akkor szakítotok vele is, és keresel tovább.


De még egyszer hangsúlyozom: nem azt mondom, hogy nagy fanyalogva kezdj ki minden érdeklődővel, vagy érzéketlenül szíveket tördöss össze, csak azt, hogy ha valaki érdekel, ne beszéld le róla magad a hibái miatt.

2020. jún. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem értem, az esetleg nem jutott eszedbe, hogy olyan lánnyal ismerkedj, aki bejön neked? Mert nehezemre esik elhinni, hogy mindenki ilyen a környezetedben, mint a leírásban szereplō lányok. Kifogtál néhány beképzelt, bunkò csitrit, talán szándékosan, mert ilyen lányok az eseteid. Ezenkívül tuti vannak szerényebb lányok is, talán velük kéne megpróbálni.

Amúgy nem hiszek abban, hogy létezne “igazi”, senki sem tökéletes, de azt magadban kéne letisztázni, hogy milyen lányok jönnek be. Ha nem bírod az ilyen egoista hercegnōket, akkor tudatosan kerülni kéne ōket csajozáskor, nem belōlük áll a világ.

2020. jún. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!