Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják, hogy a férfiaknak könnyebb?

Figyelt kérdés

Sokszor jönnek olyan kérdések és válaszok, amiből az jön le, hogy valamiért sok nő úgy gondolja, hogy a férfi felhozatal nagyon gyenge. Pl. pár napja volt egy kérdés, ahol sok nő írta, hogy a külföldi férfiak mennyivel jobbak. Ezt fordítva sokkal kevesebb férfi írja az oldalon.

De, ma is volt egy kérdés, ami abból áll, hogy a férfi felhozatalt állítja be szörnyűnek.

Mindamellett, hogy sokkal többször vannak a férfiak "rosszabbnak" beállítva, azt is megkapják, hogy nekik könnyebb a társkeresés.

Szóval a kérdésem lényege, hogy akik ilyen válaszokat írnak, azok miért gondolják úgy, hogy a női felhozatal jobb és a férfiaknak könnyebb?

Kicsit úgy érzem, mintha egy férfi felé több elvárás lenne, hogy "jobb parti" legyen, miközben teljesen átlagos, elviselhető lányok panaszkodnak nem létező elvárásokról, hogy ők bizony jó nők.



2020. jún. 26. 11:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
Nem rég beszélgettem egy 10/10-es pasival, aki gazdag családból származik, a családja vállalkozásában dolgozik, mint kisfőnök és megkeresi a havi 900.000 nettót. A pasi ELVÁRJA, hogy a nő is anyagilag teljesen független legyen, legyen top modell és még ő maga sem tudja megfogalmazni, hogy belsőre milyen legyen a nő. Nagyon fent van nála is a léc, évek óta szingli, nem tud nyújtani semmit egyébként az ágyban sem és a személyisége is borzasztó, mindenkit lenéz, aki nem az ő szintjén van. Neki a legcsodálatosabb nő kell, akit ő fejben elképzelt magának. Tényleg úgy gondolod, hogy a nőknek több az elvárása?
2020. jún. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Mert az áldozat szerep az egy nagyon régi dolog, de mégis tartják magukat hozzá. Akár úgy hogy évente több száz férfival randiznak és sírnak hogy nincs normális... A férfiaknak könnyű, akik örülnek ha egy év alatt mondjuk öt nővel randizhatnak, és randi után rázzák le őket. És nem már a randi előtt.
2020. jún. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1: Szóval az átlag pasi elvárását belőtted egy 10/10-es pasiéra? Ez alapján igen, tényleg úgy gondolom, hogy a nőknek több az elvárása.


#2: Ebben lehet valami. A való életben a normális, talpraesett nőktől nem hallom ezt, csak azoktól, akik nem sokat tesznek a saját életükért. Itt viszont szinte csak ezt látom.

2020. jún. 26. 11:44
 4/14 anonim ***** válasza:
43%

Nem a férfiaknak könnyebb. Bizonyos férfiaknak könnyebb, és bizonyos nőknek is.

Egyszer olvastam valahol - nem vmi szennylapban, hanem valamelyik pszichológus írásában - a "kelendőbb hölgyek" kifejezést. Na, pl. nekik könnyű, csak válogatniuk kell. Ugyanez a helyzet a jó adottságú férfiakkal, szintén csak válogatniuk kell.

A többieknek (majdnem) egyformán nehéz.

Ami a felhozatalt illeti: tény, hogy a nők jellemzően jobban adnak magukra, így kb. 5 jól szituált nőre jut 1-2 jól szituált férfi. Az öregedés szintén érzékenyebben érinti a hölgyeket, mint a férfiakat, így megint eggyel több az akadály az ő térfelükön.

És akkor ott van még egy olyan jelenség, amit én még sehol nem láttam leírva, de naponta tapasztalom a környezetemben: nekem úgy tűnik, a nők a férfiakat szeretik, a férfiak pedig egymást és önmagukat. Ez így lehet, hogy furán hangzik, és nyilván vannak szép számmal kivételek, de általában azt látom, hogy míg egy nő rajong a férfiért, akit választott, és rohan haza hozzá, vagy éppen minden létező programot egy pillanat alatt lemond a férfi kedvéért, a férfi inkább csak engedi magát szeretni, és ha adódik izgalmasabb program, inkább azt választja, a nő pedig csak amolyan kényelmi és szórakoztató funkciókat ellátó kellék a lakásban.

Ahol viszont a férfi a "rajongóbb" fél, ott jellemzően a nőtől is megkapja a viszonzást, ezek a házasságok/szerelmek szoktak holtomiglan tartani. Ilyen is van a környezetemben, de ez jóval ritkább, mint a fentebb említett típus.

2020. jún. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"Nem a férfiaknak könnyebb. Bizonyos férfiaknak könnyebb, és bizonyos nőknek is."

Ezzel így egyetértek. A jó adottságúaknak könnyebb, a rosszaknak nehezebb, nemtől függetlenül. Úgy az átlagra gondoltam, amit itt is emlegetnek.


"tény, hogy a nők jellemzően jobban adnak magukra, így kb. 5 jól szituált nőre jut 1-2 jól szituált férfi"

Ez miért lenne tény? Van az átlag, aki átlagosan néz ki és átlagosan ad magára. Nincs 4-5-ször több, magára jobban adó nő, csak a nőknél több dolog számít szépnek. Ha a nő sminkel, akkor úgy ad magára. Ha nem sminkel, akkor természetes szépség. Ha vékony/dagadt/átlagos, akkor is simán tarthatják szépnek. Túlsúlyos férfiakat nem szoktak jól kinézőnek tartani és az átlag/vékonyak többségét sem tépik szét az alkatukért.


"Az öregedés szintén érzékenyebben érinti a hölgyeket, mint a férfiakat, így megint eggyel több az akadály az ő térfelükön."

Itt sem érzem a különbséget. A férfiak pl. hajlamosabbak kopaszodásra. Amikor jön egy kérdés, hogy a fiatalabb nők jobbak, mint a kicsit idősebbek, akkor a női válaszolók letépik a kérdezők fejét, hogy az idősebb nők is mennyire jó nők.

Azt sem látom, hogy a férfiak annyit problémáznának a korral. Ez a nőkre jellemzőbb.

Az igaz, hogy pl. a szülésnél jobban szempont a kor.


Amit a férfi/női rajongásról írtál, az sem olyan általános, ahogy tapasztalod. A férfiak is pont ugyanúgy tudnak rajongani, mint a nők.

2020. jún. 26. 12:37
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#4 saját és ismerősök tapasztalatai alapján ha a férfi rajong a nőért akkor nem kap vissza semmit csak a papucs státuszt... A kéréseket főleg anyagiakban, aztán a 'csába elküldést, ha jön egy jobb parti.


Férfi egy idő után megtanulja hogy nem szabad rajongani a nőkért mert akkor még egy szexet se kap, nemhogy kapcsolatot... Hiszen a "rajongó" "olyan cukiii, aranyos", de "nincs meg a kémia". De ha a rajongó, megmutatja lexaromabb, flegmább, csipkelődősebb, "kihaénnem"-ebb oldalát akkor hirtelen megjön az a kémia...

2020. jún. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondod kérdező és nem csak a kopaszodás, most írt ki egy lány kérdést, hogy miért ilyenek a 10/10-es pasik meg miért nem viselik méltósággal a 170 körüli férfiak, hogy egy nőnek sem kellenek, akinek meg igen az már valószínűleg foglalt, mert az 190 magas srác sem az 180 magas lánnyal fog összejönni, hanem választ egy kis cuki 160 körülit.


Ezért van "kevesebb" férfi, miközben valójában több van, csak a nők észre sem veszik, aki nem felel meg a kényes ízlésüknek.


De te férfiként nem tudsz jó döntést hozni. Pontosan azért, mert ha a neked tetszőknél próbálkozol, akkor ugyanolyan felszínes vagy (az már nem érdekli őket, hogy neked tetszik a nők fele, neki meg a férfiak 1%-a), add lejjebb az igényt.


Ha lejjebb adod az igényt, akkor meg patás ördög vagy és ennyire ne legyél már elkeseredett, hogy lyuk-lyuk, közben meg csak arról van szó, hogy esélyt adnál egy kövér lánynak, ha hajlandó lenne életmódváltásra és lefogyni, esélyt adnál egy tüsihajú lánynak, ha hajlandó lenne a kapcsolat kedvéért megnöveszteni a haját, ilyesmi.


Férfiként szerintem bármelyik férfi kiugrana fordított helyzetben a bőréből, ha ilyen gondoskodó, türelmes, kedves lányt kapna, aki elfogadja őt úgy, ahogy van, de ösztönzi, hogy fejlődjön, többet hozzon ki magából.

2020. jún. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7%

"nekem úgy tűnik, a nők a férfiakat szeretik, a férfiak pedig egymást és önmagukat"


Ekkora hülyeséget is rég hallottam, minden második csaj facebookon, instán, tinderen gyűjti a lájkokat, mutogatja magát meg modellkedik, aztán mi szeretjük magunkat...

2020. jún. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Ekkora hülyeséget is rég hallottam..."


Valószínűleg nem ugyanaz a korosztály vagyunk, és nem ugyanazokban a körökben mozgunk. Nekem egy olyan nőismerősöm sincs, aki az instán gyűjti a lájkokat, illetve egy van, aki a fb-on olykor igen, szerintem kb. 10/9-es nőről beszélünk, aki rajongva imádja a (szerintem) nem különösebben nagy szám férjét.


Kérlek, ne szólj le élből egy "nekem úgy tűnik" kezdetű mondatot, mert attól, hogy a valóságnak te egy egészen más szeletét látod, mint én, az én tapasztalásom lehet éppúgy helyes, mint a tied.

2020. jún. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"ha a férfi rajong a nőért akkor nem kap vissza semmit csak a papucs státuszt..."


Soha, egyetlen nő szájából sem hallottam még azt, hogy "jaj, az én férjem/párom akkora papucs..."


Férfiaktól viszont rendszeresen a "jaj, ne legyél már ekkora papucs" rendreutasítást, ha egy férfitársuk inkább a feleségét/párját választja helyettük.

2020. jún. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!