Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha csomó ember szenved azzal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha csomó ember szenved azzal a problémával, hogy nem azokat vonzza be akit vonzónak tart, csak azokat vonzaná be akikkel nem szimpatizál, akkor miért kell megalázóan hozzáállni a másikhoz amikor a pártalálás szerencsén múlik?

Figyelt kérdés

A párkeresés olyan, mint egy kaszinó vagy bejön valakinek a szerencséje vagy nem. Sokszor amikor valakinek elmondom, hogy társkeresési problémám van, akkor kioktatóan beszélnek velem, mert nekik mondjuk szerencséjük volt. Ilyeneket mondanak, hogy biztos magasak az igényeim, vagy valamit rosszul csinálok. Hogyha nem vagyok egy pszichopata, nem vagyok egy gyilkos akkor miért is bennem lenne a hiba? Miért is lennének magasak az igényeim, amikor nincsenek listás elvárásaim? Csak annyit várok el, hogy vonzónak találjam a másikat, és jól érezzem magam vele. Ez miért lenne magas? Úgy érzem, hogy tűt keresek a szénakazalban, de mások is ezt tapasztalják. Most akkor azok is mind hibásak lennének?

A kioktató hozzáállást azért tartom igazságtalannak, mert lehet hogyha mondjuk múlt héten jó helyen lettem volna jó időben, akkor már lehet megtaláltam volna a páromat. Ez így működik vagy bejön a szerencse vagy nem.


2020. júl. 12. 13:45
 1/2 anonim ***** válasza:

"A párkeresés olyan, mint egy kaszinó"

Ezzel csak annyit érsz el, hogy továbbra sem fogsz felelősséget vállalni, mert szerinted te neked nem volt rá hatásod. Attól, hogy jól hangzik, és szeretnél hinni benne, még nem lesz igaz.

Erre én is jó példa vagyok. Én nem mentegetem magam ilyen balszerencsés szöveggel, hanem aktív résztvevője próbálok lenni az életemnek, és próbálok fejlődni, és nyitni, kezdeményezni.

Tudom, furcsán hangzott pár állításom, de ilyen szerencse alapú mesére ez illik.

2020. júl. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ilyenek az emberek. Legalábbis a nagy részük. Akiknek összejött, szeretik úgy előadni, hogy ebben aztán aaannyi, de aaannyi vérverejtékes munkájuk volt, hogy ki sem lehet fejezni. Amikor konkrétabban elbeszélgetsz velük az egészről, akkor kiderül, hogy a kapcsolat működtetésében esetleg tényleg van munka, bár az sem ez az izzadtságszagú erőlködés, majd' belegebedés. De abban, hogy pont azzal találtak egymásra, akivel "kellett", nem pedig helyette mással, konkrétan nulla. Szerencsés véletlen, ráadásul sok esetben olyan, aminek a reális esélye a 0% felé konvergál. Ha ez nincs, ha helyette csak a nem megfelelő emberbe botlanak bele, akkor bele is szakadhattak volna a kapcsolatba fektetett munkába, akkor sem lett volna jó.
2020. júl. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!