Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek ez megalapozott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez megalapozott elvárás egy fiatal nő részéről?

Figyelt kérdés
24 éves nőként túl vagyok két hosszú párkapcsolaton, ahol a férfi nem lakott még soha sem egyedül. Mindketten bizonytalanul mozogtak a háztartásban, és a munkámat sem becsülték meg, természetesnek vették és nem vették észre a feladatot. Szerintetek korai lenne még két rossz tapasztalat alapján kijelentenem, hogy többé nem akarok olyan férfit, aki még nem élt egyedül, vagy ez tényleg egy törvényszerűség, amit érdemes számításba venni?
2020. aug. 22. 00:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
64%
Igen, megalapozott és nem túlzó elvárás. Az itteni incelhadra pedig nem kell odafigyelni, mert ők kizárólag a saját igényeiket tartják szem előtt.
2020. aug. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%
Nekem a barátom sem élt egyedul mikor megismertem, de maga takarította szobáját, tudott fozni, sütni. Éves utan mindig elmosogatott, elpakolt. Figyelj az ilyen jelekre.
2020. aug. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
67%

Amúgy tényleg rengetegen el vannak veszve a konyhában és a takarítás/rendrakás világában. (Persze van kivétel!!) De én is inkább önálló férfivel jönnék össze. Volt 1 olyan barátom, aki szinte 27 évesen egy kávét sem tudott megfőzni, otthon lakott, az anyja minden létező dolgot a feneke alá pakolt. Szóval együtt érzek veled.

25N

2020. aug. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Volt barátom nem tudta bekapcsolni a pirítót, nekem kellett megmutatni, hogy hogyan működik... :/ szerintem fel sem ismerte volna. 23 éves volt akkor.
2020. aug. 22. 00:29
 5/25 anonim ***** válasza:
96%

Egy egyedül lakó férfivel sem biztos, hogy előbbre lennél.

Ott is kialakul a maga rutinja és szokásai a háztartás vezetésben, ami valószínűleg nem fog egyezni a tiéddel, és ha ez neked ennyire fontos, akkor vita is lesz belőle.

2020. aug. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
32%

Nem feltétlenül, de egy a "nyugati világtól" viszonylag gyorsan leszakadó gazdasággal rendelkező országban ez egyre kevesebb embert helyez a "megfelelőek" táborába. Tehát marad 3 csoport nagyjából.


1.Gazdag szülők kis trónörököse: Ezt nem nagyon kell kifejteni, ők azok akiknél fater/muter is zilliárdos, a kis Gyuszinak pedig már ott is van a helye az igazgatótanácsban, ahol elég csak megjelennie a napi 14 milliós fizetéséért. Természetesen Gyuszi 18.születésnapra saját ingatlant kap. És nem gagyit.


Ez a réteg viszonylag szűk, és mivel a gazdasági szakadék folyamatosan nő, így még kevesebben lesznek a jövőben - viszont egyre gazdagabbak.



2.Akiknek családjában sok lesz az elhagyatott ingatlan, a relatíve kevés, vagy egyáltalán nem létező leszármazási ágak okán: Na, ez az én családom például. 4 ingatlan, ebből 1 lakás, 3 "családi ház" fog anyámnál összpontosulni, úgyhogy innentől levannak a lakhatási problémák, mert mindenkinek jut egy ház, a negyediket meg eladja vagy kiadja. Ez egy elég komoly rétege a "saját lakással" (vagy csak annak használt lakással) rendelkező embereknek, csak mélyen kussolnak róla. Környezetemben még 40 éves fazon is él így - családostul - csak kuss van róla, hogy az a dédi háza volt régen, csak hozzá került az öröklés után.



3.Akik ténylegesen megszerzik: Van egy ilyen réteg, csak őket vagy kegyetlenül-elkúrtan nagy hitel terheli vagy minimum 35-40 (inkább 40) évesek, mire ez összejön. Most hagyjuk a gyakoris "bezzeg én 30 milliót keresek percenként, mert én vagyok Miszter Ájtí" mesedélutánt, a valóság nem ez. A jobbak - de ők nagyon kevesen vannak - kaszálnak 500-600 ezer körül - és mivel ők járnak legtovább iskolába ezért relatíve későn kezdenek keresni, úgy 25 éves kor környékén - ha eltesz havonta 300 ezret akkor talán 33-35 éves korára összehozza. De alatta nem nagyon. Családi segítség nélkül nem.

2020. aug. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
49%

Teljesen normális elvárás. Én sem jönnék össze olyan nővel akinek fogalma sincs ezekről és nincs tapasztalata.

31/f

2020. aug. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

#6 nem hiszem, hogy csak ennyi történet lenne. Én az ország délkeleti részéről jöttem, nem vagyunk gazdag család, egyszerűen ha dolgozni akartam normális helyen, el kellett költözzek messze. És így kerültem már 18 évesen is albérletbe. Ezek a kényszerített élethelyzetek is kihozhatják a tapasztalatot, nem csak a gazdagság adta lehetőségek.

Egyébként nem saját lakásról beszélek, hanen különélésről, lehet azért beszélsz csak gazdagokról és hitelezettekről?

2020. aug. 22. 00:39
 9/25 anonim ***** válasza:
32%

8.


Az ilyen bérlés a rabszolgaság alapja, mivel az ahol vagy, sosem lesz a tied, ráadásul annak ára miatt még esélye is elvész annak, hogy valaha lesz, mert az albérletárakat nem a tisztesség és a korrektség jegyében srófolják fel ennyire.



18 évesen? Pontosan milyen év volt akkor? Milyen jellegű albérleted volt? Mennyibe került ez akkor, mennyit tudtál félretenni saját lakásra a jövőben?

2020. aug. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

2014-ben volt, tehát az ingatlanárak emelkedése előtt, egy szobáért 20at fizettem Szegeden. Most, az ingatlanárak emelkedése után is ugyanígy albérletben élek, 70et fizetek Budapesten. Csak amíg itt normális tapasztalatokat szerzek, és évek múlva egyre jobb a fizetésem és a színvonalam, addig a szülőváromban semmi előrelépést nem tapasztalnék, így nem nevezném ezt "rabszolgaságnak".


Tudnék elkezdeni érvelni, de mivel alapjaiban nem így látjuk a dolgot (régen így láttam, mint te, hogy az albérlet ördögtől való dolog) illetve vannak bizonyos célkitűzéseim, ami miatt a jövőm szokatlannak számít, így felesleges ezt a beszélgetésszálat elindítani.

2020. aug. 22. 00:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!