Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek is intő jel, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is intő jel, ha egy férfi úgy fogalmaz, hogy szívesen "besegít" a házimunkában?

Figyelt kérdés
Jó szándékú megjegyzés akar lenni, de a házimunka közös felelősség, ne csak "besegítsen", mintha alapból az én dolgom lenne, de ő annyira jó fej, hogy segít.

2020. nov. 5. 00:53
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
50%
Azt kellene megérteni a nagy egyenlőségpártiaknak, hogy a munkamegosztás nem feltétlenül jelenti azt, hogy mindkét fél mindennek a felét csinálja. Sőt, a legtöbb esetben egyáltalán nem ezt jelenti. Ha pl. a férfi viszi a gyereket oviba, suliba, ő intézi a bevásárlást és a hivatalos ügyeket, esetleg neki van másodállása, vagy pl. vállalkozó és nem a megszokott munkarendje van, akkor semmi elítélendő nincs abban, hogy a nőre marad a házimunka egésze. És igen, ilyenkor a férfi besegít és nem a saját részét csinálja. Akkor is, ha csak heti egyszer kitereget. Vagy ha a nő ugrik le kenyérért a sarki boltba, mert a férfi épp nem ér rá, akkor ő is besegít. Nem kell ezt túlbonyolítani és a nők elnyomását vizionálni mindenbe.
2020. nov. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
69%

?? Felezésről volt szó és házimunkáról, a gyerek elvitele nem tartozik ide, sem a munkája.


Nyilván nem 3 tányért te, 3at én vagy, de pl te mosogatsz akkor, mikor rendelünk és nincs kaja, én meg akkor ha 5 fogásos vacsit főztem nem fér bele.


Nem kell mindent csinálni mindenkinek, de ki kell egyensúlyozni a dolgokat. A gyerekkel kapcsolatos dolgok gyereknevelési, gondozási feladatok, én azt mindenképp felezném, ha pl ő viszi, én csinálom a tápszert meg a fürdővizet(nem a fürdetést meg etetést..


Aki otthon gyerekezik, az is munkát végez, csak nem kap érte fizetést(annyit). Munkaidő után ugyanúgy felezni kell azt is, onnantól nem csak apa munkaideje ér véget, hanem anyáé is, onnantól már közös otthoni gyermeknevelének kellene lennie

2020. nov. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
84%

22: "Nem kell mindent csinálni mindenkinek, de ki kell egyensúlyozni a dolgokat."

Kb. ugyanazt írtad le mint én.:) De ez a kiegyensúlyozás bonyolultabb annál, sem hogy általános szabályokat lehessen rá hozni. Akkor van rendben minden, ha mindkét fél úgy érzi, hogy ő is és a másik is megfelelő mértékben tesz hozzá a közös életükhöz. Ennyi.

A gyerekek oviba, suliba hordása viszont egyáltalán nem gyereknevelés, sokkal inkább napi rutin, ezért is hoztam fel példának. Gyereknevelés pl. az, amikor otthon olvasol nekik, játszol velük, meghallgatod a napjukat és megbeszéled velük.

2020. nov. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
68%

Szóval a többség szerint nem kell lovagolni a szavakon, ez nem jelent semmi rosszat az ég világon, de képzeljék el, milyen lenne, ha a nő mondaná azt, hogy "igen, én besegítek otthon, én besegítek a háztartásba". Hogy venné ki magát? Úgy venné ki magát, hogy a férfi dolga a háztartás, a nő meg ha épp van kedve, besegít, sokan bizonyára néznének furán.

De elképzelhetjük azt is, hogy lakótársat keresek, felhozom, hogy akkor közös a takarítás, mert ketten lakunk itt, ő meg azt mondaná, hogy "ja, majd besegítek"...

Nos, nekem ha valaki ilyet mondana, ott elvágná magát. Nekem segítsen be, ha rosszul érzem magam és nem tudom megcsinálni a részem, vagy beteg vagyok, vagy sokat dolgoztam stb. Egyébként meg csak csinálja meg a részét vagy fogadjon takarítót, és ennyi.

2020. nov. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
74%

Abszolút. Szerintem nagyon sokszor ez a probléma gyökere, hogy "segítség"-ként, valami kis extra jófej önkéntességként fogják fel az alapvető dolgokat amiért felelős mindenki aki a háztartásban él. Össze nem költöznék olyannal, aki ezt mondja hogy majd "besegít"....

(Vagy megmondanám, hogy oké, de akkor én is csak "besegítek" anyagilag és csak néha vállalok alkalmi munkákat, úgy szerintem korrekt lenne.)

26N

2020. nov. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
26%

#24: "Szóval a többség szerint nem kell lovagolni a szavakon, ez nem jelent semmi rosszat az ég világon, de képzeljék el, milyen lenne, ha a nő mondaná azt, hogy "igen, én besegítek otthon, én besegítek a háztartásba". Hogy venné ki magát? Úgy venné ki magát, hogy a férfi dolga a háztartás, a nő meg ha épp van kedve, besegít, sokan bizonyára néznének furán."


Öhm... Bármilyen hihetetlen, egy átlagos férfi közel sem olyan frusztrált, mint az itteni nők többsége, akiknek már gyakorlatilag a hobbijuk, hogy a férfiak mögé minden mondat után valami szörnyűséges démont kreáljanak.

Nem, a legtöbb férfi poénra venné, ha meg komolyan érdekli a dolog, rákérdezne.

Sőt, a legtöbb nő is. Amiket itt elvakultan lepontoz pár nő, mert képtelen az elfogadásra és/vagy az egyszerű magyar mondatok értelmezésére, azt a való életben a nők körberöhögik. Nevetséges az a szint, ami itt megy. Miközben a férfiak vannak ekézve, hogy szűz lúzerek, pont ugyanannyi hasonló kategóriába eső nő is van ám itt. Az ilyen kérdéseknél látszik meg igazán.

2020. nov. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
61%
"képtelen az elfogadásra és/vagy az egyszerű magyar mondatok értelmezésére" - na, akkor javaslom, hogy értelmezd a besegít szó jelentését. "Segítség: Tettben nyilatkozó részvét, melynélfogva a megszorult állapotban levőn segítünk; amit más javára, kedvéért teszünk, hogy bizonyos zavarból kiszabadítsuk." Szóval ez alapján ha szerinted a közösen végzett házimunka = segítség, akkor talán neked kellene gyúrni a nyelvhasználatra egy kicsit.
2020. nov. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
64%
Aha, majd mondom a munkahelyemen a saját munkámra, hogy besegítek. Az én főnököm, laza, így csak nevetne egyet, más lehet megmondaná, segíts a haverodnak fát hordani, itt meg csináld meg a munkádat!
2020. nov. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
50%
27: Csak 1 példa: szombat reggel van, párunk felkel. Megbeszélik, hogy a nő ebédet főz, elindít egy mosást, a férfi meg lenyírja a füvet és kitakarítja az autót. A férfi történetesen előbb végez és ha bemegy és akár csak megterít, kiteregeti a mosott ruhákat, vagy kisüti a rántott húst, azzal már SEGÍT a nőnek. Nem a saját részét veszi ki (azt már megtette azzal, hogy az általa vállaltakat megcsinálta), hanem segít.
2020. nov. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
24%

#27: Gratulálok, hogy tökéletesen bemutattad, amiről szó van! Szavak értelmezésére képes vagy, de mondatokéra nem. A kontextust már meg sem említem...


Továbbra is arról van szó, hogy itt páran vergődtök és leakarjátok nyomni mindenki torkán, hogy azt csinálja, amit ti akartok.

Nem, a többséget ez nem érdekli. A többség tojik rátok. A többség leül a saját párjával és átbeszéli a dolgokat. Igen, van, akinél ez csak segítség lesz és van, aki egyáltalán nem fog segíteni a házimunkában. Most felrobbantok vagy mi?

2020. nov. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!