Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Vegyész csajnál bepróbálkozni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vegyész csajnál bepróbálkozni mennyire gáz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy kollégámról van szó, a cégnél ahol dolgozom ott én a pénzügyi osztályon vagyok, a csaj pedig vegyészként dolgozik nekünk ( mindegy, hosszú) szóval többször ebédeltünk együtt és őszintén bepróbálkoznék nála egy randival. Csak az a bajom hogy én nem szeretnék nagyon kocka barátnőt, és aggaszt a munka iránti elhivatottsága. Úgy értem hogy soha nem lesz ideje ( a jövőben) otthonról is dolgozna. És hasonlók. Meg hogy külsőre nagyon dekoratív de eddig rajta kívül minden kocka olyan ápolatlan volt, akit tényleg csak a munka éltet. Lehet hogy szűz, vagy ápolatlan ő is a ruha alatt? bocsi kicsit félek.

28F és 26 a csaj szerintem!



2020. nov. 18. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Munkahelyen nem ismerkedünk! ALAP!
2020. nov. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Inkább hagyd őt békén. Normális ember nem szed össze ennyi negatív véleményt a kiszemeltről. Túl kocka? Mert többet tanult,mint te pénzügyisként? Csak a munkájának fog élni? Talán vannak céljai és elhívatott,de attól még valószínűleg szeretne majd családot magának.
2020. nov. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy gáz, úgyhogy ő fogja cikinek érezni a szitut.
2020. nov. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szegény csajt inkább kíméld meg magadtól. :D
2020. nov. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
98%
Én is vegyész vagyok és ezt az eszmefuttatást most nem értem. Mit jelent a te szóhasználatodban a kocka? Hogy intelligens? Valószínűleg. Ez pontosan miért probléma? Te talán nem vagy elég intelligens hozzá? A munkájának él? Ápolatlan? Ez mégis mi? Valami sztereotípia, amit egy filmben láttál? Ráadásul te ismered a csajt, látod, hogy néz ki, mégis ilyet kérdezel? Ne haragudj, de szerintem te kevés leszel hozzá ilyen intellektussal és masszív előítéletekkel. Az ugye megvan, hogy az intelligens emberek is sokfélék amúgy? Én ráadásul egy kutatóintézetben dolgozom, kutató vagyok, ez mennyire súlyos hendikepp lenne. Jó, hogy van férjem. Aki amúgy szintén vegyész, de nem a munka révén ismertem meg, hanem baráti társaságban. Képzeld, olyanunk is van. És magánéletünk, hobbink. Mint mindegyik kollégánknak. Csak azért, mert valaki okos és elhivatott, még nem ufó. Esélyes, hogy dolgozni fog esténként és érdekli a munkája, poénból nem szokott valaki kémiából diplomázni (vagy doktorálni, nekem PhD-m van, na az tényleg nem randiképes ezek szerint), ahhoz kicsit több energiabefektetés kell. Komolyan érdekelne, miért zavar, hogy valakit érdekel a munkája és foglalkozik vele? Nálam mondjuk kizáró ok lenne az ellenkezője, de nem vagyunk egyformák. Téged miért zavar? Kevesebb az együtt töltött idő? Neked nincs mivel elfoglalni magad, míg ő dolgozik? Mi mindketten sokat dolgozunk, otthon is, vagy a laborban dekkolunk estig, de valahogy tudunk mit kezdeni egymás nélkül, ha a másik nem ér rá és nem ugyanaddig nyomjuk. Neked ez miért okoz gondot? Ápolatlanság? Ezt nem is tudom kommentálni. Mi köze ennek a szakmájához? Mondjuk a sztereotípiáknak általában van alapja. Elismerem, hogy az én munkahelyem is olyan, mintha kiszállnál egy időgépből. Sok kollégámat kevéssé foglalkoztatja az öltözködés, ez tény. De nyilván nem ápolatlanok. Csak éppen nemcsak retronak kinéző darabokat hordanak pl., hanem tényleg retrókat. És többségük fodrásza nem nyer díjakat. Lehet, van abban valami, hogy az átlagnál intelligensebb embereket ez kevéssé mozgatja meg. De láttam már konferenciákon igazi trendszettereket is. Az emberek sokfélék. Nekem az volt az egyik kedvenc bókom, mikor közölték velem (nem egyszer), hogy: "Nahát, nem is látszik rajtad, hogy mivel foglalkozol!". Öö..ti, hogy csinos vagyok. Én festem a hajam, a körmöm, magas sarkúban, szoknyában járok (amíg fel nem veszem az előírás szerinti védőruházatot), és ezzel nagyjából egyedül vagyok a több emeletnyi tudós között, akik jó része nő. De ebből se hátrányom, se előnyöm nincs, kutyát nem érdekli. Az is igaz, hogy PhD hallgató korunkban, ha bulizni voltunk a barátnőimmel ("kocka" létünkre), az bevált a nemkívánatos, nyomuló pasik lekoptatására, ha csak egyszerűen megemlítettük, mivel foglalkozunk. Mai napig rejtély, miért, de működött. Szerintem ne erőltesd azt a randit, nem illetek össze. De erre nyilván a csaj is rá fog jönni. Válaszd inkább Mancikát, aki a körmét reszelve támasztja a fénymásolót a pénzügyi irodán. Ő tutira mindig frissen van szőrtelenítve (Tutira?) és tutira nem érdekli a munkája (Tutira.)
2020. nov. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Szegény vegyészek, nem is tudtam, hogy ennyi idióta általánosítás övezi ezt a hivatást.
2020. nov. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. Azt kell mondjam, nemcsak a mienket, de úgy általában a tudósoknak elég rossz a marketingje valamiért. Mivel ilyen közegben mozgunk a napjaink legnagyobb részében, nem annyira feltűnő, de onnan kilépve..A tudósokat eleve furának tartják, a természettudomány, azon belül a kémia igazi mostoha gyerek. Kit érdekel a kémia?! Ki érti a kémiát?! Mire jó a kémia?! Nekem az a teóriám erről, hogy az emberek kis része érti/tudja/szereti a kémiát, és nagyon kis része foglalkozik tudománnyal. Ezért keveset tudnak róla, mi a munkája egy tudósnak. Valóban nehéz érdekfeszítően elmagyarázni, mert a többség nem érti. Az emberek általában nem szeretnek gondolkodni, mert az fárasztó. Hogy mire jó? Csukjuk be a szemünket és képzeljük el, hogy minden eltűnik körülöttünk, aminek a létrehozásához, előállításához kémia kell. Na ugye. Tiszta szerencse, hogy pár embert érdekel. Én soha nem beszélek a munkámról laikusoknak, minek is. A legtöbben attól ledobják a láncot, hogy laborban dolgozom. Hogy miért, fogalmam sincs. Veszélyes? Gyorskaját enni és dohányozni az, meg az autópályán átlépni a sebességkorlátozást is az, mégis megteszik nagyon sokan minden nap, probléma nélkül. A laborban rend van, szabályok. Tudjuk, mivel hogyan kell bánni és úgy dolgozunk vele. Védőfelszerelésben. Szerintem kevésbé veszélyes, mint részegen hazavezetni a buliból. De én erről nem akarok meggyőzni senkit. Ahogy szerintem sokan mások. Ezért jó, hogy én a férjemmel vagyok, a kérdező meg a pénzügyes Mancikával és akkor nincs probléma. Amúgy aranyos, hogy azok szerint, akik a legjobban szeretnek a férjem mellett, a családom szerint, tök jó, hogy doktorim van, meg minden, de kémiából?! Miért abból?! Szóval mit várhatnánk egy idegentől? Mindezt úgy, hogy a család is tanult emberekből áll. De mind segghülye kémiából, így aki nem, az csak fura lehet. Az emberek általában attól idegenkednek, amit nem ismernek.
2020. nov. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
Együttérzek veled, bár én nem vagyok természettudós, csak egy érdeklődő. De ez is éppen elég, hogy az emberek furának tartsanak. A műszakis-infós, a sportoló és a zenész srácok menők, de kémia-biosz...inkább hagyjuk. :D
2020. nov. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Még egy kiegészítés az 5-ös és a 7-es hozzászólásomhoz: Mondjuk én is segghülye vagyok pl.a joghoz, mégse gondolok butaságokat a jogászokról. (A tesóm az.) Ő annyira emlékszik kémiából, hogy halálfej volt a dobozokon a szertárban. Mégse gondol hülyeségeket a vegyészekről. Szóval...Egyre több érv szól pénzügyes Mancika mellett.
2020. nov. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát igen, én sem értem, miért próbálják sokan az embereket a munkájuk alapján beskatulyázni, de nagyon szeretik csinálni. :D
2020. nov. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!