Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért nem mondják el nekünk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem mondják el nekünk kamaszkorunkban, hogy a pártalálás azon múlik, hogy mennyire nagy eséllyel találunk olyat, akivel összeillenek a hozott traumáink és a szeretetnyelvünk?

Figyelt kérdés
Meg hogy mennyire vagyunk érettek és kompromisszumképesek, és milyen az önértékelésünk. Valójában ezeken múlik a párkapcsolat, szinte minden ember valahol sérült, nem egy kerek egész, és az a kérdés, hogy talál-e valaki olyat, akivel a saját sérülései és gyengeségei kiegészítik egymást. Miért kellett nekem a húszas éveim közepéig várnom arra, hogy ezeket megtudjam?Egész gyerekkorom és kamaszkorom alatt tömték a fejemet hülyeségekkel és mítoszokkal. Eleve állati károsnak érzem annak a mítosznak a terjesztését, hogy "majd jön az igazi", meg "becsap a villám", holott ezek a legritkábban teljesülnek, és a hosszú párkapcsolat az kompromisszumok és döntések kérdése, nem a semmiből lesz.
2020. nov. 18. 21:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Egyetértek veled, ugyanakkor ez nem evidencia sok felnőtt ember számára sem. Te rájöttél erre a 20 éveid középre más pedig még 30as korában is az igazit várja és veri az asztalt hogy megint csak annyi volt a probléma hogy ő sem az igazi.

Szóval érezd inkább szerencsésnek magad, mert még van időd.

2020. nov. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Azért nem érzem szerencsésnek magam, mert 1. túl későn jöttem rá - hiába van időm, ha egyszer sokkal korábban kellett volna ezzel tisztában lennem ahhoz, hogy ne szalasszam el azt, akivel boldogan leélhettem volna egy életet, 2. nem sokra megyek ezzel a tudással, ha csak én látom ezt ilyen tisztán. A párkapcsolathoz ugyanis kettő kell, és ha azoknak, akik nekem szóba jöhetnek, mint partnerek a túlnyomó többsége ezzel nincs tisztában, és buta ideálokat kerget, akkor nem származott belőle semmi előnyöm. Aki meg olyan bölcs, vagy olyan a neveltetése, hogy ezekkel már régebb óta tisztában van, ők már az én koromban rég megállapodtak.
2020. nov. 18. 21:27
 3/16 A kérdező kommentje:
Nekem van egy olyan szabályom, hogy a jó barátnő az, aki, ha fiú lenne, akkor a legjobb barátom lenne. Az a helyzet, hogy a mai világban még legjobb barátot is piszok nehéz találni, nem, hogy olyat, akivel még tetszünk is egymásnak. Valahogy úgy általában azt látom, hogy nem nyitottak egymásra az emberek, nem kíváncsiak a másik személyére. Lehet, hogy csak Mo.-n van így, de úgy érzem, mindenki túl önző és karrierista. Valahogy a lelket hiányolom az emberekből.
2020. nov. 18. 21:30
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is úgy harmincas éveim elején-közepén jöttem rá, hogy ezek a közhelyek egyáltalán nem állják meg a helyüket, próbálom itt is a fiataloknak a tapasztalataimat átadni, hátha nem követnek el annyi hibát mint én anno.
2020. nov. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

Csak nyitottnak kell lenni. Az "igazi" nem azt jelenti, hogy van 1db ember a világon. Hanem van 50-60 emberben "potenciál arra, hogy igazi legyen" azok közül, akivel találkozol.

Én mindig inkább olyan embert kerestem, akit megkedveltem idővel és fontos volt számomra. Nem villámcsapás, hanem jóbarátság inkább. Sajnos mindig egyoldalú maradt amikor beleszerettem.

2020. nov. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Nagy igazság van abban amit írsz, de manapság szerintem nem divat a másik traumáinak elfogadása. Sokkal inkább vágják ki az embert az első adandó alkalommal amikor nem minden tökéletes.
2020. nov. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
Teljesen egyetértek veled, Kérdező. Én kb mostanaban 27 évesen jöttem erre rá és értetlenül állok, aamikor látom, h9gy másoknál megvan az a rózsaszín cukormaz, amivel engem is hitegettek és nem tudom eldonteni, hogy azok az emberek burokban élnek vmilyen alomvilagban, vagy van, akinek osszejon csak úgy, valakinek meg nincs meg a képessége, hogy fejest ugorjon a rózsaszín ködbe. Mert tényleg azt gondolom, hogy nekem a képességem sincsen meg, hogy feltétel nélkül megszeressek valakit.
2020. nov. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
41%

"Eleve állati károsnak érzem annak a mítosznak a terjesztését, hogy "majd jön az igazi", meg "becsap a villám", holott ezek a legritkábban teljesülnek, és a hosszú párkapcsolat az kompromisszumok és döntések kérdése, nem a semmiből lesz."


A kettő nem zárja ki egymást. Fontos a kompromisszum, de létezik a "becsap a villám", és ha összeillesz valakivel, akkor akkor semmi olyan kompromisszumot nem kell hoznod, ami neked nehezen megy. Ha sok, számodra nehezen meghozható kompromisszum kell, akkor nem igazán illetek össze.


"becsap a villám"

pedig van ilyen. Igaz nagyopn ritkán. Sajnálhatod, ha ez neked kimaradt.

2020. nov. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nekem sok minden kimaradt. Sajnálom is. Belém belémcsapott a villám, csak ez a másik felet általában nem érdekelte.
2020. nov. 19. 10:42
 10/16 anonim ***** válasza:

Van egy ilyen mondás, hogy már megtaláltam az igazit csak én nem voltam még akkor az igazi!

Neked is az igazivá kell válnod, azzá aki tisztában van magával és helyes következtetéseket tud levonni.

Rosszul képzeled el szerintem. Ez egy folyamat. Mivel jó megfigyelő vagy és gondolkodni is szeretsz, ezért egész életedben érni fognak ilyen felismerések mint most. És az a rossz hírem, hogy a halálod pillanatában sem fogod megismerni az egész világ működését, még akkor is lehet majd neked újat mondani. Nem késtél el semmivel, hanem éppen jársz az úton. És méghozzá a jó úton.

2020. nov. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!