Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek mit lehet tenni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mit lehet tenni egy nagyon karrierista egyénnel?

Figyelt kérdés

Van egy csajszi akivel most megismerkedtem. Kb 50 kmre lakunk egymástól. 26 éves eddig nem sok kapcsolata volt mert a munkájára koncentrál. Na már most lenne értelme belemélyülni? Hisz kijelentette hogy fontos a karriere, attól tartok hogy neki nem is létezik más ezen kívül. Természetesen megértem ha van egy normális munkája, de azért meg kellene tartani a balanszot a munka és a szabadideje között

Nektek már volt dolgotok ilyennel?


2021. jan. 5. 10:23
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Igen amúgy, kicsit rosszul is érzem magam emiatt, mert ugye ő diplomás, nagyon jó munkahely stb.

Ugyan nekem nincs diplomám, csak 2 szakmám, jelenleg egy gyorsétteremben dolgozok, a vírus miatt örültem hogy ide legalább felvettek. De vannak céljaim, nem akarok innen nyugdíjba menni, de van munkahelyem.

Eddig nem tette szóvá és nem is látszik rajta (egyelőre) hogy őt ez zavarná.

De már nagyon régóta nincs senkije, aminek szerintem oka van. Egy nagyon okos, szép nőről van szó, szóval nem értettem mikor mondta hogy rég egyedül van.

2021. jan. 6. 12:35
 12/17 anonim ***** válasza:

9-es


8-as voltam.

Ugye tudod, hogy ez a férfi, női képzettségbeli különbség csak itthon ennyire szembetűnő? Mármint itthon nem akarnak a férfiak tanulni, Ny-Európában más (éltem ott), ott totál normális, hogy egy férfi diplomát szerez, karriert épít de a nőtől is elvárják, ott valóban equality van. Itthon kicsit balkáni állapotok vannak, még le vagyunk maradva elég rendesen nyugati, értelmiségi mentalitásban.

Ny-Európában karrierista nőnek lenni nem jelenti egyúttal a szingliséget is egyértelműen, ahogy egyébként itthon ezt egy nő fejéhez vágják. Mivel itthon egy nő feladata a gyerekszülés, férj kiszolgálása még mindig. 😀 Amennyiben a nő válogat férfiak terén vagy nem a férjkeresést, illetve gyerekszülést helyezi minden elé egyből karrierista, ami azonban nem jelenti azt egyértelműen. 😀

2021. jan. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, hidd el hosszabb távon ez nem működne köztetek szerintem. Nagyon más körben mozogtok (és itt nem alá- vagy fölérendetségre utalok), hanem más az érdeklődési kör, gondolkodás stb. Ő nem fog csak úgy megelégedni valakivel, hanem keresi, aki legalább őt megközelíti karakterben. Nyilván minél képzettebb valaki sokkal komplexebben, meggondoltabban lát dolgokat, hoz döntéseket, köteleződik el stb. Szóval nem véletlen van egyedül, gondolom a kalandokat nem szereti, ezért vár arra a valakire, aki eléri az ingerküszöbét.
2021. jan. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

#9-es,

honnan vannak ezek a határozott kijelentéseid? Talán a KSH-nál dolgozol?

Van egy nézeted a túlképzettségről és beállítod országos adatnak.

2021. jan. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Azért mert nincs diplomám nem azt jelenti hogy h*lye vagyok.


"Ő nem fog csak úgy megelégedni valakivel, hanem keresi, aki legalább őt megközelíti karakterben. Nyilván minél képzettebb valaki sokkal komplexebben, meggondoltabban lát dolgokat, hoz döntéseket, köteleződik el stb."


Ez kicsit sértő és lenéző volt rám nézve. Tehát azért mert nincs diplomám és komolyabb munkahelyem nem látok át dolgokat vagy nem tudok döntéseket hozni?

Azért mert "csak" szakmám van nem lehetek olyan értelmes mint egy diplomázott?

2021. jan. 6. 14:09
 16/17 anonim ***** válasza:
58%

Férfi vagyok és nekem mérnöki bsc diplomám van. Volt olyan hogy randin azért voltam lenézve mert neki meg Phd-ja volt... Sosem gondoltam volha hogy valaha szényenkezni fogok egy mérnöki diploma miatt :D


Amúgy meg lehet nyugaton jobban ki van egyetlítve az iskolázottság aránya a nemek között de ott is ugyan úgy nem születnek emberek :D


Szóval csak mert iskolába vágnád a Magyarországon a férfiakat attól még nem lesz jobb. Vagyis nagyon úgy tűnik. Itt valami mással (is) van a baj.

2021. jan. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem lenézésből írtam, lehet félreérthető volt.

Nem azt mondtam, hogy hülye az, akinek nincs diplomája mert az nem igaz. Azt állítottam, hogy másképp szocializálódik, más emberekkel kerül kapcsolatba, más közegben mozog és ez meghatározza a gondolkodásmódot. Pl.: nekem is vannak jó barátaim, akik nem diplomások, kedvelem őket de párkapcsolat nem működne, teljesen más az érdeklődési körünk, gondolkodásmódunk ami ahhoz kellene, hogy egy kapcsolat működjön, a gyerekeket hasonló szellemben neveljük, sokkal egyszerűbben gondolkodnak, nem mérlegelnek komplex aspektusokat (ez nem jelenti azt, hogy ne tudnának dönteni vagy hülyék lennének!) az élet több területén és ezt mások is mondják, akikkel beszéltem erről és "karrieristák"-nak nevezik őket. Egész egyszerűen más.

2021. jan. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!