Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hölgyek! Számotokra kizáró ok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hölgyek! Számotokra kizáró ok lenne, ha az ismerkedés során a férfi közölné veletek, hogy felépülő függő?

Figyelt kérdés
Korábban alkoholproblémái voltak, azonban belátta, hogy szenvedélybeteg és már hosszabb ideje felhagyott az alkoholfogyasztással. Hetente egyszer eljár önsegítő csoportba is. Ettől függetlenül rendes munkája van, sportol, teljesen normális, hétköznapi életet él.

2021. febr. 14. 20:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez a kérdező Balázs:)
2021. febr. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

Nem én kérdeztem ezt :) De én is gyógyuló alkoholista vagyok.


AA csoportba sose jártam még.

2021. febr. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Sajnálom, de nálam mindenképpen igen. Alkoholistákkal voltam egész gyerekkoromban körülvéve, soha, de soha többé nem akarnék ilyen helyzetbe kerülni. Sajnos nagyon sokan visszaesnek, mert a függőségre való hajlamot megszüntetni lehetetlen. Ezért én sosem tudnék bízni benned, már attól gyomorgörcsöm lenne, ha meginnál egy doboz sört. Ez meg egyikünknek sem lenne jó.
2021. febr. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Többféle megközelítése van a kérdésnek. Sokak szerint egy függő sosem épül fel, mások szerint nem is függő az, aki minden nap részeg, azaz ilyenkor az a kérdés, hogy maga az érintett érzi-e a problémát. Ha igen és tesz ellene, akkor van esélye felépülni és ez nagyon komoly eredmény. Arra kell különben figyelni, hogy a szociális hátteret is hozzá kell igazítani, mert többnyire mire az ember függő lesz már olyan közegben mozog, ami nagyon nehezen engedi el. Tehát neki tudatosan meg kell szakítani a kapcsolatot ezekkel a személyekkel. Ha ez sikerül és normál nem függő környezetbe kerül, akkor van esélye.


Én szurkolok neked, én lejöttem az alkoholról most már 2,5 éve, ami azt jelenti, hogy csak nagyon ritkán iszom. Igaz én nem voltam klasszikus függő, de közel álltam hozzá. Ennek az lett az eredménye, hogy az a közeg amiben mozogtam gyakorlatilag megszűnt számomra, ez volt a legnehezebb rész. A alkeszközeli ismerőseimet tudatosan leépítettem és maradtak azok, akik nem erőltették a piát. Úgy gondolom, hogy ez az alkoholmentes élet már nem fog visszafordulni, így fogok majd egyszer meghalni:) Nagyon élvezem ezt a tudatosságot, szeretek józan lenni. Erre biztatnék mindenkit.

2021. febr. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem otthon laksz a szüleiddel, akkor bármi lehetsz.. akár egy pedofil sorozatgyilkos is a szemükben.
2021. febr. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Én szerintem adnék egy esélyt ismerkedésre, ami során elég időt adnék annak, hogy megismerhesselek jobban és az alapján eldöntsem, mennyire vagy sziklaszilárdan elköteleződve az alkoholmentes jövőd mellett.
2021. febr. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

6/6.


Köszönöm szépen. Nem egyszerű helyzet ez, mert női oldalról jogosan kelthet félelmet az esetleges partner függősége, viszont ha letagadom és utólag derül ki, akkor hazugsággal indítottam. Ez sem egy járható út. Csak az őszinteség lehet kifizetődő hosszú távon.

2021. febr. 14. 21:53
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Apàm alkoholista volt. Kamaszként éltem àt, ahogy tönkrement a csalàdunk. Férjem apja alkoholista volt, ki akarta îrtani a csalàdjàt.

Rettegek a részegektől.

2021. febr. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
Hát ez jó kérdés. Családomban sok függő volt, ezért nem szeretem a részegességet, én magam sem iszok. Viszont volt olyan is, aki 100%-ig tiszta lett és már józan 13 éve, megszakítás nélkül. Korábban nem hittem, hogy ilyen létezik, de létezik szóval nem tudom, hogy mi a kérdésre a válasz.
2021. febr. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
3as jól leírta! Nem valószínü. De, ha látom, hogy tényleg tiszta vagy, rendes vagy, dolgozol, nem anyukával élsz stb. akkor akár igen. DE!! ha csak egyszer is látom a visszaesés sorozatos jeleit, dobnálak!
2021. febr. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!