Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tourette szindrómás lányhoz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tourette szindrómás lányhoz hogy érdemes közeledni?

Figyelt kérdés

2021. febr. 25. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
9%
Hát ez nem egyszerű. A lényeg. A tourette önkéntelen mozgás és test reakciók. A kommunikációra nem annyira képes, csak jeleket ad az ő értelmi szintjén ahogy tud. Szóval finoman bánj vele. Nyilván ne bánj vele durván. Hagyj neki személyes teret mivel nyilván mint minden ellátott és beteg szindrómás embernél nem szabad eljátszani a keménykedést. Ha baj van, hívd a mentőt, ha van hozzátartozója mindig legyetek kapcsolatba megbízható mert akkor nyilván vannak szülei. Muszály neked finoman kezelned az ilyen dolgokat mert más világban élnek a betegek. Ennyit elmondtam neked. Remélem. Én megannyi ilyen ember közt voltam kisegítő egy pár napot szóval tudom miről szól a dolog. 22 f.
2021. febr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

*muszáj

nem tudom mennyire lehet komolyan venni #2 ha még a helyesírással is gondok vannak.

miért ne lenne képes kommunikációra, nem értelmi fogyatékos. Billie Eilish is Tourette szindrómás és tud beszélni. nyilván vannak súlyosabb esetek is, de ahhoz a személyhez valószínűleg nem is engedik majd hogy közeledj.

"más világban élnek", nem dankórosok, egy egészséges ember is élhet más világban. ezt úgy írod mintha súlyos fogyatékkal elől lennének. azért nem ilyen durva.



A Tourette-szindrómában szenvedő betegek tünetei nagyon széles palettán mozognak. A kényszermozgások (motoros tic-ek) és a hangadások (vokális tic-ek) lehetnek nagyon súlyosak vagy enyhébbek, egyszerűek vagy komplexek.


Az egyszerű formák többnyire csak egy testrészre szorítkoznak, illetve rövid hangok adásával járnak, és gyakran ismétlődnek. Ilyen például a pislogás vagy a szipogás. Ezzel szemben a szökdécselés, lábdobogás, szó vagy mondatismétlés komplex tic-nek tekinthető.

2021. febr. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mint bármilyen normális emberhez esetleg? Nincs semmi baj az értelmükkel.

Tudomásul kell venni, hogy önkéntelenül mondhat neked olyat, ami sértően hangzik, úgyhogy emiatt te ne legyél vele bunkó. Ugyanez igaz az önkéntelen mozgásra, pl ha kapsz egy kisebb pofont a semmiből azt nem direkt csinálja.

Illetve szépen képezd magad az interneten a betegséggel kapcsolatban, elég széles tartományban mozog, hogy mennyire vannak tünetei egy tourette-esnek.

2021. febr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy mint bárki máshoz. Nem leprás, csak tourettes. Ha közeledni akarsz hozzá, akkor gondolom nem a nagyon súlyos tünetesek közül való.

Epilepsziásként még annyit tudok javasolni, hogy ne nagyon aggodalmaskodj a betegsége miatt randi közben, és ne is beszélgess vele a betegségéről, csak ha ő hozza szóba. Egy állandó betegséggel élő embernek elég idegesítő tud lenni, ha mások csak az egészségi állapotára koncentrálnak és nem látják benne az embert.

2021. febr. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!