Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért gondolják itt sokan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják itt sokan azt, hogy férfiként nem kell semmi extra a társkereséshez?

Figyelt kérdés

(Előre szólok, hogy hosszú lesz, panaszkodással átszőve.)


Sok kérdésnél látom nőktől (és általában felpontozva), hogy férfiként nem kell sok elvárásnak megfelelni, csak legyen ilyen vagy olyan a férfi. Ez az ilyen vagy olyan általában csak pár közhelyből áll: Adjon magára, legyen normális és legyen önbizalma. Kész, ennyi, lesz barátnője.

Valóban, ezekkel valamit összelehet hozni, de nem túl sokat. Amikor pedig valaki megemlíti, hogy ettől még nem fog megfelelő társat találni, akkor azonnal letépik a fejét vagy incelnek állítják be.


A saját példám: Volt több barátnőm is. Mindegyikükbe szerelmes voltam, mert valami megfogott bennük. Nem panaszkodom, tényleg voltak érzelmek. De, egyikük sem volt az "igazi". Mindenhol bőven voltak problémák és mindenhol én tettem többet a kapcsolatba. Szerencsére tényleg nem elkeseredettségből voltam velük, hanem tényleg az érzelmek miatt és igen, én is kaptam rengeteg dolgot a kapcsolatokból, de így idősebb fejjel már összességében elég negatívnak látom ezeket.


A környezetem reakciói is érdekesek voltak. Rengeteg lánytól megkaptam, hogy sokkal jobb csajokat is találhatnék. Elég sok csaj barát/haver elmondta, hogy milyen jó a személyiségem és a külsőmmel sincs semmi gond. Többen is mondták, hogy helyes vagyok.

Szóval, mindig megkaptam, hogy sokkal jobb barátnőim lehetnének. Igen ám, de sosem jöttem be jobb lányoknak. Olyanra gondolok, hogy pl. volt túlsúlyos barátnőm (aki egyébként nekem bejött külsőre) és megkaptam, hogy simán lehetne vékony alkatú barátnőm. Sosem jöttem be kifejezetten vékony lánynak és átlagos lánynak is csak egyszer.

Belső terén is megkaptam, hogy hozzám érettebb, komolyabb, kevésbé hisztis lányok illenének. És mégsem jöttem be egy ilyennek sem.


Lényegében, férfiként hiába nyújtok valamit, csak attól kevesebbet nyújtó lányoknál van esélyem. És ezt már unom. Olyan kapcsolatot szeretnék már, ahol amennyit beleteszek, legalább annyit vissza is kapok. Olyat, ahol tényleg egy szinten vagyunk.


Tudok még ilyesmikről beszélni, de szerintem senkit sem érdekel. Ilyen hosszú és talán felesleges monológ után az érdekelne, hogy miért állítja sok nő, hogy simán találhat egy férfi vele egy szinten lévő nőt, amikor ez nem igaz és inkább egy kegyes hazugság?



2021. febr. 27. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Kezdjük ott, hogy kevesebb férfi van mint nő tehát (elméletben) egy férfinak nehezebb kapcsolatot találni mert ahogy mondani szokták “egy nő ujjára 5 pasi jut..” Az is teljesen szubjektív, hogy milyen elvárások vannak egy férfi és nő felé, de ez nem csak ennyiből áll. De próbálkozni kell és nem mások véleményén gondolkozni. Ha neked tetszik akkor ne érdekeljen, hogy más azt mondja lehetne jobb is. Mindig lehetne jobb...
2021. febr. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A számokkal nem igazán tudok mit kezdeni, azon nem lehet változtatni. Lehet, hogy több a férfi, nem tudom.

Igen, azt is látni, hogy egy nő könnyebben talál párt, több pasiból válogathat. Azt sem igazán értem, hogy ezt sok nő miért tagadja.

Mások véleménye nem olyan szinten érdekel, hogy ők határozzák meg, hogy mire vágyok, hanem nem értem az egész logikáját. Miért állítanak valótlant?

Igen, az kell, hogy nekem bejöjjön az illető és nem más határozza ezt meg. A jobbat magam miatt szeretném, mert jelenleg hiába van több kapcsolat mögöttem, nem érzem azt, hogy ezek rendben voltak. És itt nem csak arra gondolok, hogy a végén esetleg megromlott valami, hanem kapcsolat közben is én voltam odaadóbb.

2021. febr. 27. 11:44
 3/10 anonim ***** válasza:
98%

"Kezdjük ott, hogy kevesebb férfi van mint nő tehát (elméletben) egy férfinak nehezebb kapcsolatot találni mert ahogy mondani szokták “egy nő ujjára 5 pasi jut."


#1 Ha kevesebb pasi van mint nő, akkor nem fordítva kellene lennie, vagyis a pasik válogathatnának?

2021. febr. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Amikor valaki az arcodba dicsér, azt mindig el kell osztani kettővel. Az ember a másik arcába vagy túldicséri, (barátok között) vagy túlszidja (ellenségek között) a másikat. Valamiért az őszinte állításokat nagyon kerüli az emberi kommunikáció.


Egyébként nem vagy egyedül azzal, hogy úgy érzed nem kaptál eleget a kapcsolatodtól. Ha az emberek elégedettek lennének a kapcsolatukkal, akkor soha senki nem szakítana. Még az is lehet, hogy az exeid is hasonlóan éreztek veled szemben, ki tudja?

2021. febr. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
#3 nem, ugyanis a nők többségénél csak egy bizonyos férfi kategória jöhet szóba.
2021. febr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

#5 Inkább azt látom, hogy egyeseknél komolyak az elvárások, van akinél nagyobb van akinél kevesebb. Viszont röhelyes, hogy sok pasi még egy bizonyos kor felett sem tud olyan alap dolgot teljesíteni (még 40 felett se), hogy ne a szüleinél lakjon addigra, hanem legalább albérletben.

20-as korosztálynál is vannak bajok, mert sok srác meg nem is gondolja komolyan az életet. Nem terveznek előre, ki sem tart a fizetésük a következő hónapig mert elverik stb, ezért inkább az idősebb korosztály felé kacsintgatnak akikre tudnak támaszkodni. Lehet mondani, hogy ez is egy férfi kategória.

2021. febr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6: Ugye az megvan, hogy nőknél ugyanezek állnak?
2021. febr. 27. 12:58
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

#7 Az a baj hogy a nők mindig a pasiktól várjál el ezeket. Pasik ritkán várják el, hogy egy nő 40 évesen már legyen független a szüleitől. 40-es független pasira akinek van saját otthona és nem egy elvesztett valaki, arra meg a 20-onéves csaj simán ráhajt, mert látja benne a biztonságot.

Ez saját tapasztalat.

2021. febr. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért nem jöttél össze azokkal, akik azt mondják, hogy jobbat érdemelnél?
2021. febr. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#8: Én is látok ilyet a környezetemben.


#9: Egy részük kapcsolatban volt, egy részüknél meg nem stimmelt a dolog. Mintha, csak mondták volna, de nekik sem lettem volna elég jó.

2021. márc. 10. 01:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!