Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Érdemes belevágni egy kapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes belevágni egy kapcsolatba, ha magammal nem vagyok kibékülve ?

Figyelt kérdés
Egész életem során súlyproblémakkal küzdöttem és tudom , hogy ezen csak én tudnék változtatni, de eddig nem sikerült megtalálnom a megfelelő módszert és talán elég erősnek lennem, hogy leküzdjem. Ebből adódóan az évek során eléggé alul maradt az önbizalmam, nem szeretem magamat és nem vagyok túl jó az emberi kapcsolatok kialakításában sem. Egy ismerősöm elkezdett érdeklődni irántam és ez elég pozitív számomra, de nem tudom, hogy tényleg fontos vagy csak a sok figyelem, amit tőle kapok az, amihez kötődök (egyébként eléggé el szoktam veszni az emberek között a binyotalanságom miatt). Nem akarom húzni az idejét és hitegetni, de nem tudom, hogy amíg önmagammal nem vagyok kibékülve képes lennék-e egy komolyabb kapcsolatot kialakítani másokkal. Valószínűleg nem fognak befolyasolni az itteni velemények, de meghallgatnék más véleményeket is. Szerintetek érdemes belevágni így egy kapcsolatba ?

2021. márc. 3. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Olyannal igen aki előtt ezt lesz.rod. azaz el tudod magad engedni es oldott vagy.
2021. márc. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is ebben a cipőben járok. Mivel nálam az éves néha érzelmi alapon megy, ezért gondoltam már arra, hogy talán egy stabil párkapcsolatban könnyebben le is tudnék fogyni. Dee valahogy mindig bennem van, hogy egy jó pasinak így nem tetszhetek, és ha valaki érdeklődik irántam, akkor ő csak “beérné velem”. Pedig nincs rajtam túl nagy súlyfelesleg, 5-10 kg. De majd inkább akkor szeretnék megállapodni, ha ezt leadom, csak nem tudom valaha sikerül-e, mert már hosszú hosszú évek óta változatlan a súlyom, pedig próbálkozom a fogyassál.
2021. márc. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben jártam ha gondolod írj privátot és segítek ha tudok.:)
2021. márc. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Beszéld meg vele. Szerintem nem lenne szép dolog terápiás kapcsolatnak használni. Mond el neki mi van és addig maradjatok barátok ha neki ez így jó, ha nem akkor nem, de először magadat kell önértékelés ügyileg meggyógyítani. Tehetné ezt a másik is vagy jól sikerül és boldogok lesztek, vagy túlságosan jól sikerül és elszállsz magadtól és szakítasz és beleveted magad a bulizós éjszakába vadul pasizni vagy csajozni persze nem most vagy nem sikerul es őt fogod hibáztatni és egy megkeseredett kapcsolat lesz. Szóval először érezd jól magad minden téren a bőrödbe és csak utána.
2021. márc. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
* börödben
2021. márc. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nem


A másikat fogod tönkretenni ezzel. Ha szerelmes vagy, akkor meg nem akarsz ártani a másiknak. Előbb szedd rendbe a problémáid, mert csak toxikus kapcsolatban fogsz kikötni.

2021. márc. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kérdésedből lejön, hogy igazából nem is ő érdekel, csak az, hogy valaki veled lenne és figyelmet kapsz tőle, ezt írod is. Így én nem mennék bele, hanem előbb rendet tennék magamban.
2021. márc. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokáig úgy gondolkodtam, hogy amíg nem vagyok magammal rendben, addig ezt nem akarom ráterhelni a másikra. Ma már - sok önismereti melóval a hátam mögött - másképp gondolom.

Egyrészt nagyon-nagyon kevesen vannak önmagukkal "rendben". Akik egészben tudhatják magukat, azok vagy nagyon jó családba születtek, ahol érzelmileg mindent megkaptak a szüleiktől kisgyerekkorukban és így kiegyensúlyozott, helyes önértékelésű felnőttekké cseperedtek. Vagy nem voltak ilyen szerencsések, viszont a hátuk mögött van jó pár önismerettel töltött év és sok tapasztalat. Persze sokan nem ismerik (f)el, hogy valami náluk sem kerek, mert nincsenek ilyen fokán (sem) az önreflexiónak.

Másrészt amíg te próbálod kihúzni önmagadat a kátyúból, éveket vesztegetsz el az életedből, mert amit gyerekkorodban elszúrtak, azt csak profi segítséggel, egy tárgyilagos és támogató külső nézőponttal bíró szakember segítségével lehet feldolgozni. Tudom, egyszerűbb külső körülményekhez (pl. testtömeg) kötni a belső ingatagságod, és nehéz belátni, hogy az önértékelésed sokkal korábban kapot gellert.

Ráadásul az egy pszichológiai megfigyelés, hogy általában azok tartják egymást szimpatikusnak és alakítanak ki párkapcsolatokat, akik hasonló gyermekkori traumákat éltek át. Lehet hogy felnőttkorban ez egymástól eltérő életvezetési problémákat okoz, de a gyökér nagyon hasonló. Így abban nem nagyon lehet reménykedni, hogy az, aki jelen állapotodban vonzódik irántad, egy teljesen hibátlan, magabiztos egyén, tökéletes gyermekkorral, egészséges önképpel. Sokkal inkább lehetnek neki is problémái, terhei.

Most gondolhatod, hogy na, ha két ilyen "szerencsétlen" összekerül... De egyrészt a párkapcsolatok nagy része szükségképpen ilyen, másrészt ez mindkettőtök számára szintugrási (fejlődési) lehetőség. Egy párkapcsolat minden esetben munka. Össze kell csiszolódni, meg kell oldani konfliktusokat, együtt kell élni bosszantó dolgokkal, fenn kell tartani a tiszteletet, gondozni kell a szeretetet. És egy kapcsolat még jobban motivál arra, hogy megugord azokat a dolgokat, amik egyedül nem mentek, bár most is csak rajtad múlik, de valahogy mégis könnyebb.

2021. márc. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!