Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Normális, hogy 28 évesen még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy 28 évesen még "laza kapcsolatra" vágyom?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó, hogy nem szeretnék komoly kapcsolatot, mert nagyon is szeretnék. De egyszerűen az a tapasztalatom, hogy iszonyú nehéz olyan lányt találni, akivel pont optimálisak vagyunk egymásnak, akire rá merem mondani, hogy ő az igazi. Eddig egy-két ilyen lett volna (ezeket én rontottam el). Bizonyos részeim szerintem még nagyon éretlenek, és úgy érzem, most jobb, ha nem tervezek még hosszú távra. Kb. úgy kell elképzelni, hogy ott tartok az életben, belső önállóságban, mint egy 18-20 éves. Ciki vagy nem, az én életem így alakult. Nem voltam túl jóban magammal, ezért sok dologból maradtam ki, és úgy érzem, hogy ezeket kell pótolnom, hogy el tudjak indulni az életben (nem bulizásra kell gondolni elsősorban, hanem általában társasági életre, meg önmagam kibontakoztatására). Addig meg szeretnék valakivel "csak úgy" együtt lenni. Valahogy úgy vagyok vele, hogy nem akarom magam igazán mélyen beletenni érzelmileg egy kapcsolatba, amíg nem érzem magam késznek rá, de akkor viszont abba mindent bele akarok tenni, és az szóljon élethosszig.


Viszont attól is félek, hogy túlságosan hozzászokom ahhoz, hogy nem köteleződök el... az eddigi leghosszabb kapcsolatom fél éves volt, és nem volt az se egy mély, valódi szerelem. Tulajdonképpen azt még át se éltem... igazából nem tudom, hogy én jártam-e jobban, vagy azok a barátaim, akik 5-7-10(!) éves kapcsolatokon vannak túl, de most egyedül vannak. Én azt akarom, hogy majd ha rendbe hozom magamat fejben, akkor utána már olyat találjak, akivel együtt is maradok.


Szerintetek ez jó gondolkodás, vagy nem?


2021. ápr. 23. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem lenne baj, azzal viszont már igen, hogy 28 évesen fél éves volt a leghosszabb kapcsolatod. És nem társadalmi megítélés szempontjából mondom ezt, hanem amit te is írtál, hogy "félek, hogy túlságosan hozzászokom ahhoz, hogy nem köteleződök el". Ez egy abszolút létező jelenség, aki hozzászokik a magányhoz, utána sokkal nehezebben viseli el a közös életet egy másik emberrel.
2021. ápr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig

42 éves nő vagyok

Eszemben sincs komoly kapcsolatot kezdeni

Pont így szeretem az életem

És nem, nem félek attól, hogy 80 évesen nem lesz ki pelenkázzon :D

2021. ápr. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem félek attól, hogy az együttélésnél gondok lennének, sőt, igazából vágyom is arra, hogy valakivel összeköltözhessek. Engem az nyugtalanít, hogy mi lesz, ha nem fogok tudni elköteleződni. Nagyon félve írom ezt le, de az életem többi területén is abszolút ez a mintázat van. Semmivel nem töltöttem még el túl sok időt, folyamatosan vártam az ideálisat, közben meg lavíroztam vagy csináltam azt, ami épp ésszerűnek tűnt, de az még, hogy az életem egy határozott irányt vegyen, még nem jött el. Olyan, mintha semmire nem merném rárakni a tétjeimet... nagyon félek, hogy így maradok, és az egész életemet elb**zom, nem akarok ilyen lenni.
2021. ápr. 23. 23:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Rendkívül nagy klisé lesz, de hidd el, hogy ha megtalálod azt a személyt, hasonló gondolatok sem fognak eszedbe jutni az elköteleződéssel kapcsolatban.

27 éves nő vagyok, nagyjából hasonlóan gondolkodtam, imádtam egyedül lenni, hogy nem kell alkalmazkodnom, kompromisszumokat kötnöm, szabad vagyok, mint a madár, soha életemben nem hiányzott a párkapcsolat, ha volt, akkor is inkább nyűgnek/kötelességként éltem meg (volt egyetlen egy több évig tartó kapcsolatom korábban).

Aztán egyszercsak betoppant Ő az életemben, (vagyis már régóta betoppant), egy barátság alakult át. Most már lassan 2 éve együtt vagyunk és minden nagyon jól alakul.

Szerintem ne is gondolj erre, túlagyalni felesleges. Nekem úgy tűnik, talán picit túlagyalod. Engedd el a dolgot, feküdj rá inkább az önismeretre, ahogy Te is írtad, jöjj rá fejben, hogy hová tartasz, mit akarsz, stb., tapasztalj és az élet úgyis hozza magával.

Nem vagy lemaradva semmiről!

2021. ápr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utolsó, ez jól esett! :)
2021. ápr. 27. 20:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is 45F vagyok, mindig a laza kapcsolatot keresem. Nincs izgatóbb, mint egy vadidegennel kefélni.
2021. ápr. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!