Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Honnan jött az, hogy csak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan jött az, hogy csak a pénzes férfi kell a nőknek?

Figyelt kérdés

GYIK-en nevelkedve már százszor olvastam, hogy az emberek arra panaszkodnak, hogy azért nem találnak párt, mert nem mérnökök/orvosok, nincs saját lakásuk, nincs autójuk és pénzük.

Én mérnök vagyok, saját lakásom van, új autóval járok. Annyi szar ömlött itt rám, hogy ismerkedéskor komolyan vártam az erre vonatkozó kérdéseket, de egy alkalmon kívül még arra sem jött kérdés, hogy egyedül élek-e. Tudom, most meg fogom kapni, hogy azért, mert nem akartak tőlem semmit. De mások tényleg találkoztak már ilyennel? Vagy csak könnyebb a nőket felszínesnek beállítani, mint elfogadni, hogy más miatt nem kellünk?


2021. máj. 3. 23:14
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
82%

Először is leszögezném, hogy szerintem ezek nélkül is lehet barátnőt találni és nekem is többször sikerült olyanokat találnom, akiket ezek a dolgok nem izgattak.


Ettől függetlenül, tényleg rengeteg nő szelektál az anyagiak alapján. Velem is volt már olyan, hogy a csajok első kérdéseinél ott voltak azok a kérdések, hogy mennyit keresek, van e kocsim és lakásom. Természetesen ezekkel a nőkkel nem folytattam tovább az ismerkedést


Itt meg van egy csomó férfi, aki sikertelen a csajozásban és muszáj valamire fogniuk a sikertelenségüket. Egyszerűbb a nők anyagiasságára fogni, mint arra, hogy valamit ők rontanak el. Ez egy szélsőséges gondolkozás. DE, az is pont ugyanennyire szélsőséges, amikor itt nők kijelentik, hogy egy nőt sem érdekel a férfi anyagi helyzete. Sajnos, ez az oldal nagyrészt szélsőséges, frusztrált emberek gyűjtőhelye.

2021. máj. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
22%

Fordítsd meg az állítást és igaz lesz.

A nőknek nem CSAK a pénzes férfi kell, de egy pénzes férfi biztosan talál magának nőt.


A mérnöki fizetés arra jó, hogy megélj belőle korrektül, de azzal csajozni önmagában (Budapesten legalábbis) nem lehet. Max ha remote dolgozol amerikába SW fejlesztőként. De akkor is csak talán.

2021. máj. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
81%

Egy nő mindenképpen az anyagi biztonságot keresi a férfiban. Hiszen pl. ha elmegy szülni, évekig a férfira lesz utalva. Ezért én magam soha nem kezdtem olyan férfival, aki tartósan munkanélküli volt, vagy láttam rajta, hogy élhetetlen. Ettől függetlenül nem vagyok anyagias, és az ismerőseim sem azok. Nyilván legyen egy normális fizetése, amiből meg tud élni egy minimum szinten. Azért ne nekem kelljen már eltartani.

Viszont tényleg sok olyan nő van, aki ez alapján szelektál. Nekem nem is lenne bőr a képemen megkérdezni az első néhány randin, hogy mennyit keres, meg van-e saját lakása. De nyilván ha gond egy vacsorát kifizetni, akkor az baj.

Én is inkább azt gondolom, hogy akik emiatt panaszkodnak, azok más miatt sikertelenek a nőknél, és erre fogják.

2021. máj. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
100%
Nekem több randim és ismerkedésem volt az elmúlt időszakban és férfiként azt tapasztaltam hogy az anyagi helyzet az döntő tényező volt szinte az összes csajnál. De lehet hogy csak én fogtam ki ilyen nőket.
2021. máj. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:
#4: ezt tudnád részletezni nem felismerhető konkrétumokkal, akár privátban is? Nagyon kíváncsi lennék rá.
2021. máj. 3. 23:34
 6/51 anonim ***** válasza:
90%

Az életkor is számít.

20 évesen, ha mindketten eltartottak vagytok, egyikőtök se keres, nem is tudhatod, milyen életpályája lesz a másiknak.

De 50 éves emberről már lehet tudni, hogy sose tett a lakhatásáért és önfenntartásáért eleget, és belátható időn belül nem is lesz önfenntartó.

2021. máj. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
82%

28 évesen jutottam lakáshoz családi segítséggel, illetve kb akkortól lett ettől függetlenül egy erős alkalmazotti fizetésem. Ég és föld volt a különbség utána.


Ne gondolkodjatok szélsőségekben! Nem azt akarom mondani, hogy előtte egy szűz lúzer voltam, utána pedig Casanova lettem. Nyilván előtte is megvoltak a magam sikerei, külsőre is rendben vagyok és személyiségre is találok magamhoz hasonló csajt aki tud vonzódni hozzám. Na de azért annyira tapintható volt a változás. Főleg hogy előtte lakótárssal laktam albérletben, nem egyedül. Utána hogy lett lakásom sokkal megengedőbb lett ismerkedéskor sokkal több nő. Biztos vagyok benne, hogy sokuknak nagy plusz volt ez a szemében, még ha nem is kizárólag ez döntött, hanem a kalkulációban benne volt a személyiségem, a külsőm is.

2021. máj. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
34%
4-es vagyok. Egy ismerkedésnél szeretem elöre tisztázni a dolgokat. Szoktam magamtól említeni hogy nincsenek különöseb elvárásaim, de nem vagyok gazdag, átlagos vagyok, 350 400-at keresek, középkategóriás autóm van, albérletbe lakok és éppen lakás vásárlás előtt állok mert most gyűlt össze a lové. Én megkérdezem hogy ez gond e számára hogy nem állok a társadalom élén. Ha igen akkor ne raboljuk egymás idejét. Általában az a válasz hogy á nem gond. De ahogy haladunk előre az ismerkedésben akkor szokotak jönni az ő elvárásai ami kicsit ellent mondásos mert valójában erős, stabil anyagi biztonságot akarnak a nők ami valahol érthető is. De valljuk be attól hogy valaki nem gazdag de jó ember attól még viheti valamire az életben. Csak idő kell mire össze szedi mindezt. Szóval elején általában nem gond hogy nem vagyok gazdag, de ahogy haladunk előre ki bújik a szög a zsákból és kiderül hogy nagyon is számít. Gondoltam hogy biztos valami más nem stimmel de nem. Én azt tapasztalom hogy egy átlagos csajnak is átlagon felüli az elvárása (tiszteletem a kivételnek és én pont ezt az egy kivételt ketesem). Ilyenkor szoktak csak úgy szó nélkül eltünni a semmibe amit én már fel sem veszek. Volt már kapcsolatom, és szerintem lesz is még csak meg kell találnom a millióbol azt az egyet aki igy szetet ahogy vagyok. Tudom nehéz lesz...
2021. máj. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
95%
8. Nettó 400 ezres fizetéssel Magyarországon benne vagy az alkalmazottak között a legjobban kereső 15%-ban.
2021. máj. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező ugyan nő vagyok és tudom, hogy nem az én válaszom érdekel de szerintem nincs félnivalód.

4 dolog áll a jelenség hátterében:

1.) Ez a platform évek óta nem kérdezésre van elsősorban, hanem feszültséglevezetésre. Nagyon kevesen adnak választ obijektíven és tárgyilagosan, és viszonylag kevés a nem provokatív kérdés is, ezért a "van rajta sapka/nincs rajta sapka" elv mentén megy az ítélkezés (pl. ha egy nő összejön egy munkanélkülivel, akkor mindenki nemtől függetlenül lehülyézi [mondjuk a terhesség kategóriaban van erre sok példa] ha meg anyagi szempont szerint is válogat akkor prostituált).

A legtöbben úgy adnak itt válaszokat ahogy régen a parasztok nézték a Mónika showt...

2.) Említették korábban, de nagyon fontos: ez inkább maguknak szól, mint neked. Ha azt írtad volna, hogy politikus vagy akkor azt mondták volna, hogy legyél külföldi cégvezető a csajozáshoz, ha meg cégvezető lennél akkor celeb legyél a csajozáshoz, ha az vagy költs a külsődre, stb... Mert úgy gyártják a kifogásokat neked ahogy maguknak gyártanák, hiszen ha elismernék a tévedésüket rájönnének, hogy idáig hibáztak és fel kéne dolgozni az elvesztegetett időt.

3.) A megkeseredettség elég nagy divat errefelé: páran tagadják, hogy a nők képesek az őszinte és a feltétel nélküli szeretetre egy féfi iránt (részben a 2. ok miatt, részben a mgtow/incel internetes szubkultúra hatásának hála) es azt hiszik, hogy a kapcsolat csúcspontja a luxusprostitúció. Emiatt nem akarnak 20 ezerért rosszlányozni de lennének Mészáros Lőrincek akik Andikával vannak, vagy megvetik a "női nem erkölcstelenségét" hiszen szerintük minden nő megkapható egy bizonyos fizikálisan megfizethető áron.

4.) Igen, vannak "anyagias nők" azaz aranyásók. Húú micsoda meglepetés! De pl. vannak rossz apák, akik verik a gyereküket, vannak hazugok, szociopaták, stb. Nem kell messzire menni, hogy barmelyik nemből ki lehet fogni a zsiványokat, a hülyéket, meg a különféle pszichés zavarral küzdőket, akik a saját érdekükert barkit képesek eltaposni.

Nem feltétlenül az emberiség legalja határozza meg a teljes fajt (vagy az adott csoportot), még akkor sem ha számos életet képesek tönkretenni (minden Vajna Timire jut egy lúgos orvos Bene Krisztián).

2021. máj. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!