Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nárcisztikus férfiként hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nárcisztikus férfiként hogy lehetnék boldog kapcsolatban? Vagy rohadjak meg és ne jöjjek össze senkivel?

Figyelt kérdés

Elég sok nárcisztikus vonásom van,ami elsőre úgy hangzik, mintha valami szörnyű ember lennék, a valóságban szimplán egy folyamatos szenvedés az életem. Állandóan azon agyalok, hogy mások vajon mit gondolhatnak rólam, hogy tűnhetnék ki,hogy érhetném el, hogy tiszteljenek,szeressenek,felnézzenek rám. Rengeteget szorongok azon, hogy nehogy megszégyenüljek valamiben. Nem vagyok rosszindulatú és soha senkinek nem akarok rosszat, sőt együttérző is tudok lenni, csak hát általában túlságosan el vagyok foglalva saját magammal.

Na most nyilván ezekkel a személyiségjegyekkel nem igazán vagyok alkalmas egy hosszútávú párkapcsolatra. Nem tudom, mit lehetne tenni, mert azért mégse mondhatom azt magamnak, hogy dögöljek meg és ne legyek együtt senkivel. De akkor hogy érhetném el, hogy kiegyensúlyozott,boldog kapcsolatom legyen, ahol a másikkal legalább annyit tudok foglalkozni, mint saját magammal? Vajon egy ilyen nárcisztikus ember,mint én képes lehet erre?


2021. júl. 7. 21:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Volt már kapcsolatod?

Honnan veszed, hogy nárcisztikus vagy? Általában nem ismerik fel a nárciszok, hogy ők azok. Segítséget sem fogadnak el. Te hogyan jöttél rá? Szakember segíthet egyébként.

2021. júl. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Te nem vagy nárcisztikus. Egy valódi nárci nem agyal ilyen dolgokon, higyj nekem, 4 évig szenvedtem egy ilyen férfival :/
2021. júl. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Tesóm pszichológiát tanul és ő töltetett ki velem számtalan személyiségtesztet és ezekből jöttem rá.

Sötét triád teszt is volt, ahol igen magas érték jött ki a nárcizmusra. A másik kettőre viszont a machiavellizmusra és a pszichopátiára 0 közeli értékek jöttek ki, így a 3 közül csak a nárcizmus jellemző, az viszont igen nagy mértékben.

Hosszú kapcsolatom még nem volt. Érdekes kettősség jellemez, hogy nagyon igénylem, hogy csodáljon valaki, ugyanakkor félek az elköteleződéstől.

Tesómmal sokat beszélgettünk ezekről, szerinte nem a rosszindulatú nárcisztikusok közé tartozom, bár hozzátette, hogy sok nárcisztikus van, akiknek ha kiderül róluk, hogy azok, akkor még arra is büszkék, hogy nárcisztikusok és ezért ismerek be.

2021. júl. 7. 21:43
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Az, hogy nárcisztikus vagy, önmagában nem ok arra, hogy egyedül maradj, és nem is determinálja, hogy mindenképpen bántalmazó személyiség is legyél, főleg, ha tisztában vagy a saját korlátaiddal, hibáiddal.

Számtalan nárcisztikus ember él boldog párkapcsolatban, neked is sikerülhet.

2021. júl. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez egy skála, nem mindegy, hogy a 10-es skálán hanyas vagy.

Ahogy jellemzed magad, nem nárcisztikusnak mondanálak, inkább kicsit onzonek es egoistanak. Nárcisztikus jellemvonasok egyébként mindenkiben vannak.

Nekem is volt szerencsém testközelből megcsodalni egy igazi nárcisztikust, az exem személyében. Ő sem gondolta ám magát rosszindulatúnak, de mégis rombolt csak maga körül, elég durván. És ami a szomorú, hogy 0 empátiát tanúsított. Igyekezte megjatszani, hogy mennyire megbánta a dolgait, de igazából nem változtatott semmin. Aki igazán megban, az valtozik. O nem valtozott. Csak úgy tett, mint aki sajnálja, hogy ő kerulhessen az aldozati szerepbe. Fogalma sincs, milyen pusztításokat végzett bennem is. Ha tudná, akkor mára már békén hagyna. De nem. Hiába a szép szó, hiába tiltás, megtalál és zaklat.

,, nem akarlak már bántani többet" de azért cseszeget, provokál, össze akar járni dugni esatobbi. Nem fogja fel, hogy ez is bantas. Ismét szarik az én lelki vilagomra, csak neki jo lehessen. Kapja a figyelmet, ha negatív ha pozitív. Meg már majdnem 1 éve kidobtam és látod, gátlástalanul 0 felelossegtudattal csak "jön" és zaklat.

És a rossz dolgok alatt nem csak azt értem, hogy engem érzelmileg bántott. Függőség, lopás, stb is van a számláján. Tudod hányszor mondtam neki, hogy valami gebasz van, menjünk el orvoshoz, elkiserem? Aaah, vele nincsen semmi baj, menjek én!

Na, ilyen az igazi nárci, nem olyan, mint te..

De ha segíteni akarsz magadon, menj coachoz vagy pszichológushoz, fejleszd magad.

2021. júl. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#5


Tesóm erre a típusra, amit leírtál nem a nárcisztikus szót használja, hanem inkább pszichopatának (vagy antiszociális személyiségzavarnak) hívja őket. Főleg a zaklatás miatt.

Mert a szimpla nárcisztikusokra egyáltalán nem jellemző a zaklatás, legalábbis ha én megszégyenülök valaki előtt és már többé nem akar velem lenni, akkor én utána elengedem és többé nem is írok rá meg semmi, no nem azért mert annyira jófej lennék, hanem annyira büszke vagyok, hogy nem akarok többet megalázkodni előtte ezért nem fogok könyörögni neki, vagy visszaédesgetni magamhoz, mert belül szégyellem magam és nagyon rosszul esik, hogy már nem kellek neki, ha összeomlik az az álomkép, ahogy az egómat simogatja, és realizálódik, hogy valójában nem szeret, utána már nem akarok újra vele lenni, mert az szégyenérzettel jár.

Ezzel szemben a pszichopaták azok akkor is zaklatják a másikat, ha az egyértelműen a tudtukra adja, hogy nem kellenek neki, egy igazi nárcisztikus viszont ilyet sose tesz, vagy max addig amíg fizikailag ott van mellette a másik(pl. egy helyen dolgoznak),de ha elválnak útjaik, akkor a nárcisztikus már nem megy utána, hanem keres mást, akitől több csodálatot remél.

2021. júl. 7. 22:08
 7/15 anonim ***** válasza:
49%

Pszichopatanak nem mondanám. Nekem nincs pszichológus ismerősöm, de mélyen beleastam magam a témába. Inkább a nácizmusra jellemző dolgokat produkált, mind emberileg, mind párkapcsolatban. Egyébként úgy tudom, a 2 nem zárja ki egymást, narcopatának hívják tán őket.

De nyilván amennyi ember, annyi eset. Lehet, hogy az ő szégyenét felülírja, hogy túl jó forrás voltam és szüksége van rám emiatt. Ne aggódj, volt neki ám új forrása, de ezekszerint nem vált be. Ilyen esetekben meg simán visszatérnek "zaklatóként".

Személyesen nem zaklatott, agresszív sem volt sosem. De szerintem, ha tiltás ellenére valaki már a sokadik számról keres, meg kamu profilokat gyárt, az is zaklatásnak minősül, hisz akaratom ellenére keres. Úgyhogy szerencsére nem olyan súlyos a dolog, mint egy pszichopata esetében, de azért gáz. Érdekes téma egyébként, engem is elkezdett emiatt foglalkoztatni a pszichológia, már hasznos volt a szakítás.

2021. júl. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem nem nárcizmus. Szakember tudná megmondani.
2021. júl. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy csak egy enyhébb nárcisztikus vagyok, nem tudom, tesóm legalábbis legártalmatlanabb nárcisztikusok közé sorolt, ő azt mondta, hogy egy bizonyos szintig még egészséges is lehet a nárcizmus, egy minimális nem baj ha van, csak arra kell figyelni, hogy ne hatalmasodjon el.


Amúgy biztos vannak átmenetek ezek között a személyiségzavarok között meg van olyan, hogy többféle is jelentkezik valakiben egyszerre.

2021. júl. 7. 22:29
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

Én már mindent elolvastam a nárcizmusról, volt is dolgom eggyel, de te nem igazán tűnsz nárcisztikusnak. Vagy inkább csak van pár ilyen jellemződ. Minden emberben vannak nárcisztikus vonások, az a baj csak, amikor átlép egy egészséges szintet és patológiás lesz. Egy igazi nárcisztikus nem írna le ilyen mondatokat. Azt hiszi, hogy vele minden okés és ő tökéletes, szerinte mindenki más a hülye. Az is nagyon jellemző rájuk, hogy az exekkel vagy volt partnerekkel tartani akarják a kapcsolatot, mert szükségük van erre a "forrásra". A hazudozás az számára alap, szinte egy igaz gondolata nincs. Amit ő követ el rosszat, azt projektálja, tükrözi a másikra, mintha a másik lenne a ludas.


Minden esetre ne add fel, akár nárcisztikus vagy akár nem, simán élhetsz boldog párkapcsolatban! Pláne ha ezeket így felismerted..


L

2021. júl. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!