Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Van az a kor, amely felett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van az a kor, amely felett már ciki egy férfinak a nők szemében, ha albérletben él, mert váltogatja a munkahelyeit? Vagy soha nem ciki az albi?

Figyelt kérdés
Most nem az anyámmal élek szindrómát mondom 30 felett, hanem amikor valaki lakást bérel bőven 30 felett is...
2021. aug. 10. 13:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartom cikinek az albérletet, főleg ha tényleg a mobilitás miatt van albérletben az illető - ha olyan a munkája, vagy nem mindig helyben talál új munkát (főleg vidéken), akkor tök fölösleges lakásba, házba fektetnie a pénzét és folyamatosan költözködni. De még ha az is a helyzet, hogy egyszerűen nem telik rá... ameddig magát eltartja, visz egy háztartást, és nem az a helyzet, hogyha nála kerül szerelmeskedésre a sor, akkor anyu / lakótárs hallgatja a papírvékony falon keresztül, és arra nem képes az illető, hogy addig a másikat elküldje moziba vagy bevásárolni, addig teljesen oké.
2021. aug. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Szerintem nem lehet egzaktul megmondani, hogy na, 30 éves kor fölöss ciki, mert senki élete nem azonos máséval. Mint ahogy írtad, sokat vált munkahelyet, stb.


Ismerek egy családot, rezsivel fizetnek havi 220-at a tulajnak, két kisgyermekkel élnek egy 3 szobás + nappalis lakásban egy nagyon jó környéken a 12. kerületben. A házaspár havi 800-at visz haza, a nő talán közpiskolai tanárnő, a férj meg tervezőmérnök. Lazán meg tudnának venni, vagyis kapnának hitelt és vehetnének maguknak saját lakást, de eszük ágában sincs. Kb 3 évente más albérletet keresnek, egyszer ez az igényük-egyszer az. Ha probléma van a lakással, a tulaj azt megoldja, nekik nagyon-nagyon kényelmes az albérlet, és jelen felfogásuk szerint nem szeretnének sosem tulajok lenni ( kb 2 hónapja beszéltem velük erről).

Számomra meg elképzelhetetlen hogy albérletbe lakjak, én inkább élnék tovább a szüleimmel, de ki mit gondol jónak.


Én már 26 éves felnőtt fejjel, úgy, hogy mennyi mindent láttam a nagyvilágban, öregnek és fáradtnak érzem magam ahhoz, hogy bárki felett ítélkezzek minimálisan is, olyanról, ami nem egy deviáns állapot, mert senki életébe úgy se látok bele tökéletesen, illetve miért is érdekelne. Sokmindenről meg van a véleményem, de totál fölösnek érzem ennyire mások "kibeszélését" vagy stigmázását. Attól nekem mi jobb?

2021. aug. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ennyire nehéz felfogni, hogy


1. Laza kapcsolatnál sokszor fel sem merül, hogy hol laksz, gyakran a meglepetés erejével éri a partneredet, hogy a részeg apád ott horkol a porkóc alatt a galérián, csak letakartad gyorsan.


2. Normális kapcsolatnál EGZISZTENCIÁLIS értelemben számít, vagyis azon túl, hogy az emberek többségének szemében pazarlás, a leendő partneredet az érdekli, hogy mennyire vagy stabil anyagilag. Vagyis sokmilliós megtakarítással váltogatod a munkahelyeidet a magasabb fizetésért, vagy csak ezt dobta a gép és képtelen voltál kiszállni belőle ennyi idős korodra. Ez utóbbi eset a ciki és senkit nem fog érdekelni, hogy milyen szép mesét találsz ki, még akkor sem, ha történetesen véletlenül igaz.


Hozzáteszem, bár laza kapcsolatnál nem számít (tehát a fater-letakarós esetnél szofisztikáltabb), de normális kapcsolatnál az ellenkezője is visszatetsző tud lenni, amikor lehetőséged lenne mamahotelre (mondjuk egy baromi nagy családi ház, normális szülőkkel) de te arra használod a hátszeledet, hogy valaki más zsebét tömd és elmondhasd, hogy mekkora menő agglegény életet élsz már 18 évesen.


Amelyik lány komolyan gondolja veled, az valószínűleg szeretné megismerni a családodat is. Még ha gázosak is, csak akkor nem sűrűn fogjátok őket látogatni. Szóval ha elég stabil lesz a kapcsolat, akkor ráértek összeköltözni, kifizetni a kauciót és már ott van a zsebedben egy önerő összege, amit az elmúlt években nem szórtál el albérletre.

2021. aug. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Ha te csak olyan nokkel talalkozol, ahol a szerelem a penztarcad vastagsagatol fugg, akkor benned van a hiba, mert vannak olyanok is, akiknel ez nem szempont. Nincs egy direkt vonal, hogy hany eves kortol, mivel kell rendelkezned. Ha van valamid az jo, ha nincs, az se mindig baj. El kene felejtened azokat a csajokat, akik a szepseguket penzre akarjak konvertalni, de neked meg csak akkor elet az elet, ha olyan csajokra csorgatod a nyalad. Nem marad mas, akkor viszont tanulni es dolgozni kell sokat, hogy elerd a celodat. Mindenre van megoldas, csak tenni kell erte.
2021. aug. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha cikinek érzed akkor az, megérzik bizonytalanságot, elmondom, hogy van olyan akinek az sem ciki ha anyáddal élsz, nem csak férfiak laknak az anyjukkal/apjukkal amúgy, sok lány/nő is.Nagyon nézőpont kérdése és emberfüggő mi a ciki.Nem felelhetsz meg mindenkinek.
2021. aug. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Csak úgy érzem, hogy már 36 évesen kiszolgáltatott vagyok az albérleti rendszernek, és nem úgy néznek ekkora már a nők egy férfira, mint akinek lakása van. Hozzáteszem 13 év albizás mellett is sikerült az átlagbéremből pár milliót félretennem, de még nem elég egy önerőre. 7 millió-kontra 10 millió.
2021. aug. 10. 15:00
 7/12 moozygoo ***** válasza:
100%
Nem gáz, nagyon sokan laknak albérletben.
2021. aug. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#3- as az 1-es levezetésnél kirepült a cica az orromból köszi 😀😀
2021. aug. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"nem úgy néznek ekkora már a nők egy férfira, mint akinek lakása van"


Szerintem magas a mércéd.Biztos van olyan akinek így is megfelelnél csak ők valamiért nincsenek a látókörödben.

2021. aug. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
MIért lenne gáz albérletben lakni? Nagyszüleim, amikor még volt önkormányzati bérlakás nálunk, akkor ebben lakva mentek nyugdíjba is. Sokkal gázabb az ha egy pasi, jóval 30 felett sem kezd őnálló életet.
2021. aug. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!