Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A magyar nők azért vonzódnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A magyar nők azért vonzódnak annyira a külföldi pasikhoz, mert női szakmával nem tudnak megélni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Több helyről is olvastam már ezt, és logikusnak tűnik. Míg külföldön a minimálbérből is meg lehet az embernek mindene, itt viszont nagyon nem. És vegyünk is rögtön 3 tipikus női munkahely példát, egy 8 általánost igénylőt, egy szakmunkát, és egy diplomásat. Ilyen tipikus női szakmák: ruhabolti eladó (minimálbér), ápolónő (közel minimálbér), pedagógus (kezdő fizetés országszerte: nettó 122 ezer forint).

Amint látjuk igen csak trágya, és a mai elszállt árak mellett ezekből a munkákból nem lehet megélni egy férfi segítsége nélkül, vagy anélkül hogy a szüleid amellett, hogy alád raknának mindent, még pénzelnének is. Sokaknak nincsenek ilyen szülei.

Persze tisztelet annak a 3-4% kivétel nőnek aki jól tud keresni, mert hogy statisztikák szerint pl. a PIACKÉPES szoftverfejlesztők között mindössze 3-4% a nő. A kőművesek, vasbetonszerelők között meg nyilván 0%. És a többi.

Ezért van az, hogy minden nő Nyugati pasik után ácsingózik, mert pl. Németországban egy ápolónő részmunkaidőben is hazavisz 2200 Euro-t, úgy is hogy nem covid betegeket meg leprásokat kezel, hanem kb. semmit nem kell csinálnia. Ez az alapbér. A pénz az oka mindennek, csak sokan tagadják, meg mellébeszélnek?



2021. szept. 22. 01:41
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
11%

A felsooktatasban tobb a no, mint a ferfi, mert irodai papirtologatasbol es Netflix-ezesbol akarnak megelni. De kevesbe sikerul nekik, mert nagy a tolongas az ilyen allashelyekre.



37F incel

2021. szept. 22. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
88%

Ahhoz, hogy párkapcsolatod legyen egy külföldivel, anyanyelvi szinten kell tudd az ő nyelvét.

És aki anyanyelvi szinten tud egy idegen nyelvet, annak aligha van megélhetési gondja.

2021. szept. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
6%

"És aki anyanyelvi szinten tud egy idegen nyelvet, annak aligha van megélhetési gondja"



Hiszed te, cicaful....



37F incel

2021. szept. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
40%

Ne aggódj, én informatikusnak tanulok és innen is hullanak, mint a legyek (több nő morzsolódot le, mint férfi, még abból a kevésből is), mert csak annyi a motivációjuk, hogy jól akarnak keresni. És ez nem a nők hibája, hanem hogy pénzzel akarnak erre a pályára nőket csábítani és nem értelmes dolgokkal.


A nőket alapvetően az emberek érdeklik genetikai okokból. Jobban tudnak a személyekre koncentrálni, mint másra, ez az alapértelmezett. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy másban nem jók, de a természetük vonzza ezt a nemet a szociálisabb és emiatt alulfizetettebb munkakörökbe. Ebbe a pofonba anno én is beleszaladtam majdnem. A társadalom sem segít sajnos, sőt. Tudatos erőfeszítéssel meg tudják találni a számításaikat más területen, de sem a közoktatás, sem az általános hozzáállás nem erre van kiélezve, szóval ha magadtól nem lépsz, akkor benne ragadsz a biológiai örökségedben (pont ahogy a férfiak is, csak nekik más a nyűgjük).


Meg amúgy most én leszek a szemét, de a világ legnagyobb pazarlása, mikor egy intelligens nő elvégez 2-3 képzést is akár, mindezt azért, hogy utána elmenjen szülni a karrierje felfutó ágának közepén. Néhány év gyerekkel rostokolás teljesen hazavágja az embert szakmailag és anyagilag is, ezt teljesen biztosan állíthatom. Nagyon kevés nőt ismerek, aki nem ereszti el magát fizikailag és szellemileg is a gyerek után...


De hogy mindenki csak a pénzre menne? Erősen kétlem. Én is jobban szimpatizálok a tőlem nyugatabbra élőkkel, mert lazábbak, könnyedebbek, nem kötik úgy az ebet a karóhoz, kevesebb bennük a frusztráció. A keleti országok társadalma alapvetően frusztrált és nagyon szabályelvű, ennek a csúcsai az oroszok és a kínaiak. Sok nőnek jobban tetszik a bohókásabb karakter, mint ez a katonás, már-már idegbeteg. A szakmában is olyan vérpisták vannak, hogy néha falnak tudnék menni tőlük (én már dolgozom, utólag szerzek csak diplomát). Ez sok területen lehet hasznos, de a párkapcsolatban pont nem az. Ráadásul itthon kifejezetten sok az ilyen túlkonzervatív katonacsicska. Már elnézést. És ez alapvetően nekem sem szimpatikus. Nyugatabbra/északnyugatabbra nem akarják annyira kinyírni a feminizmust és a családközpontú (a férfit is érzékenyítő, gyengédségre ösztönző, családba emelő) eszmét, mint keletre.

2021. szept. 22. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

4: Na de miért alulfizetettek a szociálisabb munkakörök? Ez életellenes, emberellenes.

Különben a rendőr, tűzoltó, mentős férfi munkakörök, és az is alulfizetett. Az is az életet szolgálja.

2021. szept. 22. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%

#5

Azért, mert nagy részük az állam kezében van. Akit megfizetnek, azt az ipar fizeti meg, aki nagyobb mértékben szolgál ki fogyasztói igényeket. Gyakorlatilag amit valaki egy multinál dolgozva kitermel, azért több, mert több embernek is nyújt szolgáltatást, mint amennyire fizikailag képes az, aki embereket lát el (személyesen).


De visszakanyarodva az első mondatra, ez a másik hatalmas probléma az országunkkal. A fő ok, amiért az emberek menekülnek. Mert azért például Amerikában, ahol magánegészségügy működik, szarrá fizetik az orvosokat, ápolókat (és a többi női szakma is más díjazást kap).


Nyugat egy nő számára minden szempontból élhetőbb, mert lehetőbbé teszi, hogy jól keressen egy olyan szakmában, amit sok nő preferál és nem mellékesen azt is, hogy a nők jobban boldoguljanak (mert a férfire nagyobb nyomás helyez a családban és abban, hogy kivegye a részét abból, ami itthon és keletebbre a nőre marad).

2021. szept. 22. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem meglepő, hogy a feminizmus is tőlünk nyugatabbról indult. Naná, hogy a nők jobban vágynak egy olyan közegbe, ahol már régebb óta a társadalom fejébe van verve az egyenrangúság. Itthon ez elég csökevényes formában valósul meg. A nyugati fickók azért jobban elfogadták már ezt.
2021. szept. 22. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
7%
Olyannyira, hogy ezek a kedves és bohókás külföldiek kb prostikkal veszik egy kalap alá a magyar nőket.
2021. szept. 22. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%

Pont tegnap olvastam, hogy a kormány szerint nem időszerű a pedagógusbérek emelése. Hát kösz, ezt az évet még lehúzom, aztán tipli van más szakmába. 5 éve tanítok, 170 ezer Ft a nettó fizetésem :D

Északi országokban valahogy nem az éhhalal szélén egyensúlyoznak a tanárok...

2021. szept. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

25 évesen ismertem meg a nyugat-európai férjemet. Felsőfokú szinten beszéltem angolul, volt egy diplomám és egy lakásom megyeszékhelyen. De külföldön dolgoztam és megismerkedtünk, egymásba szerettünk. Neki 32 évesen volt egy 10+ éves autója, albérletben lakott és ennyi. Megtakarítása sem, mindig elutazta. De nem zavart a dolog, mert nem a pénze érdekelt. Első sorban oda volt értem, és kint az ő országában jó nőnek számítottam, itthon eléggé átlagos/azalattinak.

A házimunkát felesbe csináltuk és ez sosem volt kérdés számára, ez volt a normális. Sosem voltak hímosviniszta, rasszista, homofób megjegyzései.

Itton is vannak ilyen férfiak, de azoknak sosem kellettem. Ő oda volt értem, és én is érte. Sosem gondolt rám prositként, ha akarta sem tehette volna mert ő volt az első nekem. Amúgy elváltunk, tehát már ex férj. Normálisan váltunk el, azóta is mindig küld virágot anyák napjára, szülinapomra. Akkor jön a gyerekéhez amikor tud, akar. Szóval mindketten normális mentalitású emberek vagyunk. Ehhez képest akikkel itt ismerkedek....

2021. szept. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!