Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Netes ismerkedéskor miről...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Netes ismerkedéskor miről szoktál beszélgetni idegenekkel? Hogyan szoktál beszélgetést kezdeményezni vagy azt fenntartani, továbbvinni?

Figyelt kérdés

Be kell valljam, hogy nekem ez egyáltalán nem megy és mindig itt bukik el a dolog legyen szó sima baráti beszélgetésről vagy ismerkedésről. Személyesen még sosem tapasztaltam ilyesfajta problémát, mert ott általában van egy kapocs vagy kiindulópont, ami alapot szolgáltathat a beszélgetéshez (pl. a hely vagy szituáció vagy tevékenység, ami kapcsán találkoztunk). Viszont személyesen semmi esélyt nem látok a pártalálásra, emiatt próbálkozom a neten. Csak a neten keresztül (ami jelen esetben főként a tindert jelenti) pedig egyáltalán nem tudom, hogy mégis hogyan vagy miről kellene beszélgetnem a másikkal. Igazából nem is nagyon érzek hozzá motivációt vagy érdeklődést, kíváncsiságot és nagyon hamar meg is unom, mert úgy érzem ez csak egy természetellenes, mű, erőltetett közeg és akkor nekünk most ismerkednem kell, egy vadidegennel, kell, muszáj, kötelező. Sosem tudom mivel indítsak a másiknál, mert a sima köszönés nem fogja megütni a legtöbb ember ingerküszöbét, de valami béna szöveget sem akarok benyomni. Valamint általában nekem is csak köszönnek, megkérdezik hogy vagyok vagy mi újság és esetleg ilyen alap dolgok merülnek fel, mint pl. ki hol lakik vagy mit tanul. Ha van is valami közös pont pl. mindketten szeretünk sütni, most mondtam valamit, az is inkább csak ilyen tényszerűen említésre kerül és kész, nem lesz belőle rendes beszélgetés. Gondolom mondanom sem kell, hogy ezek a beszélgetések elég hamar elhalnak és nem lesz belőlük semmi. Vidéken élek és ingázom is (szóval nem vagyok túl mobilis, nem mindig vagyok a városban, a másik fél is máshol él adott esetben stb.), úgyhogy az sajnos nem működik, hogy akkor most gyors fussunk is össze rögtön és igyunk meg valamit… illetve azt gondolom azért nem ártana beszélgetni egy kicsit mire a személyes találkozóra kerülne sor.

Úgyhogy ezzel kapcsolatban kérnék némi segítséget és kíváncsi lennék rá, hogy ti hogyan, mikről szoktatok beszélgetni és hogyan lehet egyáltalán elindítani az ismerkedést, így neten keresztül.


2021. okt. 31. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy 20-30-ból 19-29 beszélgetésem ilyen, ahogy leírtad. Aztán van egy, ami nem ilyen. Amikor nem kell erőlködni, mert megy spontán, magától... Na ilyenkor érdemes találkozni, aztán vagy lesz belőle valami, vagy nem...
2021. okt. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

háát igen....régi szép idők mikor csak chat.hu volt meg hasonlók...



ma már minden fent az emberekről, látod merre jár, kb mi lehet a szórakozása, hol lakik , kit keres....


beszélgetés:

hol voltál nyaralni? ja látom fent van neten....

na és te hová jársz szórakozni? ja fent van neten...

.................

2021. okt. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2# Én nem erre gondoltam. Nekem pont az a problémám sokszor, hogy a nevén, korán és a külsején (vagy ha esetleg a bemutatkozásában még megad magáról valamit) kívül semmit nem tudok a másikról, semmi információm nincsen róla és mivel nem személyesen találkoztunk még a megjelenése, gesztusai, viselkedése, arckifejezései stb. alapján sem tudok róla leszűrni semmit, nincsen róla véleményem, nem vált ki belőlem érzéseket, nem tesz kíváncsivá stb., semmilyen módon nem tudok hozzá kötődni. Csak egy profil, pár adat, egy kép és ennyi. Hiába tudom, hogy egy élő ember van mögötte, valahogyan túl személytelennek érzem.
2021. okt. 31. 20:28
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Én a bumble-t használom, ami lényegében a tinder, csak itt a nők írják az első üzenetet (a férfiak nem tudnak).

Én mindig valami kérdéssel nyitok (nem egy egyszerű "szia" üzenettel), amit tovább lehet vinni. Olyat nem is húzok jobbra, akinél még ezt sem tudom megcsinálni, hiába tartom mondjuk helyesnek. Pl. 1-2 kép és full üres adatlap).

Ha lezárja pár szóval vagy igen/nem válasszal és nincs semmi más, akkor én unmatch-t nyomok (néha még egy-egy kérdést előtte újra felteszek, de általában az ilyenek megint csak egy tőmondattal reagálnak csak vagy egy mosolygós :) jellel).

Szerintem a beszélgetőpartnereim 5%-val jutok el a randiig konkrétan, mert velük megy normálisan a kommunikáció, amikor nem én teperek pár odavetett szóért.

Soha életemben nem kezdtem úgy online beszélgetést, hogy "Hogy vagy?". A munkahelyet is csak több nap után veti fel valamelyikünk. Általában valami komolytalan, bohókás az első pár üzenetváltás. Aztán ahogy alakul éppen.

De én 1 héten belül találkozom velük és a személyes találkozó a vízválasztó.

2021. okt. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#2: Nagyon jól megfogalmaztad, hogy mi a baj a mai világgal és igazából az elsőrandis szex is csak egy tünet a sok közül, nem amiatt mennek tönkre a kapcsolatok, hanem a túl korai kiégés miatt, mert elfogynak a közös témák.


Régen hosszú hónapok vagy akár évek alatt mélyültek el a dolgok, most meg lassan ott tartunk, hogy épp csak a gondolatait (amit nem írt ki a netre vagy nem készült róla pszichológiai zárójelentés) nem látjuk, de már az előtt jobban megismertük, mint nagyanyáink idejében hónapok alatt, hogy akár az első személyes találkozó megtörténhetett volna.

2021. nov. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
4-es Igen, a Bumblet is próbáltam már, de ott sokkal kevesebb környékbelit találtam mint tinderen (a többség budapesti volt és sok a külföldi is) és sosem tudtam mivel kezdjek. Milyen kérdéseket szoktál feltenni? Vagy az automatikus kérdésekre gondolsz?
2021. nov. 1. 09:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon egyetértek Veled, párszor ránéztem néhány társkeresőre, de egyszerűen nem éreztem semmit, hogy a másik bármit is megmozgatna bennem, csak egy erőltetett "fordított világ, ahol előbb van meg az igény, hogy ismerkedjünk, jöjjünk össze, mint, hogy valaki megfog és jönne az érzés, hogy jobban meg szeretném ismerni.


Talán tematikus fórumokon, klubokban van nagyobb esély.

2021. nov. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!