Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az oka a mostani MBTI mániának a nők körében (entp -p személyiség)?

Figyelt kérdés
Újabban minden nő ilyesmikkel jön.

2022. jan. 29. 22:50
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
100%
A szakmában éri kritika rendesen a modellt, de attól még úgy gondolom, hogy nem rossz irányadó, ha valaki megadja a típusát. Nem a horoszkóp kategória, csak egy mérőeszköz a maga limitációival és hibáival, amiből azért be lehet lőni, milyen karakter a másik.
2022. jan. 30. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
67%
Végső soron az egész MBTI-mánia abban gyökerezik, hogy az emberek imádnak magukkal és másokkal foglalkozni, és szeretik a színes, jól csengő, könnyen befogadható információcsomagokat, amivé az (egyébként tudományos szempontból már a megalkotása idején is ingatag) MBTI-t hígitották.
2022. jan. 30. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
77%
Mert nem pszichológiát tanulnak, azért.😂 Hozzáértőtőtől nem fogsz hallani erről. Kb. horoszkóp szinten mozog.
2022. jan. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
87%

33

Pszichológiát tanultam. Az MBTI egy eszköz a sok közül. Ugyanúgy van létjogosultsága, mint az SSS-nek, a Rorschachnak, a WAIS-nak, a TCI-nak vagy épp a BDI-nak. Helyén kell kezelni őket, megfelelően kell(ene) alkalmazni őket, és szem előtt tartani a validációjuk során kapott eredményeket, de attól még alkalmazott mérőeszközök.

2022. jan. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
0%

Hát nézd, ezeknek a lakossági oldalon megjelenő leírásoknak/teszteknek nincsen szerintem. Attól függ, milyen területen vagy. Én hogy őszinte legyek, kb annyira tartom reálisnak, mint az eneagramot. Egy komolyabb terápiánál biztosan nem venném elő.


Egyébként itt sincsen konszenzus. Van olyan intézmény, ahol még mindig csináltatnak Toldi teszteket is, hiába nem adekvát jelen állás szerint.

2022. jan. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell annak lennie. Elég, ha valaki ismeri annyira az eszközt, amit használ, hogy tudja értelmezni az eredményeket. A gyakorlatban amúgy sem egy tesztet alkalmazunk, legyen szó akármilyen kérdéskörről, hanem egy teljes eszköztárat, amivel körül tudjuk határolni a problémát viszonylag gyorsan.
2022. jan. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
75%
És igazából a populáris használata ezen a ponton bukik meg. Nem rendeltetésszerűen használják sajnos. De erről nem csóri Jung tehet és nem is Myersék
2022. jan. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
95%

Ezt mondom.😀


A lakossági felhasználás kb az ezotériával teszi egyenértékűvé. (Bár én pont ezt amúgy is fenntartásokkal kezelem.)

2022. jan. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
91%
Időről időre felkapnak valamilyen "intellektuálisnak gondolt" hóbortot amiből versenyszerűen divatot csinálnak. Régebben pár tíz éve ez az asztrológia volt, ma inkább pszichológia. A verseny részt a munkahelyeken a "jujj Mancika, én olvastam Csernus összest -Az semmi, én már 2 éve elolvastam" szinten kell elképzelni. Aztán lecseng és 5 év múlva jön valami teljesen más irány.
2022. jan. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
82%

"Egy komolyabb terápiánál biztosan nem venném elő."


Nem is terápiára való de társkeresésnél megfelelő sematikus eszköz lehet.

Más kérdés, hogy laikusként az emberek fele se jól tipizálja magát.

2022. jan. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!