Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Létezik olyan férfi, aki nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik olyan férfi, aki nem akar házasságot, sem gyereket?

Figyelt kérdés
Nem csak a kezdetekben mondja ezt, hanem később, évek múltán is így gondolja. Nem 20-as korosztályra gondolok, hanem 30-40 közöttiekre. Ne azért ne akarjon, mert volt már korábban házas és csalódott, vagy van már gyereke.
2022. márc. 11. 16:25
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Nem véletlen, hogy ma már a házasságok többsége válással végződik. Nem látom a mai világban semmi értelmét, attól nem fogjuk jobban szeretni egymást semmivel, hogy férj és feleség vagyunk. Nem akarok közös hitelt felvenni, teljesen megfelel a lánykori nevem életem végéig, és sorolhatnám még tovább. Nem lázadok senki ellen, ebben a kérdésben más az álláspontom, mint az emberek többségének.
2022. márc. 11. 19:22
 22/31 anonim ***** válasza:
48%

A nevedet nem kell megváltoztatnod házasodáskor, ez nem indok a házasság ellen.


Ellenben azért nem baj, ha rohansz be a sürgősségire, mert a pároddal történt valami, és nem kell nekiállnod magyarázkodni, hogy ki vagy és mi járatban, hanem annyit mondasz, hogy a felesége vagy.


Ha neadjisten a párod hirtelen elhalálozna, végrendelet nélkül, akkor nem baj, ha nem a rokonai örökölnek utána, hanem te.


Tudom, gyereket sem akarsz, de ha mégis, akkor a férjednek nem kell apasági nyilatkozatot tennie.


Vannak egyéb ösztönzők is a házasság mellett (adókedvezmény 1 évig, kedvezményes hitelek), amiknek a létezésével nem értek egyet, de ha már vannak, és van is párod, akivel az életedet tervezed leélni, akkor butaság lenne visszautasítani.


Szóval, mik az érvek a házasság ellen?

2022. márc. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Ebben az évben leszek 40 éves, sosem volt még párkapcsolatom, gyereket alapból nem szeretnék. Tehát van 1-2 kivétel még:).
2022. márc. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy opció csak a névváltoztatás, mégis az a szokás, hogy a nők felveszik a férj nevét. Nagyon szívesen elmondom, hogy az élettársa vagyok, ettől nem lesz kevesebb jogom kommunikálni vele vagy információt kérni az állapotáról. Végrendelettel bármikor örökölhetünk egymás után, ehhez nem kell házasság. Épp azon vagyok, hogy utánajárjak a lehetőségeknek, hogyan tudnám sterilizáltatni magam, tehát soha nem lesz szükség apasági nyilatkozatra,ha mégis teherbe is esnék, biztosan elvetetném. A felsorolt ösztönzők engem semmire nem ösztönöznek, sőt felháborítónak tartom a létüket.

Nem látom értelmét, hogy meggyőzzelek, nem veled akarok kapcsolatot, látom te nagyon házasságpárti vagy, így elégedj meg néhány rövidebb gondolattal. A legtöbb házasságban egyenlőtlenek a szerepek, a férfi hordja haza a pénzt, a nő végzi a házimunkát a rendes munkája mellett. A házassságkötés után a baráti kapcsolatok felhígulnak, egyre kevesebb idő jut rájuk, kevesebb a közös program velük. Nem szeretném, ha a vagyonom fele az övé lenne, egyáltalán bármilyen közös vagyonunk keletkezne, mindenki fizesse az ő részét a kiadásokból. Ha évek múltán feloldhatatlan ellentétünk lesz, megcsaljuk egymást (remélem soha, de ez is benne van a pakliban), akkor már a következő nap el tud egyikünk költözni, nem kell évekig bíróságra járni, csomó pénzt ügyvédre költeni. Semmi sem bizonyítja, hogy a házaspárok boldogabbak, mint az élettársi viszonyban élők, inkább szerelmes szeetnék lenni mindenáron, mint házas. Az elmúlt években számtalan esküvőn voltam, baráti köröm is tele van házasokkal, szoktunk beszélgetni erről, ami még inkább megerősített az eredeti elhatározásomban.

2022. márc. 11. 19:46
 25/31 anonim ***** válasza:

Nem vagyok különösebben házasságpárti amúgy, számomra sem jelent túl sokat a dolog, csak szerintem nyújt bizonyos előnyöket (amiket írtam), megkönnyíti az életet bizonyos helyzetekben, a hátrányát meg nem látom.


Amiket írtál, azok szerintem nem azon múlnak, hogy összeházasodtok-e, vagy nem. Lehetséges házassági szerződést is kötni (szerintem kifejezetten érdemes is), és meg lehet egyezni a vagyonmegosztásban, ez egyszerűsítené a helyzetet egy esetleges válás esetén is.

2022. márc. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
67%
Szegénykém, téged még sosem szeretett senki, igaz? Olyan kis szomorú és dacos vagy.
2022. márc. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Tévedsz, egyáltalán nem vagyok dacos, csak realista és racionális, nem érdemes ilyen kérdésben emocionális alapon dönteni. Egyébként 4-szer voltam eddig szerelmes, a leghosszabb kapcsolatom 6,5 évig tartott.
2022. márc. 11. 21:00
 28/31 anonim ***** válasza:

#26:


Ugyanez az élményem.

2022. márc. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Kérdező én megértelek. Felesleges itt bármit magyaráznod az emberek többsége makacs önfejű csak a saját véleménye éa meglátása a fontos. Szerintük házasság kell mert az az elfogadott. Házasodjon aki akar szüljön aki akar. Én egyiket sem akarom. Én is elvetetném amint besikerülne és szerintem sem kevesebb egy kapcsolat azért mert nincs házasság. Mi van akkor ha az egyik fél nem akar válni? Nem minden válás megy olyan gyorsan és egyszerűen és persze viszi a pénzt mire dűlőre jut az egész. Amúgy meg a kérdésre válaszolva vannak olyan pasik akik nem akarnak szerencsére eddig olyanokat fogtam ki akik szintén nem akartak és nem is változott meg a véleményük sosem.
2022. márc. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Engem speciel nem érdekel, ki mint és hogyan házasodik. Saját életemben sincs ez a téma terítéken. Az zavar, amikor MINDKÉT OLDAL habzó szájjal ecsetelgeti ezt már anonim is, vagy első találkozásnál ezt a témát. Kit érdekeltek, vagy a véleményetek? Majd ha 3 éve együtt leszünk, akkor lesz értelme ezzel a párommal beszélni. Senki mással. És senki kényszeres mondókája nem érdekel.
2022. márc. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!