Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » 40 éves férfiként még várnátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

40 éves férfiként még várnátok, hogy megtaláljátok az igazit, vagy inkább örökbefogadnátok?

Figyelt kérdés

Mindenképpen szeretnék gyereket. Sokkal jobban, mint párkapcsolatot.


Félek attól, hogy nem találnék senkit, vagy ha igen, aztán nem jutna el odáig a kapcsolatunk, hogy gyereket vállalnánk, és kicsúsznék az időből.


Vagy ha találnék párt és lenne is gyerekünk, attól tartanék hogy esetleg elválnánk és én meg lehetnék csak hétvégi apuka. Így meg alig látnám. A mai párkapcsolati viszonyok mellett ez nagy kockázat egy férfinek.


Fontos tudni hogy nem Magyarországon élek, szóval lehetséges egyedülállóként is örökbefogadnom.


2022. ápr. 23. 11:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Hát még megismerhetsz egy 30-35 körüli csajt, szerintem még úgy belefér.
2022. ápr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%

Ejha, te egyből meg is indokoltad magadban, hogy miért ne akarj párkapcsolatot. Várj-e az igazira? Negyvenévesen biztos tudod, hogy az "igazi", vagyis egyetlen tökéletes partner, akivel sorsszerűen összeillünk, nem létezik. Ha nyitott vagy, lehet olyan társad, akiből igazi válhat, de ezért meg kell dolgozni.

A kérdésből rólad szinte semmi sem derül ki, ezért nehéz válaszolni arra, hogy való-e neked az örökbefogadás, akár szülő-társ nélkül.

Mennyi ideig tartott a leghosszabb párkapcsolatod? Mióta vagy egyedül?

2022. ápr. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
21%
40 èvesen már nem találod meg az igazit, ne viccelj már.
2022. ápr. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

2#


A leghosszabb párkapcsolatom 6 évig tartott. A volt feleségem allandóan csak hitegetett meg halasztotta a gyerekvállalást.Két évig bírtam aztán elegem lett és el is váltunk.


Kb 2 éve vagyok egyedül.

2022. ápr. 23. 12:13
 5/16 A kérdező kommentje:

3#


Na jó, lehet hogy rosszul fogalmaztam, mert végülis nyilván nem az igazi a lényeg, hanem valaki akivel közösek a céljaink, kölcsönösen vonzódunk egymáshoz, es tudunk alkalmazkodni a másikhoz, tudunk szeretet és szerelmet) adni egymásnak.

2022. ápr. 23. 12:17
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

De jó, ilyet sem lehetett még olvasni :)


Nagyon dilemmás helyzet. mert még esély az van, hogy megtaláld. De mi van ha mégsem? És kicsúszol az örökbefogadásból.

Vagy mi van, ha belevágsz az örökbefogadásba, és aztán jön valaki akivel jó lenne. Csak neki meg az örökbefogadott gyermek nem férne bele.

Bár aki a neked igazi, annak nem lehet gond a gyermek. Ha valóban a hozzád passzolóval találkozol.

2022. ápr. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Ne kárhoztass egy gyereket erre.
2022. ápr. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%
Ha odafigyelsz a külsődre, anyagilag rendben vagy, és kedves, megnyerő személyiséged van, akkor néhány éven belül még megismerkedhetsz szülőképes korú (harmincas) nővel. A helyedben én inkább ezzel próbálkoznék, mert gyerekkel együtt ismerkedni valószínűleg nehezebb.
2022. ápr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

6#


Hát igen, szerintem is dilemás a helyzet. Pont ezért tettem fel a kérdést. Én erősen hajlok az örökbefogadásra, de minden ismerősőm le akar beszélni róla.


Én meg úgy látom hogy inkább legyen biztosan egy örökbefogadott gyerekem, mint egy nő akivel vagy összejön vagy nem. Egyébként meg a párkapcsolat az örökbefogadás után is összejöhet, de nem ragaszkodom hozzá. Megvagyok anélkül is. Gyerek nélkül viszont úgy érzem hogy nem teljes az életem.

2022. ápr. 23. 12:40
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, tulajdonképpen ha te így gondolkozol a gyermekvállalásról, akkor aki nő valóban hozzád illő, ő is hasonlóan kell hogy gondolkozzon.

És ha ebből indulunk ki, akkor nem okozhat neki gondot egy örökbefogadott gyermek.


Meg amúgy is. Melyik a biztosabb, és melyikre vágysz jobban? A gyermek, és a gyermekre.


De persze csak ha 200%-ig biztos vagy benne, hogy fontosabb számodra a gyermek mint a párkapcsolat. És hosszú távon is marad ez a gondolkodás, nem csak átmeneti.


#6

2022. ápr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!