Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Diplomás/iskolázott nők! Ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Diplomás/iskolázott nők! Ti adnátok esélyt egy segédmunkásnak?

Figyelt kérdés

Jelenleg nagyrészt ilyen földmunkákat csinálok. Ilyen építőiparral rokon szakmában segédmunkásként dolgozok.

A munka nagy részében lapátolok és ások, néha csavarozgatok is valamit ha kell (na meg persze finom kávékat iszok vagy csinálok)

A meló végén mindig úgy nézek ki mint akire rászórtak volna egy talicskányi homokot vagy sarat.


Miért írtam ki ezt a kérdést?Most nyilván mindenki azt mondaná "próbálkozz a saját primitív alja szintedet! Menj takarító Marcsikhoz vagy kasszás Julikhoz próbálkozni!"

Amivel semmi bajom nem lenne. Senkit nem nézek le, foglalkozástól független bárkivel összejönnék.

De van egy súlyos problémám. Intellektuális alkat vagyok. Tehát nem az a tipikus alkesz kocsmatöltelék építőipari melós, hanen engem inkább a múzeumok, galériák, könyvtárak stb érdekelnek. Hétvégente sosem megyek diszkóba vagy éjszakai klubokba mert nem érdekelnek. Viszont nyilvános kertekbe, erdőkbe, parkokba vagy egyéb kulturális eseményekre már inkább.

Velem sokkal jobban lehet beszélgetni Arisztotelészről vagy az középkori szúfizmusról montsem arról mi volt tegnap este a tévében (sosem nézek tévét) vagy mi az aktuális okostelefon hype. Instagramon, tiktokon stb sosem voltam fent. Ezek helyett inkább elolvastam pár tudományos cikket vagy megnéztem pát TEDx videót.

Ezt azért írom, mert azok a nők akik általában ilyen kevés iskolát igénylő munkákat csinálnak nem nagyon szoktak érdeklődni mondjuk Szókratész vagy Lao-ce netán a kozmológia után. Őket inkább a bulizás meg partizás izgatja, bulizós piálós partiarcként nagyobb esélye van nála egy férfinak. Ezeket mind azért írom, mert próbálkoztam (amikor raktárban logisztikában dolgoztam, ott is vagy dohányboltos csajsziknál is) és saját tapasztalatok alapján írom ezt.


Szerintem egy párkapcsolatban sokkal fontosabb a szexnél, kinézetnél vagy facebook lájkoknál, hogy egymásnak jó beszélgetőtársai legyenek a felek és szellemileg, lelkileg jól kijöjjönek egymással. Ezért nekem ez az első, hogy legalább legyen közös téma és gond nélkül akár órákat is ellegyünk egymással és megértsük egymást.

Ilyen bulikázós partizós "láttad mi volt tegnap az iksz faktorban?" típusú csajokkal kevésbé lennék el. Az Instagram sem izgat.

Azonban az ilyen, intellektuálisabb nők nagyrészt egyetemekre mennek és irodásabb munkákat csinálnak.

Nen tudom mennyire zavarná őket ha a párjuk nem öltönybe meg nyakkendőben jönne haza egy bankból vagy multiból hanem összesarazott, latyakos piszkos munkásruhában. (Erre biztos kevesebb insta like érkezne, velem biztos nem érné meg fotókat posztolni ki)


Mit gondoltok erről?



2022. máj. 6. 09:31
A kérdező szavazást indított:
Nő vagyok. Igen adnék esélyt.
Nő vagyok. Szó sem lehet róla, alja munkásokkal szóba sem állnék
Férfi vagyok, csak kíváncsiságból olvasom a kérdést
26 szavazat
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 A kérdező kommentje:

Olyan közhelyeket kérlek ne írjatok, hogy "csak a személyiség számít", mert nyilván igen.

De inkább képzeljétek magatok egy valós életszerű helyzetbe és az alapján válaszoljatok.

2022. máj. 6. 09:32
 2/62 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnék, de nem azért, mert alja munkás vagy akármi. Hanem mert teljesen más közegben mozgunk, nem is tudnálak megismerni, első ránézésre meg a segédmunkás az segédmunkás lesz, akármi is az érdeklődési köre. Plusz ha ennyire intellektuális vagy, akkor miért éred be ezzel a munkával? Ha nyitott vagy a tudományok, a tanulás felé, akkor miért nem mentél egyetemre? Nekem ez a "megmaradok a langyos kakiban, mert most ez jutott" hozzáállás eléggé lelombozó lenne, hiába a közös témák (mondjuk amiket felsoroltál, engem azok sem érdekelnek feltétlenül :D De az insta-kompatibilis pasi sem szempont, szóval nem ez lenne a vízválasztó).
2022. máj. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
81%

Amennyiben valóban intellektuális vagy és akarsz fejlődni és tanulni, adnék esélyt. Az én páromnak sincs diplomája, bár neki van szakmája, ékszerész. Viszont ettől függetlenül, tanult, művelt, intelligens, sokat olvas és szereti is fejlesztsni magát, sok téma érdekli.

Ha intellektuális alkat vagy amúgy miért ezzel foglalkozol? Ezt szereted csinálni? Nem kell mindenkinek egy diploma, deén örülnék, ha egy férfinak legalább egy jóbszakmája van amit szeret és amiben lehet előre haladni és vinni valamire.

2022. máj. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 A kérdező kommentje:

#2


Mert szeretem ezt a munkát. Érdekel, és tényleg teszek valamit hozzá a világhoz és más embereknek igencsak fontos ez. Egyszóval van értelme.


Amikor egyetemre mentem vagy amikor call-centerben kérdőívekkel zaklattam ah embereket annak a munkának viszont semmi értelme nem volt. Nem tettem hozzá semmit az emberiséghez, teljesen értelmetlen volt.


Nekem sokkal fontosabb, hogy a munkámnak legyen értelme és hozzáadjon valamit a világhoz (jelenleg összesen 1 vagy 2 cég van rajtunk kívül az egész országban aki ugyanilyen munkákat csinál).

2022. máj. 6. 09:41
 5/62 anonim ***** válasza:
11%
Attol függ, mennyit keresel
2022. máj. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem nézek le semmilyen embert semmilyen munkakörben, de nekem kell, hogy a párom ambíciózus legyen, akarja a jobbat, akarjon tanulni, fejlődni. Én is ilyen alkat vagyok, most ősszel kezdem majd a harmadik szakmámat egy egyetem és egy okj után. Nekem nem elég, ha a másik intellektuális partner - kell, hogy egyfelé tartson az életünk.
2022. máj. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
78%

Igen, adnék, ha olyan helyzetben lennék, hogy ez felmerüljön (ha szingli lennék és bejönnél). Bár én inkább reál területen mozgok, munka szempontjából annyi elvárásom van, hogy az ember szeresse a munkáját. Ebből viszont nem engedek. Sajnos nagyon sok ember utálja a munkáját végzettségtől függetlenül.


Utóirat: Még nem diplomáztam le, de kétlem, hogy ezalatt a kis idő alatt megváltozna a véleményem.

2022. máj. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
81%

Diplomás nő vagyok, a párom szakmunkás. Nekem ez a beugró, legyen VALAMI szakirányú végzettsége, akár diploma akár szakma. Lehet hobbi-entellektüel az illető ha amúgy nincs igénye a szakmai fejlődésre...

Amúgy az se szimpatikus amilyen lenézően beszélsz másokról, én pl. sokat nyomkodom az instát, csomó múzeumot követek, meg űrügynökségeket, stb. Ez a "közösségi média = HüJeZsÉg" mentalitás nem sok jót árul el...

2022. máj. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
25%

"Szerintem egy párkapcsolatban sokkal fontosabb a szexnél, kinézetnél vagy facebook lájkoknál, hogy egymásnak jó beszélgetőtársai legyenek a felek"


De, párkapcsolatban a szex sokkal fontosabb mint Szókratész. Írom ezt diplomás nőként, szakmunkás férjjel. Bármiről el tudunk beszélgetni, nagyon klassz egyetértésben élünk, de engem pl abszolút nem érdekel a kozmológis és Lao-ce, sőt, közép- és főiskolás éveimet végig partyztam - csajok, buli, utazás, haverozás. Közben le is diplomáztam.

Nem gondolnám, hogy aki nem 8 általánost végzett, az csak a filozófia iránt érdeklődik és se a disco zene, se a tv, se a szex nem játszik fontos szerepet az életében. Ha így van esetleg mégis, akkor én kivétel vagyok.

2022. máj. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
*kozmológia
2022. máj. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!