Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért megy át sok férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért megy át sok férfi mogorvába hirtelen miután nem jön össze neki a nő?

Figyelt kérdés
Hosszabb ismertség, barátkozás, jó viszony, aztán a férfi valahogy bepróbálkozik, nő nem mond igent, de kedves, ugyan olyan emberi szeretettel van a férfi felé, és elveszti őt, mint jó ismerőst. Ez nem az első, hogy átélem, és most pl. hiányzik a másik, úgy vágynék arra, hogy minden a régi legyen. Miért kell ilyenkor teljesen elveszítenem az egész embert, akivel olyan jól kijöttem?Utalom ezt. Miért csináljátok férfiak?

2022. máj. 12. 12:02
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
 161/224 anonim ***** válasza:
84%

159

Az első idézet nem tőlem származik, a második igen.


Ott a férfiak egy csoportjáról volt szó. Azokról, akik kizárólag szexuális vagy romantikus vágyaik kielégítése érdekében hajlandóak beszélgetni egy nővel. De te folyamatosan legitimálni próbálod ezt a szexista viselkedésformát, szóval nem értem, mi a probléma? Ha szerinted ezzel nincs gond, akkor miért fájna, ha így gondolnám? :D

És amúgy valóban nem pontosítottam, hogy csak a férfiak egy részéről beszélek, de a további kommentjeimben számos alkalommal hangsúlyoztam, hogy nem minden férfi ilyen. Azokat a sorokat sikerült megjegyezni, vagy szelektív a memória?

2022. máj. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/224 anonim ***** válasza:
100%

"

"Én: Fáj neki, hogy a nő szemében értéktelen. Igen, van szíve a férfiaknak. Igen, éreznek, szeretnek, csalódnak, dühösek, szomorúak. Emberiek.


Te: Már amelyiknek. :)"


A már amelyik kifejezést egyértelműen a kisebbségben levő dolgokra szoktuk használni. Te itt hozzácsaptál egy pejoratív értelmet és gúnyt az általad lenézett nem felé. Te vagy az, aki nem veszel emberszámba másokat."


A "már amelyiknek" dolgot nem ő írta, hanem én.

Nem gondolom, hogy kisebbségben lennének az olyan férfiak.

A kedvedért korrigálom: "Nem mindnek".

Még egyszer ne írogasd, hogy én lenézek egy komplett nemet, mert a legkevésbé seem igaz. Te kitalálod, hogy ezt meg azt egyértelműen erre meg arra szokás írni, és akkor jön, hogy én férfigyűlölő vagyok, femináci, nem veszek másokat emberszámba, stb.

Ha valakit már megvetek, annak oka van.

A 160-as hozzászólásomban felsorolt csávókat vetem meg. Ők nem szeretik ilyenkor a másikat, hanem a sértett egójuk és a birtoklási vágyuk vezéreli őket, a szeretetről fogalmuk sincs. De nem állítom, hogy ők teszik ki a férfitársadalom nagyobb részét, és azt sem, hogy nőknél ne lennének ilyenek.

2022. máj. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/224 anonim ***** válasza:
12%

Azért írom le újra és újra, mert van itt, aki ennek az ellenkezőjét hajtogatja. Az jó dolog, hogy ha te tudod, de aki feminista véleménybuborékban nőtt fel, annak még mindig meggyőződése, hogy a férfiak lelketlen szörnyek.

Ezek elég durva esetek, amiket leírtál. Rávilágítanak arra, hogy:

1. A nőknek sem egyszerű visszautasítani, amennyiben nem szadisták.

2. Elutasító és elutasított között soha semmilyen esetben nem fog működni egészséges és közeli barátság.

3. Az a sokak által tagadott tény sem mindig jó, hogy a férfiaknak van lelke és érzelmei. A fájdalom hatására elveszthetik a kontrollt, és kétségbeesésből hülyeségeket csinálhatnak. Aki a bizalmas dolgokat felhasználta ellened, az például különösen undorító és alattomos. Ilyet én is kaptam attól a lánytól, aki engem elutasított. A rólam való infókkal szórakoztatta a barátnőit.

"tiszta szívemből drukkoltam, hogy találjanak másik lányt, olyat, aki velük szeretne lenni"

Hát...ez egy kétélű kard. Mert egyrészt tök kedves tőled küldő szemlélőként, másrészt a srácnak iszonyúan fájhat és úgy mehet át, hogy inkább elvitetnéd mással, csak hagyjon már békén.

2022. máj. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/224 anonim ***** válasza:
12%

Ugyanannyi pipátok van és nem mindig tudom, melyik kommentet ki írta.

"Ott a férfiak egy csoportjáról volt szó."

Ez viszont nem volt kiemelve!

"legitimálni próbálod ezt a szexista viselkedésformát"

"Azokat a sorokat sikerült megjegyezni, vagy szelektív a memória?"

Nekem köszönhetően próbáltad utólag kimagyarázni. Mert ha más is felveszi ezt a stílust, akkor már nem tetszik. Ez csak a feministák privilégiuma.

És akkor itt hozzá is fűzném, hogy nem minden nő feminista, szerencsére.

2022. máj. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/224 anonim ***** válasza:
94%

SÚLYOS OFF KÖVETKEZIK:


Mi a bajod a feminizmussal? Minek kell szitokszóként alkalmazni?


Én feministának tartom magam.

Leírom, szerintem ez mit jelent, és mondd el, melyikkel van problémád.

1. Ugyanannyit érnek a nők, mint a férfiak. A nőknek csak fizikai korlátaik vannak a férfiakhoz képest, szellemi nem.

2. Attól, hogy nő vagyok, nem szeretnék szubmisszív lenni, sem párkapcsolatban, sem máshol. Nem szeretném, hogy ha kiállok a véleményem, akaratom mellett (bizonyos keretek között), akkor úgy legyen előadva, hogy elférfiasodott, erőszakos, alkalmatlan, kellemetlen, hisztériás nő vagyok, mikor ugyanaz a viselkedés egy férfitól normálisnak van titulálva.

3. Nem szeretnék olyan előítéleteket, hogy attól, hogy nő vagyok, azt feltételezik egyesek, hogy mások pénzén akarok élősködni, mintha nekem valami szakmaiatlan, rosszul fizető munkám lehetne csak, és kapcsolatba a csupasz valagam tudnám csak tenni.

4. Nem szeretném, hogy a szexuális vágyaim megélése miatt riherongynak legyek titulálva, egy férfitól meg tök oké. (Nem, nem volt sok partnerem, és nem térdepeltem a wc-ben senkinek, mielőtt ilyenekre gondolnál.).

5. Szeretném, ha a következő generációknak nem azt kellene már gimnazistaként átélni, amit annak idején nekem: Hogy félvállról van vége, hogy az osztálytársak fogdosnak, hogy letapiznak idegenk a tánctéren, ocsmány dolgokat mondanak, felváltva beszélnek arról, hogy így meg úgy csöcsörésznének, vagy épp azt terjesztik, hogy szőrös/büdös PINÁM van. Azt szeretném, hogy legyen kicsit átnevelve a társadalom ezügyben, és még a hormonoktól kattant tinifiúk is tudatában legyenek, hogy ilyeneket nem illik csinálni. Ha másképp nem, akkor legyenek megbüntetve, legyen olyan közeg, ahol nem a lányt nevetik ki, ha szól erről.

6. Nem szeretnék semmi egyéb szexista előítéleteket, nem szeretném, hogy a problémáim hisztinek legyenek nevezve, mikor a férfiak ugyanolyan problémái meg nem.

7. Szeretném, ha mindenki értene az első visszautasításból és kulturáltan reagálna rá, békén hagyna.

8. Ha valaki férfi létére emberszámba, egyenrangú partnernek tekint egy nőt, és esetleg ennek hangot ad, akkor nem tetszik, ha emiatt csicskának, simp-nek, soyboy-nak van nevezve, vagy azt mondják, csak azért mondja ezt, mert így akar puncihoz jutni.


Nem kérek semmit, nem kérek ingyen ebédet vagy kávét férfiaktól (vagy ha kollégáimtól kapok, akkor viszonzom), nem akarok ingyen belépőt a szórakozóhelyekre, nem sértődöm meg, ha nem tartják nekem az ajtót, nem akarok előrébb jutni a kitett mellemmel és a rebegő pilláimmal, nem muszáj egyoldalúan udvarolni, elbűvölni attól, hogy nő vagyok, nem akarok munkahelyeken női kvótát stb.

Nem nézem le a férfiakat, hetero nőként mindig feléjük húztam, mindig érdekeltek, és soha nem gondoltam, hogy ne lenne lelkük vagy alsóbbrendűek lennének, vagy, hogy őket oké lenne bullying-olni.

2022. máj. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/224 anonim ***** válasza:
100%

164

"A szóban forgó férfiaknak azért fáj, ha fáj egyáltalán..."

A SZÓBAN FORGÓ férfiak, tehát nem az összes, csak akikről szó volt, jelesül azok, akik kizárólag szex/párkapcsolat reményében lépnek interakcióba egy nővel.

Tévedtem az előző hozzászólásomban, itt sem követtem el rosszindulatú általánosítást, veled ellentétben, aki például a szadista barátságokról hadovált, miközben két oldallal korábban leírtam, hogy a visszautasított férfiaknak nem ajánlok barátságot, mert az valóban megalázó. Azt az információt például sikerült processzálni? Mert nem úgy tűnik.

2022. máj. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/224 anonim ***** válasza:
100%

"A fájdalom hatására elveszthetik a kontrollt, és kétségbeesésből hülyeségeket csinálhatnak. Aki a bizalmas dolgokat felhasználta ellened, az például különösen undorító és alattomos."


Nem gondolom, hogy az ilyen ember fájdalma a szeretetből és annak a nem viszonzásából ered. Úgy gondolom, hogy az ilyen birtokolni akar, és inkább tulajdonnak tekinti a barátnőt. De ennél sokkal fontosabb, hogy nem a lelke sérül, úgy értem, nem magasröptű, szeretetteljes érzelmei vannak, hanem az egója sérül + meg van győződve arról, hogy neki JÁR a kapcsolat a kiszemelt lánnyal, mert x alkalommal meghallgatta, kedves volt vele, és meg van győződve róla, hogy ő csodálatos pár lenne, ezért vet meg kb. mindenkit, akit a lány "helyette" választ. Semmi tapasztalata, semmi önismerete nincs, ezért lát folyton csak annyit abból, hogy a lány másik sráccal való viszonya nem felhőtlen, hogy Ő Ő Ő és Ő sohaaaaa nem csinálna ilyet meg olyat, ő sokkal jobb, csak a felszínes szemét nő ezt lexarja, mert ő nem elég magas/jóképű/pénzes/akármi. Pedig ő csodálatos pár lenne, örökké tenyerén hordozná a nőt. Rohadt veszélyes ez a gondolkodás, régen én sem értettem meg, csak a mostani hosszú kapcsolatom alatt. Én kifejezetten működik, jó kapcsolatban élek, szerelemből jöttünk össze és a rózsaszín ködön túl is passzolunk, de még egy ilyen kapcsolatban is vannak kompromisszumok, valamint elkerülhetetlen az is, hogy megbántsák egymást a felek. Nem volt a kapcsolatomban megcsalás, bántalmazás, elhanyagolás, mégis bántottuk már meg egymást a párommal. Ha 1-1 ilyenből elkap egy foszlányt a visszautasított csávó, akkor már tolja is, hogy ő mennyivel jobb, holott fogalma sincs (a legtöbb ilyennek, akikkel nekem dolgom volt, életében nem volt kapcsolata).

Sőt, nem is kell valós "foszlány", még ártatlanabb dolgokból is ki tudják hozni egyesek.

Egyszer még régen egy kollégám csinálta ezt, hogy ő "belém szeretett", barátkozott velem, aztán elkapott egy beszélgetést, ahogy a kolléganőm dicsérte az új hajszínem, én pedig röhögve mondtam, hogy végre valaki észreveszi, mert sem a bátyámnak, sem a páromnak nem sikerült (világosabb barnából lett kicsit sötétebb, gesztenyésebb barna). Később bepróbálkozott a kollégám, visszautasítottam, és akkor még másoknak is terjesztette, hogy milyen hülye vagyok, hogy nekem a pasikám kell inkább, aki le se sz.ar, elhanyagol, rám se néz, mert még azt se veszi észre, hogy más hajszínnel lát, BEZZEG Ő AZONNAL ÉSZREVETTE. :D

Szóval, bármilyen apróságba belelátják, hogy ők mekkora ászok, és mennyire megérdemelnék a nőt, és az ebből fakadó sértettségtől őrülnek be, hogy az életben nem így fog működni.

Szeretetről ilyenkor szó nincs szerintem.

Az olyanoknál inkább elhiszem, hogy tényleg megszerettek, akik utána kerülnek, de nincs egy rossz szavuk sem.

Engem is utasítottak vissza, aláztak már meg, voltam nagyon elkeseredve, se soha nem akartam volna sértegetni a srácot, és nem kértem ki magamnak, hogy nem szeret viszont.

2022. máj. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/224 anonim ***** válasza:
0%

"Ő sohaaaaa nem csinálna ilyet meg olyat, ő sokkal jobb, csak a felszínes szemét nő ezt lexarja, mert ő nem elég magas/jóképű/pénzes/akármi."


Azt soha nem tudnád felfogni hogy általában így is van? innen származik a fájdalom, te ostoba!!!


"A nőknek csak fizikai korlátaik vannak a férfiakhoz képest, szellemi nem."


A feminizmusos irományod már innentől, tehát az elejétől kuka.

De igen pont olyan logikai-szellemi különbség van a nők kárára mint fizikai. Egyszerűen férfi és nő más szerepre lett teremtve más előnyökkel és hátrányokkal.

2022. máj. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/224 anonim ***** válasza:
100%

168

ba - rom - ság

2022. máj. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/224 anonim ***** válasza:
100%

"Azt soha nem tudnád felfogni hogy általában így is van?"


Nem.


"De igen pont olyan logikai-szellemi különbség van a nők kárára mint fizikai. Egyszerűen férfi és nő más szerepre lett teremtve más előnyökkel és hátrányokkal."


Erre látványosan pont te vagy az ellenpélda. :)

2022. máj. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!