Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nyaranta keresek 4-5 milliót, de aztán az év többi részében nem tudom mit kezdjek magammal, az nem vonzó a csajoknak? 26/F

Figyelt kérdés

Őszintén nem tudom mit kezdjek az életemmel. Kijárok nyaranta külföldre dolgozni, ott megkeresek 3 hónap alatt 4-5 milliót, amit szinte teljes egészében haza tudok hozni (a szállást ingyenesen biztosítják, csak szinte kajára és repjegyre kell költeni). Magyarországon van saját lakásom már részben családi segítséggel. 2 éve elkezdtem egy gazdasági egyetemet, de tavaly már nem volt motivációm csinálni és bár az első tanévben meglett minden tárgyam, most az utóbbi tanévben már csak kb. a tárgyak fele és csúsztam is.


Annyiban összeszedett életem van, hogy nem piálok, drogozok, cigizek. Külön is élek. Sportolok, nem vagyok elhízva. A családom elég fura mert gimibe jártam, de nem volt egyértelmű hogy egyetemre menjek, a családból senkinek nincs diplomája, de pl. annyira hülye sem vagyok szerintem, mert 18 évesen lett felsőfokú nyelvvizsgám vagy az érettségim is jól sikerült. Inkább csak motiválatlan, céltalan vagyok. Anyagilag jól állok talán a korosztályomat nézve, de egyetemen is inkább azokat a fiatal szaktársaimat irigyeltem, akik láthatóan már 20-22 évesen tudják legalább néhány éves távon milyen céljaik vannak. Még a gazdasági terület érdekel a legjobban, de pl. olyan hihetetlen számomra, hogy legyen egy heti 40 órás irodai melóm, de valahol mégis erre vágyom. Tudom sok témát érintettem, de nem akartam ennél hosszabb regényt írni már, amit meg senki nem olvas el. Az nem vonzó a nőknek, ha céltalan vagyok? Egész sok minden lehetne, amikre fel magabiztos vagy büszke vagyok, de mégsem érzem annak magam.


2022. júl. 31. 16:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a nem vonzó, ha a hiányaiddal, motiválatlanságoddal határozod meg magad. Mindenkinek van valami, amit kritizálhat magán. Ha zavar téged és tudsz, akkor javíts rajta. Ennyi. Nem egy társtól kell elvárni, hogy ha elfogadja, akkor jó, ha nem, akkor talán belevágsz, mert ha elég szerelmes leszel, akkor talán kedved is lesz, különben majd elveszíted... Vagy nem is tudom, ilyenkor mi a kérdés/elképzelés :D

Te legyél te, törekedj arra, amit te szeretnél, ha nem tudod, mit szeretnél, akkor találd ki magadnak... stb. De ez mind a te feladatod, nem valaki másé.

Társkeresésbe meg ha akarsz társat, akkor csak bele kell vágni, oszt persze az első időkben inkább arra törekedni, hogy érezzétek jól magatokat, legyetek egymásnak jó társaság. Nem feltétlen fogsz ám az első sarkon életed szerelmébe botlani, de állj hozzá kíváncsian és lesz ami lesz. Nem elméletekkel kell társat keresni, hanem a gyakorlatban. Hajrá :)

2022. júl. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ezzel semmi baj.
2022. júl. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

1. Egyetemre járok, mellette évközben van egy kb. leendő szakmába vágó szakmai gyakorlatos irodai diákmunkám. (Ezzel sok pénzt nem keresek, de legalább be lehet majd írni az önéletrajzba.) Mellette nyaranta kijárok külföldre dolgozni valódi pénzt keresni. Mindig vannak másodlagos rövidtávú céljaim is, pl. korábban jogsi, vagy középfokú nyelvvizsga második idegen nyelvből. Csak azt nem tudom pl. mi legyen pontosan a szakmám vagy hol leszek 5 év múlva. Ebben az előző tanévben motiválatlan voltam sajnos. Érdekel a gazdasági terület, de nem tudom könyvelő legyek-e vagy bankban dolgozzak, vagy más, stb. Ez még mindig olyan rosszul hangzik?


2-3-4. Értem.


5. 2 személyes szálláson lakom, amit a cég biztosít és mindkettőnknek külön szobája van. A másik srác is magyar. Angliában vagyok, még a Brexit előtt rengeteg magyar járt ki erre a munkahelyre dolgozni nyári munkára, a felük kb. egyetemista volt. Mert itt 2 hónap alatt már akkor is 1-2 milliót lehetett keresni nyáron, nem 200 ezret mint otthon diákmunkával. Itt jelenleg óriási munkaerőhiány van, mert tökön lőtték magukat a Brexittel, jelenleg 1 millió nyitott üres álláshely van és csak az nem talál munkát, aki nem akar. Illetve neked az egész megközelítésed is hibás, mert ez most nekem nem valami egyszeri aranytojást tojó tyúk. Ha megszűnne ez a lehetőség, akkor is feltalálnám magam valamilyen módon, hogy legalább közel ennyi pénzt megkeressek. Egy munkahely van, ahová mindig visszavárnak, de ha arról lenne szó elmennék máshová dolgozni.


Miért baj az, ha valaki huszonévesen kicsit világot lát, pénzt keres, jó értelemben véve kalandozik? Mindenki elmegy egyetemre, aztán utána 22 évesen beül a mókuskerékbe, vagy ha nem megy egyetemre akkor előbb 19 évesen? Igen én nem gap year alatt megyek külföldre, vagy rotaryval tizenévesen külföldre tanulni, vagy erasmusozni, vagy au pairnek, mert nem olyan családból jövök.


Pont hogy nincs cigányéletem, mert pl. tudok spórolni. Másfél éve lakást vettünk, arra elment az addig félretett pénzem is. Én is beszálltam, nem csak a szüleim fizették. De azóta is pl. megint lesz őszre 5-6 millió félretett pénzem, mert a tavaly nyárit sem költöttem el mind és a most megkeresettet sem fogom a következő évig. Nem egy tücsök vagyok, aki évközben elkölti a nyáron megkeresett pénzt.


9. Saját lakás mellett (nem kell költeni törlesztőre, bérleti díjra) egyedülállóként havi 200-ból is bőven megvagyok. Nem verek a seggére a pénznek minden baromsággal. Nem olyan vagyok, aki ha 200 ezret keres akkor 200 ezret költ, ha 500 ezret keres akkor pedig 500 ezret költ.


10. Köszi! Még arra egész fiatalnak tartom magam, hogy lemondjak magamról, feladjam a reményt. Szeretném azt hinni lehet még ennél jobb életem is és igyekszem nem leírni magam. Illetve annak örülök, ha mások is így állnak hozzám.


11. Köszönöm :)

Azt érzem identitásválságom is van, mert pl. a szüleim tőről metszett prolik (munkájuk, műveltségük, minden alapján, de ez nem bántás csak tény), de a nagyszüleim nem azok (a szüleim valahogy lecsúsztak). Engem is úgy neveltek (a szüleim is), hogy többre vigyem, de közben otthon nem ilyen mintákkal láttak el, valahogy úgy érzem két világ közt is rekedtem. Nehezen tudom elhinni magamról, hogy lehet belőlem több is.

2022. júl. 31. 21:08
 14/15 anonim ***** válasza:

Én hasonló cipőben szoktam járni, mint Te!

Írom a problémákat:

-Mikor dolgozol, nincs "szabadidőd" amit együtt lehet tölteni.

-Mikor nem dolgozol, munkanélküli vagy. Az nem számít, hogy ugyanúgy élsz mint más.

-Nincs egy látható, állandó, egzisztenciális életed, a környezetedben, ez ma nem menő.


A lényeg, ha nyersz a lottón azt szépen befekteted és csak eldegélsz szépen, néha, a Te esetedben nyári munkával, valami látszatt munkával és nincs egy látható felépített egzisztenciális életed, a mai kor nőinek nem kellesz, mert egy semmirekellő vagy! 😄

Ez van haver.

Többe néznek, ha napi nyolcban eljársz itthon dolgozni, évi 3 millióért...

2022. aug. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Sdmmiképp sem az anyagi résszel van gond mert 4 millióböl saját lakásban vígan el lehet lenni 9 hónapot.


Az sem lesz baj, hogy nincs rendes munkád ezidő alatt, amíg el tudod foglalni magad, és nem csak otthon tespedsz a netflixszel, főleg ha amúgy sulizol, az teljesen rendben van.


A probléma az a 3 hónap lesz, ahova nem igazán fog tudniveled tartani senki. Ha találsz olyan párt, aki ebben a ritmusban él, mint te, és együtt tudtok menni (nyilván nem kell ugyanott dolgoznotok, de azért kocsiidőn belül, 50 km belül van a nyári munkahely mindkettőtöknek), akkor szerintem van esélyed. De hát ez nagyon ritka lesz...

2022. aug. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!