Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha valaki olyan társat talál,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki olyan társat talál, aki 60-70%-ban megfelel az elvárásainak, akkor tulajdonképpen elégedett lehet?

Figyelt kérdés

Ha megnézzük ma társadalmi szinten a társkeresési gondok jelentős részét az okozza, hogy az elvárások sokkal magasabbak, mint régen és az emberek túl sokat válogatnak a potenciális jelöltek közt. A média és a fogyasztói kultúra is arra ösztönöz, hogy mindig van jobb és létezik egy "igazi", egy "nagy ő", egy tökéletes társ, akit nekünk csak meg kell találnunk és addig válogassunk míg ez megtörténik.

Ezért mindenkinek hosszú listája van arról, hogy minek kell megfelelnie a leendő társának, milyen külseje legyen, milyen állása, mennyi pénze, stb. Igazából én azt érzem, hogy a mércét már leginkább abban kéne magasra tenni, hogy milyen a konfliktuskezelése, az értékrendje, mennyire lehet minőségi időt tölteni vele. Persze a külső is kell teszedjen, hogy vágyjak rá, mert az a szexuális élet alapja és kell hogy el tudjam képzelni, hogy mellette ébredjek meg sok mindenben legyen átfedés köztünk, de nem 100%-ban.



2022. okt. 10. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ha az 1% azt jelenti, hogy velem akar lenni, már azzal is elégedett lennék...
2022. okt. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Meg kell találni azt a helyzetet ami már pont jó. Nem egyszerű, mert seregnyi tényező van, a tökéletesség pedig nem létezik. Van pár ember persze akik egy idő után tökéletesnek találják akivel vannak, de az már naaaaagyon szubjektív és az első perctől azért nem gondolják ezt. Ha mégis, annak naaaagy csalódás lesz a vége.
2022. okt. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Nekem arról van hosszú listám hogy belsőleg milyen legyen, az igazán fontos dolgokról, minthogy megértés, hűség, őszinteség, szeretet, figyelmesség, és még sok ilyen ódivatú dolog :D

29/F

2022. okt. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Mai viszonylatban már igen.
2022. okt. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a belső értékekről volt egy határozott elképzelésem, és úgy voltam vele, hogy ha nem találok valakit, aki megfelel ezeknek, akkor inkább leszek egyedül. 60-70%-kal nem elégedtem volna meg. Bár nekem tényleg nem számított, hogy milyen állása van, milyen ruhákat hord, nem volt elképzelésem arról, hogy hogy nézzen ki (csak szerettem volna szerelembe esni), úgy voltam vele, hogy ezek valószínűleg megugorhatatlan elvárások, felkészültem lélekben a macskás öregasszony szerepre. Nem kerestem társat, szerettem egyedül lenni. Aztán találkoztam a párommal, aki mindennek megfelel 100%-ban, és azóta még bátrabban kijelentem, hogy nem szabad lejjebb adni abban, ami neked fontos. Nem éri meg, mert abból a 30-40%ból lesznek a konfliktusok, a megalkudás, a későbbi gondolkodás azon, hogy mi lett volna, ha...

(Olyan elképzeléseim voltak, minthogy: legyen empatikus, nyitott a problémák megbeszélésére, őszinte, hűséges, ne legyen káros szenvedélye, legyen egészséges mentálisan, akarja eltartani magát, legyen lovagias, stb., a párom még olyan dolgokat is hoz, amikről álmodni sem mertem.)

2022. okt. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%
Senki nem listákkal mászkál. Nem lesz olyan, hogy "hú ez a csaj/srác nekem tetszik külsőre, belsőre, mindehogy jól érezzük magunkat, dehát csak irodalomtanár diplomája van én pedig elméleti fizikust keresek". Baromság.
2022. okt. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Belsőre sokkal nehezebb megtalálni a párodat. Abban nekem nehezebb is lenne megalkudnom.
2022. okt. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a 60-70% nem elég. Az nagyon kevés, az tényleg "csak" egy társ, egy igazi jóbarát, és nem több.

Én kétszer jártam így, hogy nem volt meg az az igazi kis szikra, az igazi plusz, mindkettő válással végződött.

Kerülgettük egymást a lakásba, mint pincsikutya a tarka macskát.

Persze tudom én, hogy 100% az nincs, az szinte lehetetlen, de alapvető dolgok nem hiányozhatnak.

Pl. Ha szeretnék egy nőt, akinek van jogsija, és véletlenűl nincs, az nem vészes probléma.

Ha olyan nőt szetetnék aki 170 magas, és úgy sikerül, hogy "csak" 165, az sem óriási probléma. Ha a hajacskája nem ér hátközépig, csak mondjuk válig, még az sem probléma.

DE!!!!!

Ha vékony nőt szeretnék, aki 55-60 kiló, és olyan szalad be a hálómba aki 95 kiló, na az már probléma.

Ott már nem lesz meg a szikra, nem működik a kémia, a francia ágyat csak alvásra, és TV nézésre fogjuk használni.

Vagy ha pl igénytelen egy nő, es nincs fincsi illata, és mondjuk havonta 1× fürdik,/ nem nevetni, mert hallottam ilyet. / az is probléma.


Szóval, vannak dolgok amiket ellehet engedni, van amit nem.

2022. okt. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
Hajacska, baszod.
2022. okt. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

9.

Nem értem, hogy mi ezzel a gond. Egy nőnek miért nem lehet azt mondani, hogy :

"Milyen szép a hajacskád."

Mi ezzel a gond? Vagy esetleg nemtudod, hogy hogyan kell egy nőnek kedveskedni?????

Ma most szólj hozzá. "Baszod"

2022. okt. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!