Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Egyszerűen miért nem tudok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyszerűen miért nem tudok kapcsolatot kiépíteni az emberekkel?

Figyelt kérdés

Igyekszem tömören és egyszerűen leírni.


24 éves vagyok. Az lenne a problémám, hogy sosem tudtam rendes emberi kapcsolatot kialakítani. Most nem feltétlen csak párkapcsolatra gondolok, hanem barátságra, bármi ilyenre. Sokat olvastam a témában szóval időrendi sorban haladnék.


Szülők: Édesanyámon kívül a családban senkivel sem beszélgettem komoly dolgokról. A szüleim kapcsolata borzasztó volt és gyermekkoromban a testvéreimmel együtt rengetek szenvedésen és megszégyenülésen kellett keresztülmennünk köszönhetően az apámnak amiért egy életre meggyűlöltem. Tizenöt éves koromban elváltak amit személy szerint egyáltalán nem bántam. Nem viselt meg, vagy csak nem tudatosan.


Barátok: olyan sima barátaim nem igazán vannak. Van egy két csoporttársam akikkel néha elmegyünk egyetem után ebédelni vagy néha moziba. Olyan barátom akinek meg tudtam nyílni és őszintén tudtam beszélni sajnos nem igazán volt. Mindig is kívülállónak éreztem magamat aki senkinek sem kellene.


Párkapcsolat: Sosem voltam képes kialakítani ilyet. Egyszer kezdeményeztem egy lánynál még hosszú évekkel ezelőtt de annyira féltem tőle, hogy nem mertek többet odamenni hozzá. Hiába próbált nyitni felém egyszerűen az a gondolat nem hagyott nyugodni, hogy úgysem vagyok hozzá való, úgysem kellenék senkinek sem, nem vagyok megfelelő egyetlen egy nő számára sem. Rá egy évre egy lány kezdeményezett nálam és eléggé egyértelműen a tudomásromra adta, hogy szeretne megismerni közelebbről, de ebben az esetben is elmenekültem a fent kifejtett dolgok miatt.


Szexuális életem sohasem volt. Évek óta szinte egy szót sem váltottam a nőkkel. Nem tartom magamat olyan embernek aki vonzó lenne a női nem tagja számára és tudom magamról, hogy az adottságaim sem lennének megfelelőek.



Köszönöm szépen, hogy elolvastátok és talán tudtok nekem tanácsot adni a miértekre.



2022. okt. 22. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Leírtad, önbizalomhiányod van, pszichológus kellene. Ezek szerint még lehetőségeid is vannak, csak lépned kellene egyet. Neked ez még túl nagy lépés, de ha helyrejön az önértékelésed, akkor nem lesz gond.
2022. okt. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezek a lehetőségek kb 4-5 évvel ezelőtt történtek. Azóta szerintem senkit sem érdekeltem.
2022. okt. 22. 21:50
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Sajnálom én is hasonló vagyok
2022. okt. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Valószínűleg apukád miatt kialakult benned egy hamis önkép. Én is a pszichológust javasolnám, többet segít mint hinnéd.
2022. okt. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szülők: Édesanyámon kívül a családban senkivel sem beszélgettem komoly dolgokról. A szüleim kapcsolata borzasztó volt és gyermekkoromban a testvéreimmel együtt rengetek szenvedésen és megszégyenülésen kellett keresztülmennünk köszönhetően az apámnak amiért egy életre meggyűlöltem. Tizenöt éves koromban elváltak amit személy szerint egyáltalán nem bántam. Nem viselt meg, vagy csak nem tudatosan.


Már itt megválaszoltad magadnak a dolgot. Általában mindig a gyerekkorban kell keresni a válaszokat, hisz olyankor még nagyom érzékenyen reagálsz a dolgokra, és akkor kódolod be az agyadba hogy hogy működik a világ. Neked ezek alapján az lett bekodolva, hogy senkiben nem lehet megbizni, a saját szüleidben sem, és a kapcsolatokból csak sebeket lehet szerezni..

Persze azért kellene pszichológus neked szerinted bőven ahhoz hogy feltárd az elméd még jobban átírhasd ezeket a kódokat.

Mérgező szülők c. Könyvet ajánlanám a figyelmedbe a témával kapcsolatban. Nem lesz egyszerű, de kezdésnek jó.

De aztán tényleg fordulj szakemberhez, megvaltoztathatja az egész életed, amiben szerintem pont az emberi kapcsolatok a legfontosabbak.

2022. okt. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5 te tènyleg hiszed h egy pszichologus valtoztathat az eleten?
2022. okt. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát jobban mintha valaki semmit nem tesz semmit és inkább önsajnálatban él le egy életet
2022. okt. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
#6, ha jó szakember, végig tud segíteni az úton. De neked kell elindulnod rajta és akarnod kell, hogy sikerüljön, mert a munkát te végzed, ő csak támpontokat ad vagy visszaterel, ha kilengene a léc. És birkatürelem kell mindenhez, főleg meg kell tanulni szeretni önmagad. Mindenkinek ajánlom, sokkal egészségesebb emberek lennének a mindennapokban.
2022. okt. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

" Nem tartom magamat olyan embernek aki vonzó lenne a női nem tagja számára és tudom magamról, hogy az adottságaim sem lennének megfelelőek."

Egyszerűen - ha férfi vagy, légy férfi - ez lesz a megoldás.

2022. okt. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ki tudnád nekem fejteni,hogy mire gondolsz?
2022. okt. 31. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!