Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ennyivel több elvárás a férfiak felé, ha elvileg nemi egyenlőség van?

Figyelt kérdés

Egy férfinak legyen jó állása, lakás, autó, stb. Ezek alap dolgokként vannak említve, mint elvárás a nők részéről.


Viszont a nők felé elvárások szinte sosincsenek említve. Ez miért van, ha elvileg a nők egyenlőséget akarnak?


Soha nem hallottam, hogy egy nővel azért nem fognak összejönni pasik, mert nincs jó fizetése, lakása.


2022. nov. 1. 20:18
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
92%
Én spec ugyanezt elvárom a nőtől, ahogy én sem ültem bele a tutiba.
2022. nov. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
96%
nem tudom, én nem olyanokkal ismerkedek, akik azt nézik milyen gazdag vagyok, alakulnak a dolgok, pedig se saját lakásom, se autóm
2022. nov. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
94%
Én csak annyit várok el, hogy több esze legyen, mint neked, de lássuk be ezt elég könnyű megugrani, mivel nálad sötétebb hülye kevés van
2022. nov. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
98%

Ja, hanem mert öreg. HOGY MERÉSZEL EGY NŐ MEGÖREGEDNI?


Szerintem sokkal korrektebb elvárás az, ha teljesítményt várnak tőled és nem adottságot.


Én beletettem a munkát a húszas éveimbe. Felhúztam egy saját lakást, van két szakirányú (és egy egyéb) diplomám, amit munka mellett szereztem meg, sportos vagyok, talpraesett, tanult és jólkereső. Tény, nem másnak csináltam, hanem magamnak és jól is érzem magam benne. Nem is értem, hogy ha egy nő ilyen és ehhez hasonló dolgokat vár el egy férfitől, az miért fogja fel szenvedésnek. Végső soron a saját életetek teszitek vele jobbá. Tartásotok, jövőtök, tekintélyetek, otthonotok lesz. Ne mondja nekem senki, hogy ezek olyan szörnyű dolgok!


És mi a helyzet a nőkkel? Mi a helyzet akkor, ha egy magadfajta rátalál egy magamfajtára és látja, hogy BÁRMIT, ismétlem, BÁRMIT elvárok abból, amit letettem az asztalra és ami az én életem jobbá tette?

"Hőhő angyalkának ketyeg a biológiai órája, 23 éves kora fölött semmit sem ér egy nő, max kompromisszumnak jó"



Öröm veletek üzletelni, lúzerek.

2022. nov. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
98%

Mindenki azt vár el, amit akar. Te is nyugodtan mondhatod, hogy innentől csak olyan nővel ismerkedsz, aki fiatal, jól néz ki, jól keres és van saját lakása, autója. Igény szerint egészítsd ki a listát. Persze lehet soha nem fogsz olyat találni, akire mind igaz és lenne is nála esélyed, de attól még elvárhatod, csak nem lesz reális.

Lehet sírni, hogy egy adott nő milyen válogatós és milyen magasan van nála a léc, de ha így is talál megfelelő partnert magának, akkor neki nem voltak irreálisak az elképzelései. Ha meg igen és emiatt nem talál senkit, az az ő dolga.

2022. nov. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
97%

"Soha nem hallottam, hogy egy nővel azért nem fognak összejönni pasik, mert nincs jó fizetése, lakása."


Én meg ismerek olyan férfiakat bőven, akinek elvárás, hogy a nőnek is hasonló egzisztenciája legyen, pedig nem a felső tízezer köreiben mozgok én sem.


(Mondjuk nyilván nem azokra a férfiakra gondoltam, akik elváltan, 40-50 évesen a saját lányuk korosztályánál próbálkoznak - ők érthető módon nem a hasonló egzisztenciáját várnák el.)


Amúgy az egyenjogúság azt jelenti, hogy te is azt vársz el egy nőtől, amit akarsz.

2022. nov. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
92%
plusz a seggét is borotválnia kell és ne bagózzon az fontos.
2022. nov. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
80%

A nőtől az az elvárás, hogy jól nézzen ki - szerinted az ingyen van? Fodrász 20 ezer, szemöldöktetkó 60 ezer, plasztika (orr, mell, akármi) 1 misi+, szép ruhák, smink meg egyéb kencefice is havonta vagy 20 ezer, konditerem bérlet kb. 18 ezer. És akkor még sokmindent nem említettem. Magyarul egy nőtől is elvárás, hogy jól keressen, ha nem született tökéletes külsővel.


Férfiaktól az az egy elvárás van, hogy jól keressenek. Nektek nem kell szülni, nem kell éveket a gyerekkel otthon lenni és félbehagyni a karriert. Akkor miért is olyan nagy elvárás az, hogy 30 évesen legalább egy kocsid legyen és ne anyuval élj?

2022. nov. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
98%

Egyenjogúság, nem egyenlőség. Tehát, jogod van bármit elvárni, pont annyira mint egy nőnek. Pont annyira van jogod tanulni, szavazni, stb., mint egy nőnek. Erről szól a dolog.

A nőkkel szemben is rengeteg elvárás van és, épp úgy, ahogy nem minden férfi vár el egyforma dolgokat, úgy nem minden nő. Vagy, szerinted egyetlen otthon élő férfi, egyetlen mentős, tűzoltó, rendőr, tanár, ápoló, takarító, gyártósori munkás stb. sincs párkapcsolatban, egynek sincs családja?

Elég gyorsan elfogynánk, ha így volna.

2022. nov. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
98%

"Viszont a nők felé elvárások szinte sosincsenek említve."


Persze, tudjuk, minden férfi beérné egy átlagos nővel, csak itt a gyakorin már kiderült nem egyszer, hogy mit értnek a gyakorlatban "átlagos nő alatt": vannak, akik gyönyörű fotómodellekről is, de még pár éve Magyarország szépévé választott nőről is úgy gondolják, hogy kb. átlagos nők, vagy "bármelyik átlagos nőből" lehetne ilyen nőt faragni, ha fogna egy pasit, aki sok pénzt költ rá.


Szóval nem, tényleg nincsenek elvárások a nőkkel szemben sem külső megjelenés, sem egyéb más szempontból.

2022. nov. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!